Noho kaʻawale e kōkua mai..

Welina mai i ka ALMANCAX FORUMS. Hiki iā ʻoe ke loaʻa nā ʻike a pau āu e ʻimi nei no KELEMANIA a me ka ʻōlelo Kelemānia ma kā mākou mau forum.
    ʻO Baris123
    Mea komo

    Aloha. Ua hele mai au i Kelemānia i Iulai 2021 me kahi visa hoʻohui ʻohana. Ua loaʻa iaʻu kaʻu kāleka noho i Kepakemapa. Hāʻawi lākou i kahi kau makahiki 3. He paio nui koʻu me kaʻu wahine a ua hele ʻo ia i waho o kona hale ponoʻī. Ua hoʻi au i ka home i kēia lā. He 10-11 mahina mai ke kau. ʻAʻole au i hele i ke kula ʻōlelo i kēia manawa, akā ua loaʻa iaʻu ka vollzeit no 10 mahina a me kahi ʻaelike hana paʻa ʻole. E ʻoluʻolu e haʻi mai iaʻu i ka pilikia o ka noho ʻana ma nā wahi kaʻawale. Mahalo

    yenicerixnumx
    Mea komo

    Aloha. Ua hele mai au i Kelemānia i Iulai 2021 me kahi visa hoʻohui ʻohana. Ua loaʻa iaʻu kaʻu kāleka noho i Kepakemapa. Hāʻawi lākou i kahi kau makahiki 3. He paio nui koʻu me kaʻu wahine a ua hele ʻo ia i waho o kona hale ponoʻī. Ua hoʻi au i ka home i kēia lā. He 10-11 mahina mai ke kau. ʻAʻole au i hele i ke kula ʻōlelo i kēia manawa, akā ua loaʻa iaʻu ka vollzeit no 10 mahina a me kahi ʻaelike hana paʻa ʻole. E ʻoluʻolu e haʻi mai iaʻu i ka pilikia o ka noho ʻana ma nā wahi kaʻawale. Mahalo

    normalde 2 sene evli kalman gerekiyor . ama süresiz isin varsa is degisir sanirim. insallah bilen bir arkadaas cvp verir. ama geri gönderme ihtimalleri var esinin söyledikleriyle. yani sirf sana giciklik olsun diye seni sikayet ederse korkarim geri göderilirsin. ama esinle anlasma yoluna git 2 sene ses cikarmasin.

    ʻO Baris123
    Mea komo

    ʻŌlelo wale ʻo ia e haʻalele iaʻu. Akā naʻe, ua hoʻololi nui wau i kāna ʻōlelo. ʻAʻole wau e manaʻo e hoʻopiʻi ʻo ia. Akā ua hoʻomaka wau e loaʻa nā ʻōpala mai ke kaumaha no ka mea e nalowale ana kaʻu kau.

    yenicerixnumx
    Mea komo

    E haʻi mai iaʻu, ua loaʻa iaʻu kahi ʻatikala kānāwai.

    Palapala Noho no ka wahine (Eigenständiges Aufenthaltserlaubnis)
    • Hoʻopau ka palapala noho pili male me ka hemo ʻana o ka male. (Inā he noho kaʻawale a hemo paha)
    Hiki ke noho kūʻokoʻa ma hope o 3 mau makahiki o ka male kānāwai. Ua helu ʻia kēia manawa mai ka hoʻomaka ʻana o ka palapala noho.

    Hāʻawi ʻia ka ʻae noho male ma nā hihia kūikawā e hiki mai ana (manawa hoʻololi)
    • Ke hana nei no ka mea hana hoʻokahi no 1 makahiki a hiki iā ia ke hoʻolōʻihi i ka ʻaelike hana (ka liʻiliʻi loa he 451 € hana insured).
    • Nā ulia pōpilikia, (hoʻopaʻa ʻia i ka hana ʻino i loko o ka hale a me nā mea ʻē aʻe).
    • Loaʻa i kahi keiki no ke kamaʻāina Kelemania,
    • Make o ka wahine.

    i kou hihia he 10 mau mahina hana. e hoowahawaha i kou mau niho. Ma hope o 1 makahiki, e loaʻa iā ʻoe ke kuleana o ka noho kūʻokoʻa.

