Hui Pūʻuluʻohana (A1) NānāʻIke

Welina mai i ka ALMANCAX FORUMS. Hiki iā ʻoe ke loaʻa nā ʻike a pau āu e ʻimi nei no KELEMANIA a me ka ʻōlelo Kelemānia ma kā mākou mau forum.
    fuk_xnumx
    Mea komo

                              ʻO ka neʻe ʻana i ʻEulopa no kahi o 50 mau makahiki he koi no ka hui ʻana o ka ʻohana i noi ʻia no ka wahine a me nā keiki ma Turkey i nā makahiki i hala aku nei. Eia nō naʻe, ʻo ka ʻōlelo aʻoaʻo a ka ʻAha Hoʻokolokolo i Netherlands he ʻelua mau mahina i hala aku nei e hoʻokuʻu ʻia nā Turks mai ka hoʻāʻo ʻana o kahi hoʻoliʻiliʻi kahi kukuna o ka manaʻolana.

    ʻOiai paʻakikī ka hoʻohui ʻana ʻohana no nā kamaʻāina Turkish ma aneane o nā ʻāina ʻĀulopa holoʻokoʻa, ua hāpai ka Netherlands i ka koi no ka hoʻāʻo ʻana no Turks i ka wā e hāʻawi ana i ka visa hoʻohui ʻohana, e like me ka ʻōlelo a ka ʻĀha Hoʻokolokolo ʻEulopa.

    E like me ka mea i ʻike ʻia, ma ka 16 ʻAukake 2011, ua hoʻoholo ka ʻaha hoʻokolokolo kiʻekiʻe o Utrecht ʻaʻole hiki i nā kamaʻāina Tureke ke noi i ka nīnaninau hoʻohuihui ma nā ʻāina ʻē i loko o ke kumumanaʻo o kā lākou pono e kū mai ana mai ka ʻAha ʻAha. I kulike ai me keia olelo hooholo, ua hai ae ke Kuhina Kalaiaina o Lalani i ke komite nui o ka ahaolelo i hoopauia ka palapala noi hookolokolo i hanaia ma 15 Malaki 2006.

    Noho i Germany
    ʻOiai he mea hoihoi ia pehea e hoʻoholo ai ka hoʻoholo o ka ʻAha Hoʻokolokolo a me ka hoʻohuli hope ʻana o ka hoʻowalewale hoʻokolohua Hōlani i nā ʻāina ʻē aʻe o ʻEulopa e hoʻopilikia ana i nā kūlana no ka hoʻohuihui ʻana o ka ʻohana, ua kūʻē nā lunamakaʻāinana kaiāulu a me nā mea kālaiʻāina i Kelemania i kēia ʻāina e hoʻopau loa i ka hōʻike Kelemania i ka wā hiki loa. Ua ʻōlelo ʻo Kenan Kolat, Pelekikena o ke Kaiāulu Tureke Kelemania, "mahalo wau i ka Netherlands no ka hana e like me ke kānāwai ʻEulopa. Lana koʻu manaʻo e hoʻi koke ʻo Kelemania mai kāna kuhi hewa. Ma muli o ka hoʻāʻo ʻōlelo a hoʻokō paha, kūʻē i ka ʻAelike ʻAhahui i kau inoa ʻia me Turkey.

    "ʻO kēia ʻōlelo hoʻoholo i lawe ʻia e nā Netherlands he leka maopopo loa ia i Kelemania." ʻO Netherlands, no laila ke kāpae nei i ka hui ʻana o ka ʻohana maʻalahi ka loiloi hoʻohui, nā kamaʻāina Tureke e noho ana i nā ʻāina ʻē aʻe o Turkey ma Turkey a male i kekahi, pono ʻoe e lanakila i nā pilikia he nui. Ma ke poʻo o kēia ka kuleana o ka ʻōlelo. ʻO ka pinepine, ʻaʻole lawa ka ʻōlelo ʻana i ka ʻōlelo, a laila pono e hoʻomākaukau pono i nā palapala i koi ʻia no nā kaʻina hana visa.

