Lāʻau no ka poʻe e ʻōlelo mai ua kaumaha wau. "He aha ka mea e hana ai i ka lolo kanaka"

> Nā Kūkākūkā > Cafe almancax > Lāʻau no ka poʻe e ʻōlelo mai ua kaumaha wau. "He aha ka mea e hana ai i ka lolo kanaka"

Welina mai i ka ALMANCAX FORUMS. Hiki iā ʻoe ke loaʻa nā ʻike a pau āu e ʻimi nei no KELEMANIA a me ka ʻōlelo Kelemānia ma kā mākou mau forum.
    po
    malihini
    281068.jpg
    He mana loa ka lolo ..

    Kafadan geçen her düşüncenin bir talep olduğuna inanıyorum… iyi şey ister güzel şeyler düşünürseniz cevabı aynen öyle gelir ,Ama hep korku ve kuşkuyla yaşarsanız aynen bunları da çağırırsınız.

    ʻO ka poʻe makaʻu i nā ulia pōpilikia e komo mau i nā pōʻino. Inā hele ʻoe me ka makaʻu a noʻonoʻo mau i kēia i loko o kou lolo a hoʻolaha i ka ikehu maikaʻi ʻole a puni, e hōʻeha maoli ʻoe i ka mea hoʻokele i ka pōʻino, akā inā ʻoe e hoʻokele ana i ke kaʻa a loaʻa ia mau makaʻu, mai hoʻokele ...

    Hana ʻia kekahi mea i nā keiki a ko lākou mau mākua i pale ʻole ʻia, no laila inā hoʻolei kekahi i kahi pōhaku, e hele mai lākou.
    sizin çocuğunuzun kafasını bulur o zaman siz şunu düşünürsünüz “onu kollayıp korumasam hep başına olumsuz şeyler geliyor.

    Mahalo wau no ke aha?

    ʻAʻole like ia me (hatch kaʻu hua manu mai kahi moa a moa paha)?

    Ua lilo mākou i kahi kaiāulu hauʻoli ʻole hiki ʻole iā mākou ke ʻōlelo i ke kakahiaka maikaʻi i kekahi i kekahi, kamaʻilio mau mākou e pili ana i nā hanana maikaʻi ʻole ke hui pū mākou, makaʻu mākou i ka ʻōlelo ʻana inā maikaʻi wau inā ʻōlelo mai kekahi pehea ʻoe, ʻōhumu koke mākou a ʻōlelo mākou he maikaʻi ʻole nā ​​mea āpau a ʻoi aku ka maikaʻi, ke kamaʻilio nei mākou no nā maʻi a me nā make. ʻAʻole i laila ka nani a me ka leʻaleʻa o ke kamaʻilio ʻana me nā hoaaloha.

    Hoʻopiʻi mau mākou no ka loaʻa ʻole o ke kālā, me he mea lā e noi ana ka mea e nīnau nei iā mākou no ke kālā.
    E hoʻomau pololei, inā ʻoe e ʻōlelo i ka mea HUI, e hoʻomau iā DESTROY iā ia, e hoʻopiʻi mau a nānā a puni nā mea maikaʻi ʻole a minamina hoʻi.
    haʻo i kāu hoʻomaikaʻi ʻana, a e ʻike ʻoe ua hala ʻoe i kāu mau hoaaloha i ka hopena o ka nui o ke kaniʻuhū.

    ʻO ka poʻe e ʻōlelo mau nei ʻaʻohe o lākou kālā e haʻo i ka nui o kā lākou kālā a hiki i kekahi lā ʻike lākou ua pau maoli kā lākou kālā, akā ʻo kēia hopena ma nā lilo koi ʻaʻole ia i loko o ka waihona me ka hikiwawe, aia paha nā kālā e lilo i ke olakino.

    ʻO ka poʻe e ʻōlelo nei he maʻi mau koʻu mau maʻi mau, me ka nānā ʻole i ke ʻano o ka lolo, nā maʻi āu e makaʻu ai a kāhea aku iā ia, na ʻoe ia e lawe mai.

