Hui Pūʻuluʻohana (A1) NānāʻIke

Welina mai i ka ALMANCAX FORUMS. Hiki iā ʻoe ke loaʻa nā ʻike a pau āu e ʻimi nei no KELEMANIA a me ka ʻōlelo Kelemānia ma kā mākou mau forum.
    fuk_xnumx
    Mea komo

                              ʻO ka neʻe ʻana i ʻEulopa no kahi o 50 mau makahiki he koi no ka hui ʻana o ka ʻohana i noi ʻia no ka wahine a me nā keiki ma Turkey i nā makahiki i hala aku nei. Eia nō naʻe, ʻo ka ʻōlelo aʻoaʻo a ka ʻAha Hoʻokolokolo i Netherlands he ʻelua mau mahina i hala aku nei e hoʻokuʻu ʻia nā Turks mai ka hoʻāʻo ʻana o kahi hoʻoliʻiliʻi kahi kukuna o ka manaʻolana.

    ʻOiai paʻakikī ka hoʻohui ʻana ʻohana no nā kamaʻāina Turkish ma aneane o nā ʻāina ʻĀulopa holoʻokoʻa, ua hāpai ka Netherlands i ka koi no ka hoʻāʻo ʻana no Turks i ka wā e hāʻawi ana i ka visa hoʻohui ʻohana, e like me ka ʻōlelo a ka ʻĀha Hoʻokolokolo ʻEulopa.

    E like me ka mea i ʻike ʻia, ma ka 16 ʻAukake 2011, ua hoʻoholo ka ʻaha hoʻokolokolo kiʻekiʻe o Utrecht ʻaʻole hiki i nā kamaʻāina Tureke ke noi i ka nīnaninau hoʻohuihui ma nā ʻāina ʻē i loko o ke kumumanaʻo o kā lākou pono e kū mai ana mai ka ʻAha ʻAha. I kulike ai me keia olelo hooholo, ua hai ae ke Kuhina Kalaiaina o Lalani i ke komite nui o ka ahaolelo i hoopauia ka palapala noi hookolokolo i hanaia ma 15 Malaki 2006.

    Noho i Germany
    ʻOiai he mea hoihoi ia pehea e hoʻoholo ai ka hoʻoholo o ka ʻAha Hoʻokolokolo a me ka hoʻohuli hope ʻana o ka hoʻowalewale hoʻokolohua Hōlani i nā ʻāina ʻē aʻe o ʻEulopa e hoʻopilikia ana i nā kūlana no ka hoʻohuihui ʻana o ka ʻohana, ua kūʻē nā lunamakaʻāinana kaiāulu a me nā mea kālaiʻāina i Kelemania i kēia ʻāina e hoʻopau loa i ka hōʻike Kelemania i ka wā hiki loa. Ua ʻōlelo ʻo Kenan Kolat, Pelekikena o ke Kaiāulu Tureke Kelemania, "mahalo wau i ka Netherlands no ka hana e like me ke kānāwai ʻEulopa. Lana koʻu manaʻo e hoʻi koke ʻo Kelemania mai kāna kuhi hewa. Ma muli o ka hoʻāʻo ʻōlelo a hoʻokō paha, kūʻē i ka ʻAelike ʻAhahui i kau inoa ʻia me Turkey.

    "ʻO kēia ʻōlelo hoʻoholo i lawe ʻia e nā Netherlands he leka maopopo loa ia i Kelemania." ʻO Netherlands, no laila ke kāpae nei i ka hui ʻana o ka ʻohana maʻalahi ka loiloi hoʻohui, nā kamaʻāina Tureke e noho ana i nā ʻāina ʻē aʻe o Turkey ma Turkey a male i kekahi, pono ʻoe e lanakila i nā pilikia he nui. Ma ke poʻo o kēia ka kuleana o ka ʻōlelo. ʻO ka pinepine, ʻaʻole lawa ka ʻōlelo ʻana i ka ʻōlelo, a laila pono e hoʻomākaukau pono i nā palapala i koi ʻia no nā kaʻina hana visa.

