Nā haʻawina 13: Nā wahi hoʻohana

> Nā Kūkākūkā > Ke kumuhana kumuhana kumuhana kumuhana > Nā haʻawina 13: Nā wahi hoʻohana

Welina mai i ka ALMANCAX FORUMS. Hiki iā ʻoe ke loaʻa nā ʻike a pau āu e ʻimi nei no KELEMANIA a me ka ʻōlelo Kelemānia ma kā mākou mau forum.
    Lara
    malihini

    ʻO ka maʻamau, hoʻohana ʻia nā inoa generic āpau me nā ʻatikala ma Kelemania. ʻAʻohe ʻatikala nā inoa kūpono.
    Eia nō naʻe, i kekahi mau hihia, hiki iā ʻoe ke ʻike i ka hoʻohana ʻia ʻana o nā inoa generic me ka ʻole o nā ʻatikala a i ʻole hoʻohana ʻia nā inoa kūpono me nā ʻatikala.
    Ma kēia ʻāpana, e hāʻawi mākou i ka ʻike e pili ana i kekahi mau hoʻokoe.

    ʻO ka maʻamau i ka Kelemania, ʻaʻole e hoʻohana ʻia nā ʻatikala me nā inoa generic i nā ʻano aʻe:

    - I nā ʻōlelo hoʻoponopono, nā ʻōlelo kūkā, nā nūpepa a me nā hoʻolaha paha ma nā wahi āpau.
    i nā poʻo nūpepa a i ʻole nā ​​poʻo nūhou, i nā ʻatikala e like me nā ʻatikala, nā ʻatikala a me nā idiomatic
    Ma ka laulā, ʻaʻole hiki ke hoʻohana ʻia i nā ʻatikala.

    I nā hihia aʻe, hoʻohana ʻia nā inoa kūpono me nā ʻatikala:

    -Kahi o nā inoa o ka ʻāina (make Türkei: Tureke, ka make Vereinigte Staaten: US, make Niederlande Netherlands, make Schweiz: Switzerland)
    hoʻohana mau ʻia nā inoa me nā ʻatikala.
    ʻOiai he inoa kūikawā ia, nā inoa o ke alanui, ka mauna, ka loko, ke kai, ka muliwai a pēlā aku.
    hiki ke hoʻohana i nā inoa me nā ʻatikala.

    ʻAe, komo ka hewa i loko o ka puʻuwai, e ʻeleʻele a paʻakikī ia a hiki i ka wā e huli ai ka manaʻoʻiʻo. I kēlā me kēia hewa he ala i ka hoʻomaloka. Inā ʻaʻole e luku koke ʻia kēlā lawehala e ke kala ʻana, e nahu paha ka naʻau me he nahesa ʻuhane liʻiliʻi lā, ʻaʻole he ʻīlio hae. (Lemas)
    ka diabolo21
    Mea komo

    Mai ka mea aʻu e ʻike ai i kēia manawa
    Ua komo wau i loko o ka ʻatikala a ʻaʻole i loaʻa iaʻu kekahi pilikia
    Manaʻo wau ʻaʻole au e hālāwai a hoʻomaopopo koke wau.
    Ke haʻi wau i kēia ʻike i kekahi ua ʻōlelo ʻo ia paʻakikī (ke ʻōlelo wau ua ʻike wau)
    Manaʻo wau ke hoʻonui nei paha kekahi i ka mea :)
    Eia naʻe, maopopo nō wau e alo wau i nā pilikia
    a e ʻae iaʻu e neʻe i ka haʻawina 14 :)
    Ke hoʻopau wau i nā ʻatikala, e hoʻomaka wau i ka hoʻonohonoho ʻana o ka ʻōlelo, a laila e aʻo wau i nā huaʻōlelo mai ka puke wehewehe ʻōlelo pūnaewele me nā ʻano ʻōlelo, a laila e hoʻoikaika au iā lākou a paʻi wau iā lākou ke hele wau i kahi ʻē.
    lawe ma hope, ua aʻo mākou i ka german :) e ʻike he mau ala hou aʻe kaʻu

    ʻO Danke Schön Lara

    yazyagmuruxnumx
    Mea komo

    I ka ʻoiaʻiʻo, inā ʻoe e nānā i ka ʻāpana ugur arikel, huikau loa ka poʻe solian e ʻōlelo nei aia ma aneʻi, ke kumu a mākou e aʻo ai i kēia manawa kahi ʻano ʻoluʻolu a nani hoʻi.

