ua laweʻia maiʻoʻApelika me nā wahine wahine male a me nā wāhine wahine

> Nā Kūkākūkā > Ke Kumu Nui ma Germany a me nāʻAla'Elepa > ua laweʻia maiʻoʻApelika me nā wahine wahine male a me nā wāhine wahine

Welina mai i ka ALMANCAX FORUMS. Hiki iā ʻoe ke loaʻa nā ʻike a pau āu e ʻimi nei no KELEMANIA a me ka ʻōlelo Kelemānia ma kā mākou mau forum.

    Hello;
    E nā hoaaloha, ua nānā au i kāu mau papa i kēia manawa, uaʻike wau i ka nui o nā poʻe (ʻo ia hoʻi nā ulioliʻi a me nā wāhine) e hele i Germany
    He makemake nui a makemake nui lākou. Mai hōʻeha hewa iaʻu, akā makemake wau e haʻi aku iāʻoe,ʻaʻole kēia Paradise i kāu mau pōpō.
    ʻO kaʻoiaʻiʻo, e hilinaʻi ana i kaʻohana a me ka mea e male ai, inā huliʻo ia mai ka pō i kahiʻino, e hoʻomanaʻo i kēlā
    ʻO nā poʻe mua i hele i Kelemānia he mau kānaka i kū mai mai ko lākou mau kauhale aku a he mau mea'ē aʻe.
    E hāʻawi wau iāʻoe i mau'ōlelo kōkua;
    1-Inā 'oe i kekahi mau inoa i loko o Tureke; No laila, ināʻoe eʻike iāʻoe ihoʻaʻoleʻoe e hele i Kelemānia,ʻaʻoleʻoe e hele mai (ināʻoe e aloha pū :) )
    2-Keʻimi nei wau i ka helehelena inā'ōleloʻoe e alohaʻoe i kaʻu wahine (pule i kāu wahine a me konaʻohana) 
      a-) Mai hana i nā keiki i ka makahiki 3 mua.
      b-) Mai komoʻoe i ka kulekele hanaʻole a hikiʻoe
      c-) Ponoʻoe e hele i ka papa'ōlelo'ōlelo Ua loaʻa iāʻoe ke kuleana e lawe i nā hola 6 + 3 (900 hola) no ka papa (hāʻawi i ka b1 hōʻike)
      d-) Loaʻa i ka hoʻonaʻauao ma muli o kāuʻoihana ma Tr' (ʻO ka nele ka uku kūpono loa ka hoʻolimalimaʻana i nā kānaka)
    ʻOiaʻiʻo, nui nā mea hou aʻe e kākau ai, akā ua lohi loa...
    ʻO ke Akua ke ho'ōla iāʻoe.
    Nau no.

    KAZENIS
    Mea komo

    pololei, akā,ʻaʻole makemake wau i kēia lawe mai !!

    jentzsch2
    Mea komo

    ʻAʻole hoʻāʻo ka hapa nui o nā hoaaloha ma aneʻi e hele i Kelemania, akā e hālāwai me kā lākou wahine, ke kanaka a lākou e aloha ai, no laila ke kaumaha nui nei lākou a me kēia pilikia.

    Mahalo no kou aʻo. :)

    merytyl mea
    Mea komo

    E Stuttgart, mahalo no kāu ʻōlelo aʻo!! ʻAʻole naʻe au i maopopo i kāu pahuhopu? Me he mea lā ua maikaʻi loa kāu Tureke. Manaʻo wau ʻo ʻoe kekahi o ka poʻe i haʻalele i ko lākou kauhale a hele i Kelemania!! e hoʻoluhi i laila, akā mai poina aia nō ʻoe ka manawa e hoʻi ai i Turkey. Ke kaua nei mākou i ke kaua noʻonoʻo. Ua hala aku ka pilikia ma mua o ke kino. Ano! Ke pilikia nei mākou i nā mea āpau. ʻike, ʻaʻohe oʻu manaʻo!!! I ka lōʻihi o ko kāua hui ʻana me ko kāua wahine, ʻo ia kā mākou pahuhopu!! Ke noi aku nei au iā ʻoe e mālama iā ʻoe i kāu WARNING a me nā ʻōlelo iā ʻoe iho!! Eia kekahi, mahalo no kāu mau pule! Na ke Akua e alakaʻi i kou ala……

    huhu
    Mea komo

    ʻAʻole wau i makemake i ka hua'ōlelo e hoʻokomo mai ana, akāʻaʻole wau i makemake ia, akā mahalo no kāu'ōlelo aʻo. Ua pololeiʻoe e pili ana i ka'ōlelo aʻu iʻike ai,ʻo nā Turks hoʻi i mareʻia me nā poʻe Germans e'ōlelo pono i ka'ōlelo Kelemānia a halaʻole lākou ma ka papa.

