Nā ala e hoʻomaopopo ai iā Akkusativ a me Dativ…

> Nā Kūkākūkā > Ka Papahana Haumāna a me kaʻIkeʻike > Nā ala e hoʻomaopopo ai iā Akkusativ a me Dativ…

Welina mai i ka ALMANCAX FORUMS. Hiki iā ʻoe ke loaʻa nā ʻike a pau āu e ʻimi nei no KELEMANIA a me ka ʻōlelo Kelemānia ma kā mākou mau forum.
    i hookiekie ae
    Mea komo
    ʻO kaʻu mea i hoʻomākaukau ai, ʻaʻole ia he ʻōlelo...
    Ua hoʻomākaukau wau ia mea a pau iaʻu iho...
    Inā hewa wau, makemake au i koʻu mau hoaaloha a i ʻole kā mākou kumu e hoʻoponopono iaʻu...
    ʻO koʻu manaʻo, ʻo ia ke kōkua i nā hoaaloha ʻike ʻole ...

    ::) Maloko ou na ke Akua e hoʻopōmaikaʻi iā 'oe 'Ōlelo wale::)


    33.jpg

    34.jpg

    35.jpg

    36.jpg

    37.jpg

    jentzsch2
    Mea komo

    Na ke Akua e hoʻopōmaikaʻi iā ʻoe, e hoʻokiʻekiʻe ʻia ;)

    ʻIke wau he kōkua nui kēia ʻike i ka poʻe e huikau e pili ana i kēia pilikia.1 Ua hoʻouna wau i ka loulou i ka ʻaoʻao i kaʻu hoa aloha ahiahi ;)

    i hookiekie ae
    Mea komo

    Amen Timur, hauʻoli wau i hiki iaʻu ke kōkua .. ::)

    fbsahin
    Mea komo

    Mahalo nui loa iā ʻoe…

    memo63
    Mea komo

    :) Aloha mai e ka'u hoa Yucel, wehewehe pono loa oe, mahalo nui loa 😮 :o Hookahi wale no ninau a'u e hauoli nui ai ke kokua mai oe ia'u. Aia i hea keia mau noun i waiho mau ia iloko o ka huaolelo? ma hope a ma mua paha o ka huaʻōlelo? ʻO ia hoʻi, über, nach, auf, an, von these ( Pehea e hiki ai iaʻu ke hoʻohana ia mea i loko o kahi huaʻōlelo me ka huaʻōlelo dersen) a i ʻole (schreiben) ʻaʻole hiki iaʻu ke hoʻomaopopo i ka hoʻohana ʻana, mahalo iā ʻoe ma mua. :)

    i hookiekie ae
    Mea komo

    :) Aloha mai e ka'u hoa Yucel, wehewehe pono loa oe, mahalo nui loa 😮 :o Hookahi wale no ninau a'u e hauoli nui ai ke kokua mai oe ia'u. Aia i hea keia mau noun i waiho mau ia iloko o ka huaolelo? ma hope a ma mua paha o ka huaʻōlelo? ʻO ia hoʻi, über, nach, auf, an, von these ( Pehea e hiki ai iaʻu ke hoʻohana ia mea i loko o kahi huaʻōlelo me ka huaʻōlelo dersen) a i ʻole (schreiben) ʻaʻole hiki iaʻu ke hoʻomaopopo i ka hoʻohana ʻana, mahalo iā ʻoe ma mua. :)

    ma ke ʻano he memoli hoa,

    Ua hāʻawi wau iā lākou i ke ʻano o ka papa ʻaina ma mua, ʻaʻole maopopo iaʻu inā ʻoe i nānā,
    Aia kēia kumuhana āu e ʻimi nei… (e nānā i ka papa ma lalo).
    2. $ IK)
    https://www.almancax.com/forum/index.php?topic=4101.msg23704#msg23704

    selimistan
    Mea komo

    Na ke Akua e hoʻopōmaikaʻi i nā mea āpau i kahi kumuhana paʻakikī e hoʻomaopopo

    i hookiekie ae
    Mea komo

    Na ke Akua e hoʻopōmaikaʻi i nā mea āpau i kahi kumuhana paʻakikī e hoʻomaopopo

    Amene, mai kākou a pau...

    nahur
    Mea komo

    ʻAe, e haʻi aku wau iā ʻoe i kēia, ua hele au i ke kula ma Switzerland no ka nui o nā makahiki, ʻaʻole wau i ʻike i kekahi mea e like me kāu i wehewehe ai, na ke Akua e hoʻomaikaʻi iā ʻoe a mahalo nui iā ʻoe no kou lima a me kou lolo.

    Achten Sie
    Mea komo

    E kuʻu kaikaina aloha ʻo Yukuk, paʻakikī paha kēia no ka poʻe hoʻomaka, akā he kumuhana ia e paʻakikī ai nā mea a pau, ʻo ka poʻe Kelemania hoʻi i paʻakikī i ka hoʻomaopopo ʻana i kā lākou grammar ponoʻī.

    i hookiekie ae
    Mea komo

    E kuʻu kaikuaʻana aloha ʻo Yukuk, paʻakikī paha kēia no ka poʻe hoʻomaka, akā he kumuhana ia e paʻakikī ai nā mea a pau, ʻo ka poʻe Kelemania hoʻi i paʻakikī ke hoʻomaopopo i kā lākou grammar ponoʻī. Eia naʻe, mahalo ʻoe.

    ʻAe, manaʻo wau ua like ia me ia… No laila e kapa kākou iā A2

    mamua o ka
    Mea komo

    teşekkürler

    Kaşüstü
    Mea komo

    Ua hala he mau hola e hoʻomākaukau i kēia, ʻike wau ua hoʻomākaukau wau i kahi like.
    ʻO kahi kanaka maikaʻi a kōkua wale nō ke hana i kēia.
    Na ke Akua e hoʻopōmaikaʻi iā 'oe.

    i hookiekie ae
    Mea komo

    Ua hala he mau hola e hoʻomākaukau i kēia, ʻike wau ua hoʻomākaukau wau i kahi like.
    ʻO kahi kanaka maikaʻi a kōkua wale nō ke hana i kēia.
    Na ke Akua e hoʻopōmaikaʻi iā 'oe.

    ʻAe, ua lōʻihi iaʻu, akā ʻo kaʻu pahuhopu ke kaʻana like i kekahi mea... :D :)

    aloha a akua
    Mea komo

    aloha aloha hoa aloha maoli, ua hoʻomākaukau ʻoe i kahi mea maikaʻi akā aia kekahi mea hewa ma aneʻi lumi DER TOURİST DANKT DEM BEAMTE FÜR DİE HİLFE

    aloha a akua
    Mea komo

    DER TOURIST DANKT DEM BEAMTE FUR DIE IA HÉLFE (DER TOURIST DANKT DEM BEAMTEN FÜR DİE HİLFE)

Hōʻike ʻia 15 pane - 1 a 15 (48 ka huina)
  • No ka pane ʻana i kēia kumuhana Pono ʻoe e komo.