ʻO 2019 visa kali a me nā wahi

Welina mai i ka ALMANCAX FORUMS. Hiki iā ʻoe ke loaʻa nā ʻike a pau āu e ʻimi nei no KELEMANIA a me ka ʻōlelo Kelemānia ma kā mākou mau forum.
    ysmnxnumx
    Mea komo

Arkadaşlar ben 30 eylülde izmirden Aile birleşimi başvurusu yaptım. Görüşmeden sonra verilen A4 kağıdının sağ üst kısmında barkod altında 6 haneli sayı var. Acaba takip numarası dediğiniz şey bu mu ? Ve herkes tecrübelerini rica etsem yazabilir mi ?  byby:)

ua kaikamahine
    Mea komo

Hello,
    Ua noi au mai Ankara me kaʻu keiki ma Kepakemapa 17. Hoʻokahi kaʻu palapala i nalowale. Ua hāʻawi mai lākou iaʻu i kahi palapala palapala piha ʻole a noi mai iaʻu e hoʻopiha. ʻAʻole lākou i hāʻawi i kahi helu noi. Aia kekahi helu helu ma ka pepa i hāʻawi ʻia e ka ukana UPS, a hiki iaʻu ke hahai iā ia mai ka ʻaoʻao ukana.
    Benim dosyam yabancılar subeye gecen hafta varmisti. Memur max. 4 hafta bekleyeceksiniz demis çünkü ordaki yogunluk ve sıraya göre dosyalari inceliyorlar. Her hafta tatilleri var Almanlarin bakalım inşallah Kasım ayinda onaylanir vizemiz.
    Makemake au i ka hoʻomanawanui i ka poʻe a pau e kali nei, he hana paʻakikī loa ia.

ysmnxnumx
    Mea komo

Bana ups kargo kağıdı vermediler neden acaba.  😮 Peki almanyanın neresine gidiyorsun ? Ben berlin e gidicem hayırlısıysa bi sıkıntı çıkartmazlarsa. Gerçekten zor bi süreç belirsizlik en sevmediğim şey. Umarım Allah gönlümüze göre verir. Bugün tam bi ay oldu zor sabrediyorum. 6 ay bekleyenler varmış gerçekten tebrik ediyorum onlardaki sabrı :)

E nā haole, pehea ʻoukou i ʻike ai ua hiki mai nā palapala i ka lālā? Na wai i ʻōlelo e kali ʻoe i 4 pule??

ua kaikamahine
    Mea komo

Ua ʻōlelo ʻoe ua noi mai ʻoe mai Izmir, e hoʻouna paha lākou iā ʻoe me ka uku, manaʻo wau no ka mea he kuʻikahi lākou me nā ukana kūloko.
    Hannovere bagli gidecegim yer nasipse olursa inşallah.
    Hele ka'u wahine i ka lala o na haole, a hai mai ka luna mana o laila ia makou, ua kakahiaka iki makou, ua hoomanawanui, heaha ka makou e hana ai i keia manawa? Max. Ua ʻōlelo ʻo ia he 1 mahina. ʻAʻole mākou wale nō, pili nā kānaka mai nā ʻāina āpau. Hiki iā ʻoe ke loaʻa ka ʻike mai ka lālā ʻo Foreigners. E nīnau paha kāu kāne i ka manawa hea i loaʻa ai kāu faila. He wahi nui ʻo Berlin, paʻahana. Na ke Akua e hoʻopōmaikaʻi iā ʻoe.
    aloha :)

ysmnxnumx
    Mea komo

Kāhea mākou akā ʻaʻohe mea e pane mai.  :- ben söyleyim de bugün gitsin o zaman. Amin inşallah. Evliliğimin ilk aylarını tek başıma geçiriyorum çok kötü birşey. ALLAH yardımcımız olsun

ua kaikamahine
    Mea komo

E kelepona i kāu kāne a e hoʻopaʻa manawa. ʻO ka lālā haole a mākou i hui pū ai, ʻaʻohe manawa. Hana ia i kekahi mau lā a i kekahi mau hola. ʻOiaʻiʻo, ʻokoʻa kēia ma ka mokuʻāina a me ke kūlanakauhale.
    Ben bebegimle birlikte 1 yıldan fazla oldu eşimi görmeyeli. Bu süreçte 1 kez turistik vizeye basvurmustum 9. Maddeden red yedim. Bu seferde aile birlesimi vizesine basvurduk bakalım inşallah olumlu sonuçlanır. Çünkü artık bu durum aile birlesimi degil,
    E loaʻa kahi visa hoʻopuehu ʻohana. E manaʻoʻiʻo mai iaʻu, ʻoi aku ka paʻakikī o ka kali ʻana me kahi keiki. Manaʻo wau ua ʻae koke ʻia kāu visa. Na ke Akua e kokua mai a loaa ka hapalua. :-

ysmnxnumx
    Mea komo

İnanamiyorum sizin durumunuz daha zormuş gerçekten çok üzüldüm. :-[ İnşAllah en kısa sürede kavuşuruz.. Herşeyi keşke bu kadar zorlaştırmasalardı. Gerçekten çok üzücü. Eşiniz Alman vatandaşı mi acaba?