    Aloha hou;
    ʻO ka mea mua, ke hauʻoli nei wau, nā hoa i kākau i ko lākou manaʻo maikaʻi a manaʻoʻole paha.
    Ke hauʻoli nei au inā hiki iaʻu ke waiho i kekahi pane nīnau ma kou poʻo. ʻO koʻu manaʻo e paipai iāʻoe.
    Ponoʻoe e hoʻolālā B,

    Mineralwasser
    Mea komo

    Aloha hou;
    ʻO ka mea mua, ke hauʻoli nei wau, nā hoa i kākau i ko lākou manaʻo maikaʻi a manaʻoʻole paha.
    Ke hauʻoli nei au inā hiki iaʻu ke waiho i kekahi pane nīnau ma kou poʻo. ʻO koʻu manaʻo e paipai iāʻoe.
    Ponoʻoe e hoʻolālā B,

    Manaʻo wau he kūpono loa kāu ʻōlelo.. ʻae aku wau iā ʻoe, mihi nui wau i ka hele ʻana mai i ʻaneʻi.

    Mineralwasser
    Mea komo

    Paʻakikī loa ka loaʻa ʻana o kahi hana ma ʻaneʻi... Pono ka hana maikaʻi o kāu kāne, pipiʻi loa ke ola...

    huhu
    Mea komo

    Manaʻo wau he kūpono loa kāu ʻōlelo.. ʻae aku wau iā ʻoe, mihi nui wau i ka hele ʻana mai i ʻaneʻi.

    Inā mihi ʻoe i kou hele ʻana mai, no ke aha ʻoe e hoʻi ʻole ai, e kuʻu hoaaloha, ua loaʻa iaʻu kahi hana i koʻu wā i hoʻi mai ai, pehea kēia ʻoihana? ʻO ka mea makemake e hana e loaʻa kāna hana ma nā wahi āpau o ka honua, no laila mai ʻōlelo me ka ʻike ʻole. ʻAʻohe mea hoihoi i Kelemania a i ʻole nā ​​ʻāina ʻē aʻe. ʻOiaʻiʻo, ʻaʻohe ʻāina nani e like me Turkey, ʻaʻole hiki iaʻu ke hoʻololi i kahi o Turkey, akā alakaʻi mau ke ʻano i ka poʻe i kahi pāʻina ʻē aʻe. 

    KAZENIS
    Mea komo

    No laila, pehea lā kā mākou e hana ai i kēia mau mea a pau?

    Mineralwasser
    Mea komo

    Inā mihi ʻoe i kou hele ʻana mai, no ke aha ʻoe e hoʻi ʻole ai, e kuʻu hoaaloha, ua loaʻa iaʻu kahi hana i koʻu wā i hoʻi mai ai, pehea kēia ʻoihana? ʻO ka mea makemake e hana e loaʻa kāna hana ma nā wahi āpau o ka honua, no laila mai ʻōlelo me ka ʻike ʻole. ʻAʻohe mea hoihoi i Kelemania a i ʻole nā ​​ʻāina ʻē aʻe. ʻOiaʻiʻo, ʻaʻohe ʻāina nani e like me Turkey, ʻaʻole hiki iaʻu ke hoʻololi i kahi o Turkey, akā alakaʻi mau ke ʻano i ka poʻe i kahi pāʻina ʻē aʻe.  

    Inā wau ia, e hoʻi wau i hope! akāʻo kaʻu wahine ke hana i ka mana e pono ai iā kāua e noho no ia .. inā loaʻa i ka loaʻaʻana o kahiʻoihana, ma muli o kahi e noho aiʻoe.

    Mineralwasser
    Mea komo

    No laila, pehea lā kā mākou e hana ai i kēia mau mea a pau?

    Inā hauʻoli ʻoe i kou ola, no ke aha ʻoe e haʻalele ai ...

    huhu
    Mea komo

    Inā wau ia, e hoʻi wau i hope! akāʻo kaʻu wahine ke hana i ka mana e pono ai iā kāua e noho no ia .. inā loaʻa i ka loaʻaʻana o kahiʻoihana, ma muli o kahi e noho aiʻoe.