    KA NOHO ANA MA EUROPA
    Ua nānā mākou i nā hana hoʻonāhuiʻohana ma nā'āina'ē aʻe. Ma hope o ka noiʻi nui, hiki iāʻoe ke heluhelu i nā ala a me nā palapala e pono ai no ka hui houʻana o kaʻohana ma kā mākou papahana. Makemake mākou e hoʻomaka i kā mākou papahana me Germany.

    Me ka hoʻololi i hana ʻia i loko o ke Kānāwai Noho ma 2007 i ka wā o ke aupuni hui nui ma waena o ka CDU a me ka SPD ma Kelemania, ua koi ʻia ka hōʻike ʻōlelo Kelemania no ka poʻe malihini e hele mai ana i ka ʻāina me ka hui hou ʻana o ka ʻohana. I kēlā manawa, ʻoiai ua hoʻonohonoho ʻia nā hoʻoponopono kū kānāwai ma kēia ʻaoʻao a puni ʻo ʻEulopa, ʻelima mau ʻāina o EU ma mua o ka hoʻokumu ʻana o Kelemania i kahi koi no ka poʻe malihini ma mua o ka hiki ʻana i ka ʻāina. Ma mua o ka noi ʻana no ka visa hui hou ʻana o ka ʻohana, ʻo ka poʻe makemake e hele i Kelemania me kā lākou mau wahine pono e hōʻoia he ʻike kumu lākou no ka Kelemania, ʻo ia hoʻi ka pae A-1. Ma hope o ka hala ʻana i ka hōʻike ʻōlelo, aia kahi manawa kūpono e noi ai no kahi wisa. ʻO nā mea hiki ʻole ke aʻo i ka ʻōlelo Kelemānia ma muli o kahi maʻi kino, noʻonoʻo a noʻonoʻo ʻole a i ʻole kīnā ʻole e hoʻokuʻu ʻia mai ka koi Kelemania.

    EXAM PREPARATION
    ʻAʻole pono ka māhele A-1 e hele i kahi papa. Hiki i kekahi ke aʻo i ka German no kāna uku pono'ī. ʻO ka mea wale nō e koiʻia ke lanakila i ka māhele'ōlelo. Ināʻaʻoleʻoeʻike maʻalahi o ka'ōlelo Siamani, ponoʻoe e aʻo i ka'ōlelo Kelemānia. No ka poʻe e makemake e aʻo i ka'ōlelo Kelemānia, no ka laʻana, Deutsche Welle Radio http://www.dw-world.de Hāʻawi i nā papahana kūikawā free ma.

    Hiki iā ʻoe ke hoʻohana pono i ka Radio D no ka papa ʻōlelo leo, hoʻomohala ʻia e Deutsche Welle pū me ka Goethe Institute. Hāʻawi pū ka papa ʻōlelo ma ka pūnaewele i ka ʻike e pili ana i ke ola ma Kelemania me nā hoʻomaʻamaʻa pākahi a keu aku ma 30 mau haʻawina. No ke aʻo ʻana i ka ʻōlelo Kelemania ke hele aku nei, hāʻawi ʻo Deutsche Welle i kahi alakaʻi ʻōlelo kelepona no kāu kelepona paʻalima. No ka Goethe Institute http://www.goethe.de aia i loko o ka 'ikepili koʻikoʻi e pili ana i ka loiloi' ōlelo

    NO LANGUAGE EXAM
    Dil sertifikası şartı şu durumlarda istenmiyor: Kişinin fiziksel ve zihinsel olması durumunda. Üstün vasıflı kişilerin, araştırmacıların, şirket kuran kişilerin, iltica hakkı almış kişilerin ve Cenevre Mülteciler Sözleşmesine göre kabul edilmiş göçmenlerin eşleri (Türkiye’den ayrılmadan önce evlenmiş olmak kaydıyla). Uyum ihtiyacının çok gerekli olmadığı görülen kişiler de, dil sınavından muaf tutulabiliyor. Almanca öğrenme imkanlarına ilişkin ayrıntılı bilgiler Federal Göç Dairesi’nin [url=https://www.integrationin-]www.integrationin-[/url] deutschland.de adlı web sitesinden veya Nürnberg kentindeki merkezin 0911-9436390 numaralı telefonundan elde edilebilir.

