Nā haʻawina 14: Nā kumuhana no nāʻatikala

> Nā Kūkākūkā > Ke kumuhana kumuhana kumuhana kumuhana > Nā haʻawina 14: Nā kumuhana no nāʻatikala

Welina mai i ka ALMANCAX FORUMS. Hiki iā ʻoe ke loaʻa nā ʻike a pau āu e ʻimi nei no KELEMANIA a me ka ʻōlelo Kelemānia ma kā mākou mau forum.
    Lara
    malihini

    I nā mokuna mua, ua ʻōlelo mākou he ʻatikala nā inoa āpau a me nā huaʻōlelo e pono e hoʻopaʻanaʻau pū ʻia me kā lākou ʻatikala.
    No kou ʻoluʻolu, ua ʻike mākou he kūpono e hana i kahi hui e hoʻopili i ka ʻike e pili ana i nā ʻano inoa i hoʻohana ʻia me kēlā ʻatikala.
    Manaʻo mākou he mea maikaʻi loa ia nāu inā ʻoe e hoʻopaʻa haʻawina a hoʻopaʻanaʻau i ka hui ʻana.
    Eia nō naʻe, ʻaʻole paha ʻoe i hoʻokomo i kahi huaʻōlelo i loko o nā hui, a laila e nānā hou ʻoe i ka puke wehewehe ʻōlelo.

    NA INOA ME KA HALE MAKAI ARTIFICIAL

    - Hoʻohana ʻia nā inoa lā, nā mahina a me nā inoa me ka ʻatikala der.
    - Hoʻohana ʻia ka inoa kuhikuhi a me ka makani me ka ʻatikala der.
    – Ua hoʻohana ʻia nā inoa o nā mea ola a pau (ram, bipi, moa, etc.) me ka article der.
    - Hoʻohana ʻia nā kālā āpau me ka ʻatikala der (koe wale nō ka make Mark:mark, das Pfund:sterlin, die Krone:krone)
    - Hoʻohana ʻia nā māka kaʻa me ka ʻatikala der.
    Hoʻohana ʻia nā huaʻōlelo i pau me nā leka – -ig – ing – ich – ast – a – ant – ent – ​​​​en – eur – ier – iker – s – ist – ismus – a i ʻole – är me ka ʻatikala der.

    NA INOA ME KAHI SIS

    - Nā mea wahine a pau (koe wale das Weib: wahine a me das Mädchen: keiki kaikamahine)
    - He ʻano nui o nā inoa a pau, me ka nānā ʻole i ke kāne
    – Helu
    - Nā inoa o nā huaʻai, nā kumulāʻau a me nā pua (koe ʻo Der Apfel: apple)
    – Nā inoa me ka hua hope -e a loaʻa nā huaʻōlelo ʻelua
    – ʻO ka inoa o ka moku, make kona ʻatikala.
    - Nā leka hope loa; in, ion, ei, tät, heit, ung, schaft, keit, ere, elle, itis, ive, ose, a, ade, makahiki, ette, ine, ie, sis, ik, ur, enz, ille, üre, nouns with anz
    Make nā inoa me ka ʻatikala.



    Nā INOA ME DAS ARTICULATED

    - Nā inoa maʻamau no nā mea kāne a me nā wahine a me nā hua o kēlā me kēia mea
    - Nā huaʻōlelo i loaʻa mai nā huaʻōlelo a i ʻole nā ​​huaʻōlelo
    – Nā mea kemika
    - Nā inoa o nā wahi e like me nā hale kiʻiʻoniʻoni, nā cafe, nā hōkele
    - Nā leka hope loa; ʻO ka ʻatikala o nā huaʻōlelo, ma, icht, chen, tum, ett, tel, lein, ment, in is das.

    Mahalo wau inā i hana ʻia ʻoe no ka honua wale nō, e hoʻolilo i kou manawa āpau ma ia!

    ʻLelo

    Huhū
    Mea komo

    Danke schön;) He hoʻokolohua kaʻu, ua hele mai au

    pule
    Mea komo

    Me he mea lā iaʻu e huikau iki ana nā ʻatikala... akā, ʻaʻole ia he mea nui, lawa paha ka hoʻomaʻamaʻa liʻiliʻi...

    jonturk
    Mea komo

    E like me koʻu paʻakikī i kēia, pilikia nō hoʻi au i ka ʻike kuhikuhi. an der, zu, in etc...

    ʻO ka mea maikaʻi loa, ʻo ka hoʻopaʻanaʻau ʻana i nā huaʻōlelo me kā lākou ʻatikala.

    kenan
    Mea komo

    Ua hoʻomaha iki kēia mea mea. mahalo..

    mefu
    Mea komo

    Hoʻomaopopo wau i nā ʻatikala e pau ana me ka hopena me 99% make.
    Inā he kuhi hewa, hiki iā ʻoe ke hoʻoponopono?