    Loaʻa iā mākou nā pilikia like, dehumanized lākou, ke noho nei lākou ma Kelemānia

    ʻO Baris123
    Mea komo

    E haʻi mai iaʻu, ua loaʻa iaʻu kahi ʻatikala kānāwai.

    Palapala Noho no ka wahine (Eigenständiges Aufenthaltserlaubnis)
    • Hoʻopau ka palapala noho pili male me ka hemo ʻana o ka male. (Inā he noho kaʻawale a hemo paha)
    Hiki ke noho kūʻokoʻa ma hope o 3 mau makahiki o ka male kānāwai. Ua helu ʻia kēia manawa mai ka hoʻomaka ʻana o ka palapala noho.

    Hāʻawi ʻia ka ʻae noho male ma nā hihia kūikawā e hiki mai ana (manawa hoʻololi)
    • Ke hana nei no ka mea hana hoʻokahi no 1 makahiki a hiki iā ia ke hoʻolōʻihi i ka ʻaelike hana (ka liʻiliʻi loa he 451 € hana insured).
    • Nā ulia pōpilikia, (hoʻopaʻa ʻia i ka hana ʻino i loko o ka hale a me nā mea ʻē aʻe).
    • Loaʻa i kahi keiki no ke kamaʻāina Kelemania,
    • Make o ka wahine.

    i kou hihia he 10 mau mahina hana. e hoowahawaha i kou mau niho. Ma hope o 1 makahiki, e loaʻa iā ʻoe ke kuleana o ka noho kūʻokoʻa.

    No laila, ʻaʻole ia he mea nui inā he wahi ʻokoʻa koʻu, ke manaʻo nei ʻoe inā e hana au no 2 mau mahina hou aʻe, hiki iaʻu ke loaʻa kahi palapala noho kūʻokoʻa?

    Aloha. Ua hele mai au i Kelemānia i Iulai 2021 me kahi visa hoʻohui ʻohana. Ua loaʻa iaʻu kaʻu kāleka noho i Kepakemapa. Hāʻawi lākou i kahi kau makahiki 3. He paio nui koʻu me kaʻu wahine a ua hele ʻo ia i waho o kona hale ponoʻī. Ua hoʻi au i ka home i kēia lā. He 10-11 mahina mai ke kau. ʻAʻole au i hele i ke kula ʻōlelo i kēia manawa, akā ua loaʻa iaʻu ka vollzeit no 10 mahina a me kahi ʻaelike hana paʻa ʻole. E ʻoluʻolu e haʻi mai iaʻu i ka pilikia o ka noho ʻana ma nā wahi kaʻawale. Mahalo

    No ka loaʻa ʻana o kahi palapala noho kūʻokoʻa, inā he kamaʻāina Kelemania kāu kāne, pono ʻoe i noho ma ka hale hoʻokahi no 2 mau makahiki, a inā he kamaʻāina Turkish ʻo ia, pono ʻoe i noho pū no 3 mau makahiki. Inā ua neʻe ʻoe i nā hale kaʻawale ma mua o ka pau ʻana o kēia manawa, e pōʻino e nalowale ʻoe i kou kuleana noho ma ʻaneʻi. ʻO ka loaʻa ʻana o kahi hana Zeit ʻaʻole hiki ke loaʻa iā ʻoe kahi palapala noho kūʻokoʻa ma hope o ka noho ʻana ma ka hale hoʻokahi no 2 mau makahiki inā he kamaʻāina Kelemania kāu kāne a he 3 mau makahiki inā he kamaʻāina Turkish.

    heartless
    Mea komo

    Aloha ʻoe, ʻano kūʻē nā mea āpau iā ʻoe, ʻo kāu mālama wale nō ʻaʻole kōkua mai ka mokuʻāina. Mai hoʻomau i kāu hana me ka loaʻa ʻole. He 2 yen ka huina nui o ka hemo ana. Ina e noho kaawale oe no 1 makahiki, ina he 1 makahiki ka palena pau, e noho oe maanei no 2 makahiki hou aku. Ua lawa ʻoe ʻaʻole noho home ʻole.

Hōʻike ʻia 7 pane - 1 a 7 (7 ka huina)
  • No ka pane ʻana i kēia kumuhana Pono ʻoe e komo.