    ka diabolo21
    Mea komo

    ʻAe, pololei ʻoe i hāʻawi nui ʻia e Lara

    danke schön

    serhantuna
    Mea komo

    make Tureke o Tureke? Ich glaube dass Sie nicht richtig sagen

    nalanw
    Mea komo

    Ua pololei ʻo Die Türkei, inā he dative ka ʻōlelo āu e hoʻohana ai, a laila e lawe i ka ʻatikala der…

    aus der Türkei no Tureke

    paina hau
    Mea komo

    Ua kākau mua ʻia he kūʻokoʻa nā inoa ʻāina, akā ʻaʻohe o nā laʻana i hoʻohana i ka das? Hiki iā ʻoe ke wehewehe mai iaʻu? ???

    yazyagmuruxnumx
    Mea komo

    pinefresh i ka wā i hoʻomaka ai mākou e aʻo i ka ʻōlelo Kelemania mai kinohi mai, ua hoʻohiki mākou aia kekahi mau ʻokoʻa ma Kelemania a he kūlana kūʻē kēia i nā ʻāina a mākou i hāʻawi ai i kēia ʻatikala he kūlana kūʻokoʻa.

    mHour
    Mea komo

    Mahalo no ka ʻike

    Anonim
    malihini

    Ua hoʻomaka e pahu iaʻu i kēia manawa akā ʻaʻole holo :)

    begummarra
    Mea komo

    Aloha .. Aia au i kēia manawa ma ka Goethe Institute ma Göttingen.. Ke aʻo mau nei mākou i nā huaʻōlelo, nā ʻatikala a me nā mea ʻē aʻe. ???????? Pono au e aʻo i nā huaʻōlelo.

    derwisch
    Mea komo

    Aloha .. Aia au i kēia manawa ma ka Goethe Institute ma Göttingen.. Ke aʻo mau nei mākou i nā huaʻōlelo, nā ʻatikala a me nā mea ʻē aʻe. ???????? Pono au e aʻo i nā huaʻōlelo.

    Hui,

    Manaʻo wau ʻaʻole lawa ke aʻo ʻana i nā huaʻōlelo wale nō. No ka laʻana, ʻoiai ua aʻo mākou i nā huaʻōlelo "nachdem, schule, ich, vater, zusammen, gehen, danach, essen, gehen", ʻaʻole hiki iā mākou ke hana i kahi ʻōlelo ikaika a ʻōlelo paha i ka ʻōlelo haole me ka hana ʻole i nā hana pono ʻē aʻe.
    E like me kāu i ʻōlelo ai, nui nā ʻike i aʻo ʻia i ka lewa. Akā ʻo ke kumu o kēia ma muli o ka hoʻopili ʻole ʻana i nā huaʻōlelo Kelemania kekahi i kekahi. No ka laʻana, ʻo ke aʻo ʻana i ka huaʻōlelo Post me kāna ʻatikala ʻaʻole kōkua nui; "i ka hale leta, mai ka hale leta, ma ka hale leta, ma ka hale leta, ma ka hale leta" etc. Pehea ʻoe e ʻōlelo ai i kēia mau mea inā ʻaʻole ʻoe e aʻo iā lākou...
    Ke ʻōlelo hou nei au…
    ʻAʻole maikaʻi wau i ka ʻōlelo Kelemānia. Akā he mau manaʻo haʻahaʻa kaʻu a me ka noiʻi e pili ana i kēia kumuhana.
    Hiki iā mākou ke hoʻololi i nā manaʻo.
    Encore…

    LG
    ʻO Derwsich

    kou hauʻoli
    Mea komo

    Hiki iā ʻoe ke kamaʻilio e pili ana i ka hoʻohana o plusquamperfekt, inā hiki?

    Mahalo

    derwisch
    Mea komo

    Hiki iā ʻoe ke kamaʻilio e pili ana i ka hoʻohana o plusquamperfekt, inā hiki?
    Mahalo

    Hiki iā ʻoe ke hoʻoponopono i kēia pilikia ma ka hoʻohana ʻana i ka pahu hulina… Akā ke hoʻohui nei au i nā loulou ma aneʻi no ʻoe…

    https://www.almancax.com/forum/index.php?topic=1219.0
    https://www.almancax.com/forum/index.php?topic=1681.msg8842#msg8842

    LG

    sedayld
    Mea komo

    Ke hoʻomaka nei au e paʻakikī akā ... fcbarcelona20 ʻAʻohe mea pakele e like me kāna i ʻōlelo ai :D
    i koʻu mau hoaaloha e hoʻāʻo nei e kōkua iā mākou verykkkkkk mahalo iā 'oe
    me kuʻu aloha youeeeeeeeeeeee

    serhatkosovali
    Mea komo

    ʻAʻole ia e kiʻi iaʻu i loko o koʻu poʻo, he aha kaʻu e hana ai, e nā hoaaloha e ʻoluʻolu e kōkua iaʻu

Hōʻike ʻia 15 pane - 1 a 15 (39 ka huina)
  • No ka pane ʻana i kēia kumuhana Pono ʻoe e komo.