    MuhaяяeM
    Mea komo

    ʻAe, ua ʻōlelo mākou ma luna aʻe ..

    aloha_halia
    Mea komo

    walla kekahi o nā pilikia nui i ka ʻōlelo Kelemānia. Mahalo nui

    hope loa
    Mea komo

    Manaʻo wau ʻo ka mea paʻa loa, paʻakikī a hoʻonāukiuki hoʻi i ke Kelemania ka mea e pono ai ʻekolu. ua lawa hoʻokahi:)

    Mahalo nui iā ʻoe no ka hāʻawi ʻana i ka ʻike pono...

    i hookiekie ae
    Mea komo

    ʻAʻole hoʻohana ka hapa nui o nā Kelemania i nā ʻatikala. Akā paʻakikī ka aʻo ʻana i nā huaʻōlelo me nā ʻatikala. Akā hiki iā mākou ke lanakila i kēia mau pilikia

    emily
    Mea komo

    Holo wau i kēlā mau ʻatikala />:(” title=”>:(” class=”bbcode_smiley” />

    oz_tu
    Mea komo

    ʻOiaʻiʻo nō. Pīhoihoi koʻu poʻo e pili ana i kēia ʻatikala, akā pono mākou e aʻo:

    gopanado
    Mea komo

    Mahalo nui loa.

    Nazira
    Mea komo

    Mai hopohopo e pili ana i nā ʻatikala he nui, e aʻo ʻoe e hana i nā ʻōlelo hou aʻe, e aʻo e hana i nā ʻōlelo hou aʻe, ke ʻōlelo ʻoe i kahi ʻatikala hewa, e aʻo nō ʻoe ia me ka ʻike ʻole, akā pono ʻoe e hoʻonohonoho me ka lune.
    ʻO kahi laʻana werden, bin, sein, habe, a me nā mea i pili i nā ʻōlelo, manaʻo wau he mea nui ka hoʻopaʻanaʻau iā lākou. ʻoiaʻiʻo du bist er sie es etc. He mea nui kā lākou mau loulou. Ma waho aʻe, hiki iā ʻoe ke aʻo mai kēlā manawa a kēia manawa i ka ʻatikala.
    Laki maikaʻi iā ʻoukou āpau.

    ercan
    Mea komo

    KANAKA /OLELO HOAKAKA MAKE ARTIKELLER E NOHO ANA

    LEI HELE HOPE
    -ei make Bücherei (hale waihona puke), make Metzgerei (mea ʻoki manu), make ʻo Dreckerei (hale paʻi)
    -in die Freundin(girlfriend), make Lehrerin (kumu wahine), make Schülerin (haumāna wahine)……….-heit make Krankheit (maʻi), make Einheit (lokahi), make Kindheit (wā kamaliʻi),
    -keit make Höflichkeit (ʻoluʻolu), make Flüssigkeit (wai) make Feuchtigkeit (ʻūlū)
    -schaft make Freundschaft (aloha aloha), make ʻo Eigenschaft (hiʻohiʻona) make ʻo Verwandschaft (hanauna)
    -ung make ʻo Bildung (aʻo), make ʻo Nahrung (meaʻai) make ʻo Werbung (hoʻolaha)
    -e make Panel (kāmera), make Lira (lira)
    -ade make Olympiade (olimpiysat), make Fassade (mua), make Marmelade (marmalade)
    -ke kaʻa make Garage (hale kaʻa), make Etage (papahele)
    -anz make Eleganz (hanohano) make Bilanz (balanco), makeDistanz (mamao)
    -ke make make I ka lepili (lepili) make Toalette (wc) make i ka papa (pā)
    -euse make Friseuse (wahine barber), make Maseuse (wahine masseuse)
    -die Historie (lā) make Materi (mea waiwai), make Kastanie (chestnut) make ʻo Akademie (kula), make ʻo Lotterie (loeria), make Kalepona (calorie)
    -enz make Freqenz (frequency) make ʻo Tendenz (ke ʻano), makeExistenz (alo)
    -ik die Politik (politika) make Musik (mele), make Lyrik (mele) make Mathematik (matamatik)
    -ine make ʻo Margarine (margarine) make ʻo Maschine (mīkini) make ʻo Vitrine (hōʻike hōʻikeʻike) make ʻAha Kuhina (ʻaha kuhina)
    -ion ​​make pahū (hū) make Station (station); make Dimension (ka nui)
    - (i) no ke Kulanui (kulanui) make ʻo Qualität (ka maikaʻi) make ʻo Fakultät (kumu) ʻo Realität (maoli)
    -sis, -se make Dosis (dosaj) make Basis (kumu) make ʻIkepili (anamanaʻo)
    -ur make Natur (kūlohelohe), make Kultur (moʻomeheu), make Temperatur (wela), make Cartoon (cartoon)
    -üre make Broschüre (brosör) make Kālai (kālai ʻana)

    Hoʻohui ʻia, hoʻokomo pū ʻia nā mea liʻiliʻi aise, -aille, -äne, -elle, -ere, -ille, -itis, -ive, -ose i kēia hui.
    E hāʻawi wau i mau laʻana no ka preposition wehewehe DAS i ka manawa aʻe.

    Anonim
    malihini

    Manaʻo wau ʻaʻohe ala ʻē aʻe e hoʻopaʻanaʻau i kēia mau mea, he aha ka mea ʻino? :'(

Hōʻike ʻia 15 pane - 1 a 15 (119 ka huina)
  • No ka pane ʻana i kēia kumuhana Pono ʻoe e komo.