    Hoʻomaka ka mea hana i kēia mau hoʻomaikaʻi mai kāna mau kauā, ka poʻe ʻike ʻole pehea e mahalo ai no nā hoʻomaikaʻi i hāʻawi ʻia.
    E nānā a puni ʻoe, e ʻike ʻoe i nā laʻana he nui.

    E hele mai i ka poʻe e ʻōlelo nei pehea ʻoe mai kēia manawa
    E hoʻomaka me ka ʻōlelo ʻana he maikaʻi loa wau. :)

    Öyle bir toplum olduk ki karşımızdakini yargılamaktan sevmeye zaman bulamıyoruz. ya:)

    Eia nō naʻe, pono mākou i ke aloha i nā makahiki āpau.

    Inā hāʻawi ʻole ʻia ke aloha, ʻaʻole ia ke aloha.

    He mea ʻole āu e makemake ai, akā he aloha nui i loko ou.

    Ke ʻōlelo ʻoe i kou aloha i kekahi a hoʻokūpaʻa iā ia me nā ʻōuli, hoʻouna ʻoe i kahi ikehu nani mai ka hoʻi ʻana mai o kona hauʻoli iā ʻoe ma ke ʻano o ka ikehu.
    ʻAʻole ʻoe e ʻike i ka maikaʻi i loaʻa iā ʻoe i kekahi mea ʻē aʻe.

    Inā he pilikia a he ʻano maikaʻi ʻole paha ko ka makuahine hānau pēpē wale, e ʻoluʻolu e lawe i kāna pēpē i kona mau lima a hoʻopā i kona ʻili kapa ʻole ke maikaʻi loa.
    Inā makemake ʻoe i pēpē e lilo i pēpē maluhia a olakino hoʻi, e hoʻāʻo e hānai iā lākou i kahi noho mālie a maikaʻi ʻole me ka hakakā ʻole,  
    Ke huhū ʻoe, e hoʻāʻo e hoʻopaʻa iā ia i kou mau lima a hōʻike iā ia i kou aloha palena ʻole.
    Honi, honi a ʻike e hala koke ana kēia mau lā a
    ʻike e ulu wikiwiki lākou.

    ʻOiai aloha nui kekahi mau makuahine a me nā makuakāne i kā lākou keiki, ʻaʻole hiki iā lākou ke hōʻike a hōʻike.

    No ke aha mai?

    Āhea ʻoe e hōʻike ai?
    ʻAʻole anei he mahalo a mahalo hoʻi e hōʻike mākou i ke aloha ma ke ala ʻoi loa i kēia makana mai ke Akua mai?

    He mana ka lolo

    Ke hoʻohana nei i ka mana o ka lolo, hiki i ke kanaka ke hoʻohoka iā ia iho, pepehi iā ia iho a lanakila i kāna maʻi maʻi maʻi.
    ʻOiai hiki iā ia ke hoʻonani i kona lolo.
    Ma kahi o 13 biliona aʻa nerve i ko mākou lolo
    loaʻa. Hoʻokuʻu kēlā me kēia cell e pili ana i ka 7.3 kilo volts o ka ikehu.
    ʻAʻole hiki i ka hana, akā i ke kumumanaʻo e manaʻo i nā pūnaewele nerve āpau i ka lolo e hoʻokuʻu i ko lākou ikehu i ka manawa like, hoʻokuʻu ʻia kahi ikehu ma kahi o 350 miliona volts, ʻo ia ka pono uila āpau o kahi metropolis nui.
    he mana ko kāua e hui ai.
    Makemake wau e haʻi aku iā ʻoe e pili ana i kahi hanana i komo i loko o nā puke lapaʻau.

