ka lapaʻau e pono ai mai ka ola lawelawe ma Tureke ma Germany

> Nā Kūkākūkā > ʻOihana a me ke ola hana ma Kelemānia > ka lapaʻau e pono ai mai ka ola lawelawe ma Tureke ma Germany

Welina mai i ka ALMANCAX FORUMS. Hiki iā ʻoe ke loaʻa nā ʻike a pau āu e ʻimi nei no KELEMANIA a me ka ʻōlelo Kelemānia ma kā mākou mau forum.
    yenicerixnumx
    Mea komo

    ʻO Selamunaleyküm huaʻōlelo

    E like me kou ʻike, ke hoʻomaka nei ka wā haʻalele. Loaʻa paha iā mākou he mau hoaaloha i ʻike e pili ana i kēia pilikia, akā no ka poʻe ʻike ʻole, maikaʻi e kaʻana like hou. Ma Sigortanizl i Turkey i Kelemānia hiki iā ʻoe ke hoʻohana i nā lawelawe olakino ma nā haukapila lehulehu. I nā haukapila pilikino, hiki iā ʻoe ke keu pono wale mai ka kaʻana like i hāʻawi ʻia e SGK. pono ʻoe e uku i ke kumu kūʻai ʻokoʻa mai kāu ʻeke me ka uku ʻole ʻia. I loko o ka hale kūʻai lāʻau, ma hope o ka uku ʻana i ke kumukūʻai o ka lāʻau āu i kūʻai ai a loaʻa ka invoice, hiki iā ʻoe ke hoʻomaopopo i kāu ʻoihana inikua ke hoʻi ʻoe i Kelemania a hoʻihoʻi i ke kālā lāʻau.

    Nā palapala i makemake ʻia

    - Loaʻa i kahi leka hoʻomaopopo mai kāu hui ʻinikua ma Kelemānia. No ka hana ʻana i kēia, pono ʻoe e kelepona i ka ʻoihana ʻinikua a haʻi aku e hele ana ʻoe i ka hoʻomaha i Türkiye a makemake ʻoe e loaʻa i kahi palapala hoʻolaha ʻinikua honua. Mai loaʻa i nā leka uila a i ʻole nā ​​kope kope wale nō e ʻae ʻia e SSI.
    - Loaʻa i kahi helu inikua (helu yupas) mai kekahi keʻena mālama ola ma hope o ke komo ʻana i Turkey.

    Inā hāʻawi ʻoe i kēia helu i ka haukapila āu i hele ai, hiki iā ʻoe ke pōmaikaʻi i kāu ʻinikua ponoʻī.

    Pēlā nō, aia nā ʻinikua olakino ma kahi ʻē i hāʻawi ʻia e nā ʻoihana pilikino. (ʻO kahi laʻana, hana ʻo ADAC iā ia, manaʻo wau he 40 euro no kēlā me kēia makahiki). ʻO nā insurance i hana ʻia ma o ia mau ʻoihana he 80% uku hou ʻia, akā hoʻokomo pū ʻia nā haukapila pilikino

    Mai ʻōlelo ʻo wai ka mea e hana i nā hana āpau aʻu i ʻōlelo ai mai lawe pū i 15 mau minuke i ka huina. Akā ke hele ʻoe, pāpā ke Akua, inā ʻike ʻoe i kahi ʻano pili olakino, mai ʻōlelo ʻoe makemake wau. Na Allah e ʻae iā mākou āpau e hele a hoʻi i ke olakino maikaʻi.

    kani

  • No ka pane ʻana i kēia kumuhana Pono ʻoe e komo.