    NO NUI NO KA EXAM
    ʻO Heinrich Stricker lāua ʻo Christina Gregor, nā luna o ka ʻohana hui hui ʻohana a Goethe Institute ma Munich, Kelemania, ua ʻōlelo ʻo ka poʻe makemake e lawe i ka hōʻike A-1 hiki ke hele i nā papa Hoʻomaka Deutsch1 i hāʻawi ʻia ma ke kula. Ua hāʻawi nā luna i ka ʻike aʻe e pili ana i nā papa:

    "Wahi a ke kānāwai hou, koi ʻia kahi pae maʻalahi loa o ka ʻike Kelemania, i kapa ʻia ʻo A-1, no ka hoʻohui hou ʻana o ka ʻohana. No kēia, ʻaʻole pono e hele i kahi papa Kelemania, akā pono ia e lawe i ka hōʻike A-1 a hala iā ia. Hāʻawi ʻia nā papa Kelemania no nā hōʻike A-1 ma Goethe Institutes ma Istanbul, Ankara a me Izmir.

    Ma hope o nā papa Kelemania, paipai ʻia nā mea aʻo e aʻo i ka ʻōlelo Kelemania i ka ʻauinalā. Hāʻawi ʻia ke kōkua me nā hana home a me nā pono papa. " Nā luna o ke keʻena ma 2009, 10 tausani 775 poʻe ma Turkey A-1 hōʻike e komo ai, a me ka 92 pākēneka o ke alakaʻi ʻana iā lākou i ka papa ma Goethe Institute, 64 pākēneka o nā mea hoʻāʻo ma waho o ka hoʻokolohua i ʻōlelo ua hala maikaʻi. Hiki nō hoʻi ke hele mai i Kelemania me kahi visa huakaʻi a aʻo i ka ʻōlelo Kelemania ma aneʻi a lawe i ka hōʻike A-1. Eia naʻe, he ala pipiʻi hou aku kēia. Pono ʻoe e kiʻi i kahi visa ʻoiai hui hou ka ʻohana e hoʻi i Turkey.

    NO NĀ PAID
    Nui a uku ʻia nā papa Kelemania ma ka pūnaewele e hoʻomākaukau no ka hōʻike ʻōlelo ma ka pae A-1. Eia naʻe, pono e makemake ʻia nā papa o nā kula koʻikoʻi. Pono e hoʻomanaʻo ʻia ʻo nā palapala hōʻike a Goethe Institute kahi kūmole maikaʻi a me ka pono o ka honua holoʻokoʻa, no nā noi hana a no ka hoʻomau ʻana i ka aʻo. Hoʻomākaukau ka Goethe Institute i nā mea komo no ka hōʻike Start Deutsch 1 i ʻelua papa ʻokoʻa me nā papa hoʻohui ʻohana.

    ʻO ka lōʻihi a me nā uku o nā papa i ʻekolu mau lālā o Goethe Institute ma Istanbul, Ankara a me Izmir ʻokoʻa. Aia nā papa ma Istanbul i ʻelua mau papa a ʻo kēlā me kēia papa he 5.5 mau pule. ʻO ka uku o ka papa he 200 TL. Uku ka poʻe i hele i nā papa ma Istanbul Goethe Institute 1 TL no ka hōʻike A-120. Ma kēia keʻena, ʻo ka uku papa no 170 mau hola, me hoʻokahi a me ka hapa mahina, he 300 TL. ʻO ke kumukūʻai o ka papa 8-wiki (160-hola) ma Goethe Institute ma Ankara 1.170 TL. ʻAʻole uku ʻia ka uku hoʻāʻo A-1 i ka poʻe i hele i nā papa ma Ankara. ʻO nā papa ʻōlelo no ka hōʻike A1 ma Izmir Goethe Institute me nā pae ʻelua o kēlā me kēia mahina. ʻO ka papa papa papa ma nā papa holo ʻelua mau mahina he 160 mau hola. ʻAʻole uku ʻia ka uku hoʻāʻo no ka poʻe i hele i ka papa no ʻelua mahina, a he hoʻokahi kaukani 100 TL.