    “ʻO kahi kaʻaahi pahu hau i hoʻohana ʻia no ka lawe ʻana i ka ʻiʻo i kū i kahi kahua no ka hoʻomaʻemaʻe.
    Hoʻomaka ka poʻe hana e hoʻomaʻemaʻe i nā kaʻa, ʻoiai hoʻomaʻemaʻe kahi limahana i kahi kaʻa, manaʻo ka mea hana ʻē aʻe ua hakahaka ke kaʻa a laka ʻia kona puka mai waho.
    Ma hope iki ua haʻalele ke kaʻaahi, a kū kekahi ma hope ke kū nei ma kahi keena e kūʻai i ka ʻiʻo.
    Ke wehe ʻia ka puka kaʻa o ka limahana paʻa,
    hele a paʻa i ka hau.
    Akā ʻike lākou ʻaʻole hoʻololi ʻia ka mahana o ke kaʻa i ka pahu hau i ka mahana maʻamau.
    Akā no ka mea o ka limahana, ka mea i paʻa paʻa ʻia, ʻaʻole ʻike i kēia a manaʻo e make ʻo ia i ka hau, hoʻomākaukau ka lolo i nā kūlana no ka paʻahau.
    Hoʻololi ʻo ia i kona kino i kēia ma ka hōʻike ʻana i nā hōʻailona āpau o ka hau.

    No laila e hoʻohuli i kou lolo i nā mea maikaʻi.
    Aia kekahi poʻe, ola mau wau ke walaʻau
    E kamaʻilio e ola hou wau i 1-2 mau makahiki a me kēia pinepine
    hana hou lākou a hoʻonohonoho iā lākou iho i manawa o ka make.
    Makaʻu loa wau i kēia ʻōlelo, inā ʻōlelo lākou me ka hilinaʻi, e hoʻokau lākou i ko lākou lolo i mea e make ai lākou ke ʻōlelo maoli lākou.
    No laila he nui kou mau makahiki, e loaʻa mau i kahi pahuhopu a me nā moemoeā i hiki iā ʻoe ke ola lōʻihi.
    Ua ola ka poʻe e like me kā lākou i manaʻo ai.
    ʻAʻole pololei kēlā?

    Inehinei ua hala. ʻAʻohe hana hou o nehinei, e like me nā moeʻuhane.
    ʻApōpō, ʻaʻole maopopo iā mākou, hiki i nā mea maikaʻi ke hana a maikaʻi ʻole paha.

    Akā ʻike wau i koʻu manawa, ua haki koʻu wāwae, ke kākau nei wau i kēia ʻatikala, akā ʻo kaʻu wahine me aʻu, ola kaʻu mau keiki a ʻo ia ke kumu ʻo wau ka mea hauʻoli loa ma ka honua a no ka mea ʻaʻole wau ʻike e pili ana i koʻu lā ʻapōpō, e kākau wau i kēia manawa i ke ala maikaʻi loa, ʻoluʻolu a maikaʻi hoʻi.
    Loiloi au.

    ʻAʻole hiki iaʻu ke hōʻona i kēia manawa ma ka noʻonoʻo ʻana i kahi wā e hiki mai ana aʻu e ʻike ʻole ai.

    Hana e like me kēia a mahele i kou ola e 3, inā ʻaʻole ʻoe e kāwili.

    I nehinei, i kēia lā, ʻapōpō...

    Aloha mākou i nā koʻikoʻi koʻikoʻi.

    Ma muli o ke koʻikoʻi koʻikoʻi, hoʻonui ka Adrenocorticotrop hormone (ACTH) i ke kino a me ka hoʻomanaʻo, ʻike a me ka ikehu i super.

    No laila ʻo kēia hōmona ka ʻinikua o ke kino e kūʻē i ke koʻikoʻi.

    Akā inā ʻoe e hoʻolilo i kēia koʻikoʻi i loko o kahi pōʻai kolohe, ʻo ia hoʻi, inā kau mau ʻoe i kāu lolo, inā ʻoe e noʻonoʻo mau iā ia, e hoʻi ana nā mea maikaʻi āpau e hiki mai ana.

    I nā huaʻōlelo ʻē aʻe, poina, nalowale ikehu, makemake ʻole, migraine, ʻōhumu ʻōpū, ka hiamoe ʻole, nā tumors o ka lolo, nā kahe o ke kahe o ke koko, numbness i nā ʻāpana like ʻole o ke kino, hauʻoli ʻole, a me ke kaumaha, pili puʻuwai.
    Hoʻomākaukau ʻoe i ka ʻāina no nā hoʻopiʻi a me ke kanesa.

    No ke aha ʻoe e ʻike ai i kēia mau mea iā ʻoe iho?