ua kaikamahine
    Mea komo

He kamaaina Tureke kaʻu wahine akā loaʻa iā ia kahi palapala noho mau ʻole. I loko o kēia kaʻina hana, hoʻonohonoho ʻo ia i ka hana, nā mea hale, etc. Manaʻo wau he mea maikaʻi. He kamaaina Kelemania kou? ʻOiai inā he kamaʻāina Kelemania kekahi, pili mau kēia kaʻina visa.

ysmnxnumx
    Mea komo

ʻAe, he kamaʻāina Kelemania ʻo ia. Inā lōʻihi ka lōʻihi, e hoʻolimalima mākou i loio etc. Ua lohe au ua maʻalahi nā mea ia manawa.

ua kaikamahine
    Mea komo

Aia he 90 mau lā kānāwai mai ka lā āu i noi ai. I loko o kēia kaʻina hana, pono lākou e hāʻawi i nā manaʻo maikaʻi a maikaʻi ʻole paha. Inā ʻaʻole hiki iā ʻoe ke loaʻa kahi pane ma kēia kaʻina hana, manaʻo wau he mea kūpono loa ke komo ʻana i kahi loio. Ke noʻonoʻo nei mākou e hahai i ke ala like. Aia kekahi poʻe i ʻae ʻia nā visa i loko o 5 a i ʻole 6 mau mahina, heluhelu wau ma aneʻi.
    He kamaaina Kelemania kāu kāne a ʻaʻole hiki iā lākou ke hōʻole iā ʻoe. E ʻae koke ʻia a ma hope paha.

Pākuʻi
    Mea komo

Aloha e,

Loaʻa iaʻu ka hōʻaiʻē kāleka hōʻaiʻē a me ka hōʻaiʻē i ka panakō, ua hoʻoili ʻia ka hōʻaiʻē i ka hoʻokō.

Ua noi au i ka lā 30 o Kepakemapa, i ka Pōʻakolu, ua ʻōlelo ka lālā haole aia mākou ma ʻaneʻi, ua pau ke kaʻina hana, ua hoʻouna mākou i nā palapala i Ankara, makaʻu wau e loaʻa kahi pilikia, ʻoiaʻiʻo, no ka aie, inā loaʻa kekahi ʻike e pili ana i ka pilikia, mahalo wau.

ysmnxnumx
    Mea komo

İnşallah onaylanır 5 _ 6 ay bekleyeceğimi var sayarsak sanırım psikolojim bozulur :)

ua kaikamahine
    Mea komo

ʻAʻole, manaʻo wau ʻaʻole e kali lōʻihi ʻoe. Inā kūpono kāu mau kūlana, ʻae ʻia ka visa ma 1,5-2 mahina.
    Bir de çok düşünmemeye çalışın, mişiniz yoksa kendinize ugraslar bulun. Ben bir ara düşünmekten psikolojim bozuldu. Şimdi saldım artık ne çıkarsa bahtıma diyorum cofe:)

ysmnxnumx
    Mea komo

Ua pololei ʻoe, ʻaneʻane e wāwahi ʻia koʻu noʻonoʻo.  :)

ua kaikamahine
    Mea komo

Aloha e,
    Pasaportum bugün kargo dagitimda gözüküyor. Kuryeyi bekliyorum, umarım vizemiz onaylanmış olarak gelmistir çok heyecanlıyım.  clap:) ya:)

ua kaikamahine
    Mea komo

Vizem red geldi maalesef. Moralim cok bozuk. Red sebebi maddi yetersizlik, sanırım esimin maaşını yetersiz bulmuşlar  :cryla: 
    Ke hoʻolālā nei mākou e hoʻopili i kahi loio a hoʻopiʻi. :(  nasipten öteye gecilmiyormus cidden cok Üzgünüm. Cocugumla birlikte buralarda kaldık. Bahane uretiyorlar eziyetten baska bir sey degil yaptıkları.  :cryla:

Hōʻike ʻia 15 pane - 1 a 15 (34 ka huina)
  • No ka pane ʻana i kēia kumuhana Pono ʻoe e komo.