ka lapaʻau e pono ai mai ka ola lawelawe ma Tureke ma Germany

> Nā Kūkākūkā > ʻOihana a me ke ola hana ma Kelemānia > ka lapaʻau e pono ai mai ka ola lawelawe ma Tureke ma Germany

Welina mai i ka ALMANCAX FORUMS. Hiki iā ʻoe ke loaʻa nā ʻike a pau āu e ʻimi nei no KELEMANIA a me ka ʻōlelo Kelemānia ma kā mākou mau forum.
    yenicerixnumx
    Mea komo

    ʻO Selamunaleyküm huaʻōlelo

    E like me kou ʻike, ke hoʻomaka nei ka wā haʻalele. Loaʻa paha iā mākou he mau hoaaloha i ʻike e pili ana i kēia pilikia, akā no ka poʻe ʻike ʻole, maikaʻi e kaʻana like hou. Ma Sigortanizl i Turkey i Kelemānia hiki iā ʻoe ke hoʻohana i nā lawelawe olakino ma nā haukapila lehulehu. I nā haukapila pilikino, hiki iā ʻoe ke keu pono wale mai ka kaʻana like i hāʻawi ʻia e SGK. pono ʻoe e uku i ke kumu kūʻai ʻokoʻa mai kāu ʻeke me ka uku ʻole ʻia. I loko o ka hale kūʻai lāʻau, ma hope o ka uku ʻana i ke kumukūʻai o ka lāʻau āu i kūʻai ai a loaʻa ka invoice, hiki iā ʻoe ke hoʻomaopopo i kāu ʻoihana inikua ke hoʻi ʻoe i Kelemania a hoʻihoʻi i ke kālā lāʻau.

    Nā palapala i makemake ʻia

    – Almanya´daki sigorta sirketinizden Sigorta bildirim kagidi almak. bunun icin sigorta sirketini arayip Türkiye ye tatile gideceginizi ve yurtdisi sigorta bildirim kagidi almak istediginizi belirtmelisiniz. kesinlikle mail yada fotokopi almayin.sadece islak imzali orjinal belge sgk tarafindan kabul edilmektedir.
    – Türkiye ye giris yaptiktan sonra herhangi bir sgk subesinden sigortali numarasi (yupas no) almak.

    Inā hāʻawi ʻoe i kēia helu i ka haukapila āu i hele ai, hiki iā ʻoe ke pōmaikaʻi i kāu ʻinikua ponoʻī.

    Pēlā nō, aia nā ʻinikua olakino ma kahi ʻē i hāʻawi ʻia e nā ʻoihana pilikino. (ʻO kahi laʻana, hana ʻo ADAC iā ia, manaʻo wau he 40 euro no kēlā me kēia makahiki). ʻO nā insurance i hana ʻia ma o ia mau ʻoihana he 80% uku hou ʻia, akā hoʻokomo pū ʻia nā haukapila pilikino

    Mai ʻōlelo ʻo wai ka mea e hana i nā hana āpau aʻu i ʻōlelo ai mai lawe pū i 15 mau minuke i ka huina. Akā ke hele ʻoe, pāpā ke Akua, inā ʻike ʻoe i kahi ʻano pili olakino, mai ʻōlelo ʻoe makemake wau. Na Allah e ʻae iā mākou āpau e hele a hoʻi i ke olakino maikaʻi.

    kani

  • No ka pane ʻana i kēia kumuhana Pono ʻoe e komo.