    Ua lawa ka akamai, kaohi a me ka maikaʻi.

    Inā ʻoe ma lalo o ke koʻikoʻi nui, e ʻike iā ʻoe iho i nā leʻaleʻa, no laila e hoʻomaʻemaʻe i kou noʻonoʻo.

    E hoʻohele i nā hana ʻē aʻe i mea ʻole ka hopena o ka stressor a i ʻole ke hana ʻana i nā mea āu e aloha ai a hauʻoli ʻoe.

    Inā ʻaʻole hiki iā ʻoe ke hana i kēia mau mea, pule, ka hopena mystical a pule e hana ai i ka poʻe e maikaʻi ai lākou.

    Ben evde sokakta bile hep iyilik diler ve hayır için dua ederim… :angel:

    Mahalo e Prof. ʻO Yildiz Batirbaygil

    ATAAN2
    Mea komo

    Ben Maikaʻi loa wau Diyerek Baslayim O Zaman Sayin Gece, Tesekkürler Ellerinize Saglik, Harika Bir Paylasim alkis:) alkis:) alkis:)

    pō2
    Mea komo

    alkis :) alkis :) alkis :)

    oliva
    Mea komo

    Ben Maikaʻi loa wau

    …pohihihi…
    Mea komo

    ben böyle bi kitap okumuştum ve bir süre işe yaradı ama ondan sonra ben uygulamayınca etkisini kaybetti yinede denicem denemekten vazgeçmicem… alkis:) ablacım sen süpersin teşekkürler bu güzel paylaşımın için… :-*

    LOVE-40
    Mea komo

    okey :) okey :)

    …pohihihi…
    Mea komo

    tam senlik sevgicim bu… alkis:) (sen iyi ol sonsuza kadar… :-* )

    mai nalo
    Mea komo

    hay Allah razi olsun bize iyi yönde düsündürdügünüz icin.emeginize saglik.cokkk mutluyum.sukurler olsun Rabbime.cok iyi olucam.

    pō2
    Mea komo

    okey :) okey :) okey :)

    pō2
    Mea komo

    Ben Maikaʻi loa wau Diyerek Baslayim O Zaman Sayin Gece, Tesekkürler Ellerinize Saglik, Harika Bir Paylasim alkis:) alkis:) alkis:)

    Bende yarin öyle basliycam güne ;)
    Sanirim arada bu yaziyi okumaliyim okey:)

    pō2
    Mea komo

    Ua mālama wau i kaʻu ʻōlelo, ;)
    Ben Maikaʻi loa wau diyerek basladim güne alkis:)

    …pohihihi…
    Mea komo

    alkis :) alkis :)

    pō2
    Mea komo
    Inehinei ua hala. ʻAʻohe hana hou o nehinei, e like me nā moeʻuhane.
    ʻApōpō, ʻaʻole maopopo iā mākou, hiki i nā mea maikaʻi ke hana a maikaʻi ʻole paha.

    Akā ʻike wau i koʻu manawa, ua haki koʻu wāwae, ke kākau nei wau i kēia ʻatikala, akā ʻo kaʻu wahine me aʻu, ola kaʻu mau keiki a ʻo ia ke kumu ʻo wau ka mea hauʻoli loa ma ka honua a no ka mea ʻaʻole wau ʻike e pili ana i koʻu lā ʻapōpō, e kākau wau i kēia manawa i ke ala maikaʻi loa, ʻoluʻolu a maikaʻi hoʻi.
    Loiloi au.

    alkis :) alkis :) alkis :)

    …pohihihi…
    Mea komo

    alkis :) alkis :)

    pō2
    Mea komo
    E hele mai i ka poʻe e ʻōlelo nei pehea ʻoe mai kēia manawa
    E hoʻomaka me ka ʻōlelo ʻana he maikaʻi loa wau.

    alkis :) alkis :) alkis :)

    …pohihihi…
    Mea komo

    yok ben ÇOK İYİYİM demesem… :haha: “Süperim” kesmez mi?? kur;) ;D

Hōʻike ʻia 15 pane - 1 a 15 (19 ka huina)
  • No ka pane ʻana i kēia kumuhana Pono ʻoe e komo.