Halemai & kaʻina hana hoʻokolokolo ma Turkey

Welina mai i ka ALMANCAX FORUMS. Hiki iā ʻoe ke loaʻa nā ʻike a pau āu e ʻimi nei no KELEMANIA a me ka ʻōlelo Kelemānia ma kā mākou mau forum.

    Aloha hou kākou 🙋🏻‍♀️,
    He nīnau kaʻu iā ʻoe. E hauʻoli wau inā hiki iā ʻoe ke hoʻomālamalama iaʻu ma kēia mea.
    E hoʻomaha mākou i Turkey i kēia pule aʻe😍 Ke hele au i Turkey, makemake wau e nānā ʻia i loko o kahi haukapila pilikino a loaʻa kahi Check-up.
    Aia nā moʻolelo a pau o aʻu a me kaʻu wahine ma Kelemānia a ʻaʻohe o mākou pilina me TR, me ka helu wahi. Pono au e hele i SSI a i ʻole e kākau inoa i koʻu hele ʻana i Turkey no kēia mau kaʻina hana haukapila? Inā hoʻopaʻa inoa wau me SSI, e loaʻa paha kahi ʻaiʻē i ka wā e hiki mai ana? (No ka mea ʻaʻole mākou e hele pinepine i TR, ʻaʻole wau makemake e loaʻa ʻoe i ka ʻeha poʻo inā ʻaʻole hiki iaʻu ke hahai i nā kikoʻī).
    Mai kaʻu hana ʻana, loaʻa iaʻu ka manawa e loaʻa ai ka ʻinikua honua ma kaʻu krankenkasse (Techniker Krankenkasse). E kamaʻilio wau e pili ana i ka ʻinikua o waho a me nā kikoʻī ma ka Pōʻalua.
    E hauʻoli nui wau inā hiki i nā poʻe i loaʻa ka ʻike kikoʻī a i ʻole ka ʻike mua i kēia mau pilikia ke hāʻawi i kahi pane kikoʻī.
    Wehe nō hoʻi au i nā manaʻo manaʻo 😊
    Mahalo iā ʻoe mai kēia manawa

    Pono ʻoe e hele i SSK a loaʻa i kahi palapala AT 11, ʻo ka ʻinikua Kelemania e uhi i nā lilo āpau, akā i ka ʻike ʻana o nā halemai kūʻokoʻa Turkish i ka ʻinikua Kelemania, hoʻopuka lākou i nā ʻumi tausani o nā bila euro i ka ʻinikua Kelemania, kahi ʻano hoʻopunipuni. Ua kau lākou i 2 mau kuʻemaka o ko mākou ʻohana, kahi haukapila pilikino i uku ʻia he 13.000 euros.


    Holo koke nā lā liʻiliʻi. Ua nīnau au i ka nīnau ma ʻaneʻi no ka mea ʻaʻohe oʻu manawa e noiʻi ai. ʻAʻole i loaʻa iaʻu kahi pane kikoʻī a me ka ʻike.
    E ʻae mai iaʻu e hāʻawi i kahi moʻolelo pōkole e pili ana i kaʻu hana ʻana i kaʻu hana haukapila i koʻu noho ʻana ma Turkey, i hiki i kekahi lā, inā makemake kekahi, hiki iā lākou ke pōmaikaʻi mai ia mea.
    ʻO ka mea mua, pono e loaʻa ka palapala T/A 11 i mea e hiki ai iā Krankenkasse ke uhi i nā koina olakino inā loaʻa kahi pilikia i ka wā e hoʻomaha ai mai Turkey a Kelemānia. Loaʻa iā ʻoe ka palapala ma ke noi pilikino ʻana i ka Krankenkasse āu i pili ai. Ke hele ʻoe i Turkey, pono ʻoe e hele i ka SSI ma kou ʻāina me kāu palapala T/A 11 a loaʻa kahi helu Yupass. Me ka helu yupass i hāʻawi ʻia iā ʻoe e SGK, ua uhi ʻia nā kaʻina hana o ka haukapila e kāu ʻinikua inā pilikia wale nō. Ma waho aʻe o kēlā, inā makemake ʻoe e loaʻa kahi hoʻokolokolo pilikino e like me aʻu, pono ʻoe e uhi i nā lilo āpau mai kāu ʻeke ponoʻī. Hoʻohana ʻia kahi papa hoʻonohonoho uku ʻole i hoʻopaʻa ʻia i nā hana a pau o ka haukapila. Uku ʻoe no ka hoʻokolokolo, nā kaʻina hana ʻē aʻe, ka lāʻau lapaʻau, nā mea āpau mai kāu ʻeke ponoʻī. Aia nā halemai e uku ana i nā uku hoʻokolokolo a me ka hoʻoponopono ʻana, ʻoi aku hoʻi no nā poʻe maʻi me ka ʻāina ʻē, ʻoi aku ka nui ma mua o nā uku mālama mālama ʻole ʻia e nā kamaʻāina Turkish. Inā he ʻano Turkish kou, ʻaʻole mālama ʻia ʻoe ma ke ʻano he mākaʻikaʻi. Eia naʻe, ʻaʻole paha kēia ma kēlā me kēia haukapila pilikino. Ua makemake au e kuhikuhi i keia, no ka mea, ua olelo mai oia, he okoa ke kumu kuai no na wahine mai haole ma ka halemai a'u i hele ai. No ka mea he kamaaina Tureke au, ua pili au i ke kumu kūʻai kupa ʻole ʻia o ke kamaʻāina Turkish. Ua hana au i kaʻu mau hana a pau.
    Makemake au i nā kānaka a pau i ka lā olakino a hauʻoli.