    KA NOHO ANA MA EUROPA
    Ua nānā mākou i nā hana hoʻonāhuiʻohana ma nā'āina'ē aʻe. Ma hope o ka noiʻi nui, hiki iāʻoe ke heluhelu i nā ala a me nā palapala e pono ai no ka hui houʻana o kaʻohana ma kā mākou papahana. Makemake mākou e hoʻomaka i kā mākou papahana me Germany.

    Me ka hoʻololi i hana ʻia i loko o ke Kānāwai Noho ma 2007 i ka wā o ke aupuni hui nui ma waena o ka CDU a me ka SPD ma Kelemania, ua koi ʻia ka hōʻike ʻōlelo Kelemania no ka poʻe malihini e hele mai ana i ka ʻāina me ka hui hou ʻana o ka ʻohana. I kēlā manawa, ʻoiai ua hoʻonohonoho ʻia nā hoʻoponopono kū kānāwai ma kēia ʻaoʻao a puni ʻo ʻEulopa, ʻelima mau ʻāina o EU ma mua o ka hoʻokumu ʻana o Kelemania i kahi koi no ka poʻe malihini ma mua o ka hiki ʻana i ka ʻāina. Ma mua o ka noi ʻana no ka visa hui hou ʻana o ka ʻohana, ʻo ka poʻe makemake e hele i Kelemania me kā lākou mau wahine pono e hōʻoia he ʻike kumu lākou no ka Kelemania, ʻo ia hoʻi ka pae A-1. Ma hope o ka hala ʻana i ka hōʻike ʻōlelo, aia kahi manawa kūpono e noi ai no kahi wisa. ʻO nā mea hiki ʻole ke aʻo i ka ʻōlelo Kelemānia ma muli o kahi maʻi kino, noʻonoʻo a noʻonoʻo ʻole a i ʻole kīnā ʻole e hoʻokuʻu ʻia mai ka koi Kelemania.

    EXAM PREPARATION
    ʻAʻole pono ka māhele A-1 e hele i kahi papa. Hiki i kekahi ke aʻo i ka German no kāna uku pono'ī. ʻO ka mea wale nō e koiʻia ke lanakila i ka māhele'ōlelo. Ināʻaʻoleʻoeʻike maʻalahi o ka'ōlelo Siamani, ponoʻoe e aʻo i ka'ōlelo Kelemānia. No ka poʻe e makemake e aʻo i ka'ōlelo Kelemānia, no ka laʻana, Deutsche Welle Radio http://www.dw-world.de Hāʻawi i nā papahana kūikawā free ma.

    Hiki iā ʻoe ke hoʻohana pono i ka Radio D no ka papa ʻōlelo leo, hoʻomohala ʻia e Deutsche Welle pū me ka Goethe Institute. Hāʻawi pū ka papa ʻōlelo ma ka pūnaewele i ka ʻike e pili ana i ke ola ma Kelemania me nā hoʻomaʻamaʻa pākahi a keu aku ma 30 mau haʻawina. No ke aʻo ʻana i ka ʻōlelo Kelemania ke hele aku nei, hāʻawi ʻo Deutsche Welle i kahi alakaʻi ʻōlelo kelepona no kāu kelepona paʻalima. No ka Goethe Institute http://www.goethe.de aia i loko o ka 'ikepili koʻikoʻi e pili ana i ka loiloi' ōlelo

    NO LANGUAGE EXAM
    ʻAʻole koi ʻia ka palapala hōʻoia ʻōlelo ma kēia mau hihia: Inā he kino a me ke kino ke kanaka. ʻO nā kāne o ka poʻe akamai loa, nā mea noiʻi, nā mea hoʻokumu i nā hui, nā poʻe i hāʻawi ʻia asylum a me nā malihini i ʻae ʻia e like me ka Geneva Refugee Convention (inā ua male lāua ma mua o ka haʻalele ʻana iā Turkey). ʻAʻole i manaʻo ʻia he pono ka poʻe i manaʻo ʻole ʻia he pono ke hoʻokuʻu ʻia mai ka hoʻāʻo ʻōlelo. Hiki ke loaʻa nā ʻike kikoʻī e pili ana i nā manawa e aʻo ai i ka Kelemānia mai ka pūnaewele o ka Federal Immigration Office [url=https://www.integrationin-]www.integrationin-[/url] deutschland.de a i ʻole mai ke keʻena nui ma Nuremberg ma 0911- 9436390.