    NO KA MEA E MA
    Mālama ʻia ka hōʻike A-1 Kelemania ma ka Istanbul, Ankara a me Izmir lālā o ka Goethe Institute. Lawe pū ka Institute i ka hōʻike A-1 i nā kūlanakauhale ʻē aʻe i kekahi mau manawa. ʻO ka hōʻike A-1 kahi 65-minuke i kākau ʻia a me 15-minuke hoʻāʻo waha. ʻO ka hoʻokolohua kākau ka hoʻolohe ʻana, ka hoʻomaopopo ʻana i ka heluhelu a me ka manaʻo pilikino i ke kākau ʻana.

    Pono pono e kiʻi ma kahi o 100 mau kiko mai 60 e hala i ka hoʻokolokolo. I ka hōʻike waha, ʻokoʻa nā nīnau e pili ana i ka inoa, ka makahiki, ka ʻāina, kahi o ka noho, nā ʻōlelo, ka ʻoihana, nā leʻaleʻa, "ʻO wai ʻoe?" ʻO ka pane i ka nīnau, "Hiki iā ʻoe ke kuhi i kou inoa ʻohana, e haʻi iaʻu i kāu helu kelepona?" Aia pū kekahi i nā nīnau e like me. Aia kekahi mau laʻana ma ka pūnaewele o Goethe-Institut e pili ana i ka mea e nīnau ai i ka hōʻike. ʻElua mau keʻena, ʻo Goethe Institute a me Telc GmbH, alakaʻi i ka hoʻokolokolo.

    fuk_xnumx
    Mea komo

    maoli

    reyyan i
    Mea komo

    Ua nui loa koʻuʻike, e Mr. Horizon. uaʻikeʻoe i kēia mau pilikia. Loaʻa iāʻoe ka mana ma kēia pūnaewele a iʻoleʻoe e makemake wale e kōkua?  :). akā, mai huhūʻoe i kēia nīnau. nā kānaka i hoʻonāwaliwali loa ma ka pūnaewele no ka mea uaʻike wau. Mahalo iāʻoe ma ka inoa o nā mea a pau e hāʻawi i kaʻike maikaʻi.

    fuk_xnumx
    Mea komo

    Makemake au e kōkua iāʻoe eʻae wale iaʻu e hiamoe ma ka pūnaewele kahi e hana ai mākou me kekahi mau hoaaloha e kōkua wale i ke kumu a me ka hauʻoli i nā mea a pau me ko lākouʻohana me kā lākou mau wāhine. makemake mākou e hāʻawi i ka māmā o kēia ke kumu o kā mākou makemake i kēiaʻano

    reyyan i
    Mea komo

    maikaʻi :)

    fuk_xnumx
    Mea komo

    maoli

    fuk_xnumx
    Mea komo

    ?

    sssss
    Mea komo

    ʻO ka meaʻike i ka loaʻaʻana o ka helu hōʻike.
    4 MOKUNA X XUMUM SCORE DIOPS PĀHEAʻI inā.
    NO KA MEA I KA MAKE ANA I KA PUKA ANA I KA LAUPAU ANA I KA MAKAHI MAKAHIKI, KA HOOHOLO ANA I NA POINE MA KA HUI ANA I KA LALAPA, A ME NA HOPE HOU MAI KE LETTI.
    ka mea, tşk

    ka ezgiramaz
    Mea komo

    Ke hāʻawi nei wau i nā ʻatikala e pili ana i koʻu hiki ʻana i Kelemania ma kaʻu blog. Inā makemake ʻoe e hoʻomaopopo a kākoʻo i nā mea ʻelua, hiki iā ʻoe ke kipa i kaʻu blog. Mahalo ma mua loa :)

    ʻO kaʻu blog; https://gurbetciigelin.blogspot.com/2020/04/almanyaya-gelme-surecim-almanya-aile.html

Hōʻike ʻia 8 pane - 1 a 8 (8 ka huina)
  • No ka pane ʻana i kēia kumuhana Pono ʻoe e komo.