    yenicerixnumx
    Mea komo

    mahalo nui loa iā ʻoe. na ka :)

    istanbullu mea
    Mea komo

    Aloha hou kākou 🙋🏻‍♀️,
    He nīnau kaʻu iā ʻoe. E hauʻoli wau inā hiki iā ʻoe ke hoʻomālamalama iaʻu ma kēia mea.
    E hoʻomaha mākou i Turkey i kēia pule aʻe😍 Ke hele au i Turkey, makemake wau e nānā ʻia i loko o kahi haukapila pilikino a loaʻa kahi Check-up.
    Aia nā moʻolelo a pau o aʻu a me kaʻu wahine ma Kelemānia a ʻaʻohe o mākou pilina me TR, me ka helu wahi. Pono au e hele i SSI a i ʻole e kākau inoa i koʻu hele ʻana i Turkey no kēia mau kaʻina hana haukapila? Inā hoʻopaʻa inoa wau me SSI, e loaʻa paha kahi ʻaiʻē i ka wā e hiki mai ana? (No ka mea ʻaʻole mākou e hele pinepine i TR, ʻaʻole wau makemake e loaʻa ʻoe i ka ʻeha poʻo inā ʻaʻole hiki iaʻu ke hahai i nā kikoʻī).
    Mai kaʻu hana ʻana, loaʻa iaʻu ka manawa e loaʻa ai ka ʻinikua honua ma kaʻu krankenkasse (Techniker Krankenkasse). E kamaʻilio wau e pili ana i ka ʻinikua o waho a me nā kikoʻī ma ka Pōʻalua.
    E hauʻoli nui wau inā hiki i nā poʻe i loaʻa ka ʻike kikoʻī a i ʻole ka ʻike mua i kēia mau pilikia ke hāʻawi i kahi pane kikoʻī.
    Wehe nō hoʻi au i nā manaʻo manaʻo 😊
    Mahalo iā ʻoe mai kēia manawa

    Hello,

    No kāu huakaʻi aʻe, hiki iā ʻoe ke hana i kahi ʻinikua olakino honua no ka ʻohana holoʻokoʻa no 21 euros i kēlā me kēia makahiki (ʻo ia ke kumu kūʻai o mākou).
    TK – Envivas
    https://www.envivas.de/tarife/reisekrankenversicherung#/beratung/reise
    Akā, uhi kēia i nā maʻi koʻikoʻi wale nō.

    Makemake paha lākou e uku iā ʻoe i ka uku 100% a lākou e noi ai i nā poʻe maʻi i hoʻopaʻa ʻole ʻia no ka nānā ʻana a me ka nānā ʻana. Manaʻo wau e nānā pono ʻoe i kēia mea.
    Ma Kelemānia, loaʻa iā TK nā palapala hoʻopaʻa loiloi maikaʻi no nā makahiki 30-35-40. E noi ikaika i kāu kauka inā ʻaʻole makemake ʻo ia e hana.

    Ma ke ala, e like me kaʻu ʻike, ua uhi ka palapala ta11 i nā maʻi koʻikoʻi wale nō, akā naʻe:

    Makemake au iā ʻoe i kahi lā hoʻomaha olakino a pilikia ʻole.

    lambdawinner829
    Mea komo

    …. Ua hauʻoli wau i kāu ʻōlelo a ʻike wau i kēia. Manaʻolana hiki ke kōkua! Hiki iā ʻoe ke hōʻoia inā koi ʻia ke kākau inoa ʻana me SSI a kūkākūkā i ka uhi a me nā kikoʻī o kāu kulekele ʻinikua honua e pale aku i nā aie e hiki mai ana. Eia kekahi, e mālama i nā kope o nā palapala koʻikoʻi a e hoʻopili i ka haukapila a me ka ʻelele Turkish no ka ʻike maikaʻi.

    …. Ua hauʻoli wau i kāu ʻōlelo a ʻike wau i kēia. Manaʻolana hiki ke kōkua! Hiki iā ʻoe ke hōʻoia inā koi ʻia ke kākau inoa ʻana me SSI a kūkākūkā i ka uhi a me nā kikoʻī o kāu kulekele ʻinikua honua e pale aku i nā aie e hiki mai ana. Eia kekahi, e mālama i nā kope o nā palapala koʻikoʻi a e hoʻopili i ka haukapila a me ka ʻelele Turkish no ka ʻike maikaʻi.

    Nūhou maikaʻi e lohe e pili ana i kāu huakaʻi e hiki mai ana i Türkiye! ʻOiai ʻaʻole hiki iaʻu ke hāʻawi i kekahi ʻōlelo aʻo kikoʻī…. Ua ʻike au i kāu mea i ʻōlelo ai. He mea maikaʻi loa ka lawe ʻana i nā hana e hāʻawi i ka maopopo e pili ana i ka hoʻopaʻa inoa ʻana o SSI a kūkākūkā i kāu uhi honua. ʻO ka mālama ʻana i nā kope o nā palapala koʻikoʻi a me ka hoʻopili ʻana i ka haukapila a me ka ʻelele Turkish he neʻe akamai maoli e hōʻoia i ka holo pono o ke kaʻina hana. Manaʻo wau he huakaʻi maikaʻi kāu a he hoʻokolokolo kūleʻa! 😊🏥🌍

Hōʻike ʻia 7 pane - 1 a 7 (7 ka huina)
  • No ka pane ʻana i kēia kumuhana Pono ʻoe e komo.