    NO NUI NO KA EXAM
    ʻO Heinrich Stricker lāua ʻo Christina Gregor, nā luna o ka ʻohana hui hui ʻohana a Goethe Institute ma Munich, Kelemania, ua ʻōlelo ʻo ka poʻe makemake e lawe i ka hōʻike A-1 hiki ke hele i nā papa Hoʻomaka Deutsch1 i hāʻawi ʻia ma ke kula. Ua hāʻawi nā luna i ka ʻike aʻe e pili ana i nā papa:

    "Wahi a ke kānāwai hou, koi ʻia kahi pae maʻalahi loa o ka ʻike Kelemania, i kapa ʻia ʻo A-1, no ka hoʻohui hou ʻana o ka ʻohana. No kēia, ʻaʻole pono e hele i kahi papa Kelemania, akā pono ia e lawe i ka hōʻike A-1 a hala iā ia. Hāʻawi ʻia nā papa Kelemania no nā hōʻike A-1 ma Goethe Institutes ma Istanbul, Ankara a me Izmir.

    Ma hope o nā papa Kelemania, paipai ʻia nā mea aʻo e aʻo i ka ʻōlelo Kelemania i ka ʻauinalā. Hāʻawi ʻia ke kōkua me nā hana home a me nā pono papa. " Nā luna o ke keʻena ma 2009, 10 tausani 775 poʻe ma Turkey A-1 hōʻike e komo ai, a me ka 92 pākēneka o ke alakaʻi ʻana iā lākou i ka papa ma Goethe Institute, 64 pākēneka o nā mea hoʻāʻo ma waho o ka hoʻokolohua i ʻōlelo ua hala maikaʻi. Hiki nō hoʻi ke hele mai i Kelemania me kahi visa huakaʻi a aʻo i ka ʻōlelo Kelemania ma aneʻi a lawe i ka hōʻike A-1. Eia naʻe, he ala pipiʻi hou aku kēia. Pono ʻoe e kiʻi i kahi visa ʻoiai hui hou ka ʻohana e hoʻi i Turkey.

    NO NĀ PAID
    Nui a uku ʻia nā papa Kelemania ma ka pūnaewele e hoʻomākaukau no ka hōʻike ʻōlelo ma ka pae A-1. Eia naʻe, pono e makemake ʻia nā papa o nā kula koʻikoʻi. Pono e hoʻomanaʻo ʻia ʻo nā palapala hōʻike a Goethe Institute kahi kūmole maikaʻi a me ka pono o ka honua holoʻokoʻa, no nā noi hana a no ka hoʻomau ʻana i ka aʻo. Hoʻomākaukau ka Goethe Institute i nā mea komo no ka hōʻike Start Deutsch 1 i ʻelua papa ʻokoʻa me nā papa hoʻohui ʻohana.

    ʻO ka lōʻihi a me nā uku o nā papa i ʻekolu mau lālā o Goethe Institute ma Istanbul, Ankara a me Izmir ʻokoʻa. Aia nā papa ma Istanbul i ʻelua mau papa a ʻo kēlā me kēia papa he 5.5 mau pule. ʻO ka uku o ka papa he 200 TL. Uku ka poʻe i hele i nā papa ma Istanbul Goethe Institute 1 TL no ka hōʻike A-120. Ma kēia keʻena, ʻo ka uku papa no 170 mau hola, me hoʻokahi a me ka hapa mahina, he 300 TL. ʻO ke kumukūʻai o ka papa 8-wiki (160-hola) ma Goethe Institute ma Ankara 1.170 TL. ʻAʻole uku ʻia ka uku hoʻāʻo A-1 i ka poʻe i hele i nā papa ma Ankara. ʻO nā papa ʻōlelo no ka hōʻike A1 ma Izmir Goethe Institute me nā pae ʻelua o kēlā me kēia mahina. ʻO ka papa papa papa ma nā papa holo ʻelua mau mahina he 160 mau hola. ʻAʻole uku ʻia ka uku hoʻāʻo no ka poʻe i hele i ka papa no ʻelua mahina, a he hoʻokahi kaukani 100 TL.

    NO KA MEA E MA
    Mālama ʻia ka hōʻike A-1 Kelemania ma ka Istanbul, Ankara a me Izmir lālā o ka Goethe Institute. Lawe pū ka Institute i ka hōʻike A-1 i nā kūlanakauhale ʻē aʻe i kekahi mau manawa. ʻO ka hōʻike A-1 kahi 65-minuke i kākau ʻia a me 15-minuke hoʻāʻo waha. ʻO ka hoʻokolohua kākau ka hoʻolohe ʻana, ka hoʻomaopopo ʻana i ka heluhelu a me ka manaʻo pilikino i ke kākau ʻana.

    Pono pono e kiʻi ma kahi o 100 mau kiko mai 60 e hala i ka hoʻokolokolo. I ka hōʻike waha, ʻokoʻa nā nīnau e pili ana i ka inoa, ka makahiki, ka ʻāina, kahi o ka noho, nā ʻōlelo, ka ʻoihana, nā leʻaleʻa, "ʻO wai ʻoe?" ʻO ka pane i ka nīnau, "Hiki iā ʻoe ke kuhi i kou inoa ʻohana, e haʻi iaʻu i kāu helu kelepona?" Aia pū kekahi i nā nīnau e like me. Aia kekahi mau laʻana ma ka pūnaewele o Goethe-Institut e pili ana i ka mea e nīnau ai i ka hōʻike. ʻElua mau keʻena, ʻo Goethe Institute a me Telc GmbH, alakaʻi i ka hoʻokolokolo.

    fuk_xnumx
    Mea komo

    maoli

    reyyan i
    Mea komo

    Ua nui loa koʻuʻike, e Mr. Horizon. uaʻikeʻoe i kēia mau pilikia. Loaʻa iāʻoe ka mana ma kēia pūnaewele a iʻoleʻoe e makemake wale e kōkua?  :). akā, mai huhūʻoe i kēia nīnau. nā kānaka i hoʻonāwaliwali loa ma ka pūnaewele no ka mea uaʻike wau. Mahalo iāʻoe ma ka inoa o nā mea a pau e hāʻawi i kaʻike maikaʻi.

    fuk_xnumx
    Mea komo

    Makemake au e kōkua iāʻoe eʻae wale iaʻu e hiamoe ma ka pūnaewele kahi e hana ai mākou me kekahi mau hoaaloha e kōkua wale i ke kumu a me ka hauʻoli i nā mea a pau me ko lākouʻohana me kā lākou mau wāhine. makemake mākou e hāʻawi i ka māmā o kēia ke kumu o kā mākou makemake i kēiaʻano

    reyyan i
    Mea komo

    maikaʻi :)

    fuk_xnumx
    Mea komo

    maoli

    fuk_xnumx
    Mea komo

    ?

    sssss
    Mea komo

    ʻO ka meaʻike i ka loaʻaʻana o ka helu hōʻike.
    4 MOKUNA X XUMUM SCORE DIOPS PĀHEAʻI inā.
    NO KA MEA I KA MAKE ANA I KA PUKA ANA I KA LAUPAU ANA I KA MAKAHI MAKAHIKI, KA HOOHOLO ANA I NA POINE MA KA HUI ANA I KA LALAPA, A ME NA HOPE HOU MAI KE LETTI.
    ka mea, tşk

    ka ezgiramaz
    Mea komo

    Ke hāʻawi nei wau i nā ʻatikala e pili ana i koʻu hiki ʻana i Kelemania ma kaʻu blog. Inā makemake ʻoe e hoʻomaopopo a kākoʻo i nā mea ʻelua, hiki iā ʻoe ke kipa i kaʻu blog. Mahalo ma mua loa :)

    ʻO kaʻu blog; https://gurbetciigelin.blogspot.com/2020/04/almanyaya-gelme-surecim-almanya-aile.html

Hōʻike ʻia 8 pane - 1 a 8 (8 ka huina)
  • No ka pane ʻana i kēia kumuhana Pono ʻoe e komo.