    ʻAʻole pili, noho wau ma Kelemania Hikina. He haʻahaʻa loa ka heluna haole ma aneane o Kelemania Komohana. ʻOi aku ka liʻiliʻi o nā manawa hana ma mua o Kelemania Komohana, a ʻoi aku ka nui o ka inaina haole ma aneʻi. Aia he 2,5 tausani mau haole wale nō i ka mokuʻāina me 45 miliona mau kānaka i hoʻohālikelike ʻia i ke Komohana a ʻo ka hapa nui o nā haole ma aneʻi e hana nei a i ʻole he ʻoihana. Hiki iā ʻoe ke haʻi iaʻu pehea ia? Ua ʻike wau i ka nui o ka poʻe Turkish ma aneʻi, a hāʻawi wau i ka mokuʻāina Kelemania i ke kuleana e hana. E kuʻu hoaaloha, inā ʻaʻole hiki iā ʻoe ke loaʻa kahi hana, e hele i nā hana no ka 1 euro, e hele e hana ma laila, inā makemake lākou i kāu hana e kiʻi lākou iā ʻoe ma vollzeit

    SIMURG
    Mea komo

    Inā mihi ʻoe i kou hele ʻana mai, no ke aha ʻoe e hoʻi ʻole ai, e kuʻu hoaaloha, ua loaʻa iaʻu kahi hana i koʻu wā i hoʻi mai ai, pehea kēia ʻoihana? ʻO ka mea makemake e hana e loaʻa kāna hana ma nā wahi āpau o ka honua, no laila mai ʻōlelo me ka ʻike ʻole. ʻAʻohe mea hoihoi i Kelemania a i ʻole nā ​​ʻāina ʻē aʻe. ʻOiaʻiʻo, ʻaʻohe ʻāina nani e like me Turkey, ʻaʻole hiki iaʻu ke hoʻololi i kahi o Turkey, akā alakaʻi mau ke ʻano i ka poʻe i kahi pāʻina ʻē aʻe.  

    ʻO ka hoaaloha FUCHS, ʻae wau me ʻoe a hiki i ka hopena. ʻO kaʻu ʻōlelo aʻoaʻo i ka hoa IMPORT nāna e hāʻawi iā mākou i nā ʻōlelo aʻo gula, ʻo ia kēia; inā ʻoe e hoʻomaka i kāu male me ka hoʻolālā B, e mihi mua ʻoe.
    He kahu wahine wau ma aneʻi, loaʻa maikaʻi kaʻu i nā kūlana o kēia lā. Maikaʻi wau i kaʻu mau kūlana, akā ʻaʻohe mea e hiki ke hoʻohoka iaʻu mai kaʻu wahine.
    Akā waiwai nui kaʻu wahine a hele wau ma nā wahi āpau me nā maka o kona maka. ʻO ka hapa nui o kaʻu mau hoaaloha e like me kēlā; ʻaʻohe mea aloha iā Kelemania.
    Akā he mea maopopo he ʻāina ia e hiki ai i ka poʻe e hele ana me nā hoʻolālā ʻokoʻa e hauʻoli.

    KAZENIS
    Mea komo

    Inā hauʻoli ʻoe i kou ola, no ke aha ʻoe e haʻalele ai ...

    Wahi a ka ʻatikala i kākau ʻia e ka hoa, pono mākou e haʻalele iā ia .. !! Kelemania ʻaʻohe hana maikaʻi ʻole, ʻaʻohe ola, ʻaʻohe wai, ʻaʻohe wai .. Mahalo wau iā ʻoe no kāu ʻōlelo aʻoaʻo, akā ʻo ka mea maikaʻi iā ʻoe he maikaʻi ʻole ia iaʻu.
    ʻO ka hopena, ua aloha wau a makemake wau e noho pū me ka mea aʻu e aloha ai .. Makemake kēlā me kēia kanaka e noho i ko lākou ʻāina hānau akā he aha kāu e hana ai inā ʻaʻohe hiki?

    i hookiekie ae
    Mea komo

    hi stutgartli,

    Ua hoʻopā ʻoe i kahi kumuhana maikaʻi loa. ʻOiaʻiʻo, aia kekahi mau hoʻokoe ma aneʻi.
    Akā, pololei kāu nānā ʻana... ʻae wau iā ʻoe.
    (A i ʻole Imported ʻoe e like me aʻu? ;D)
    Ua mihi kekahi i hele mai i Kelemānia, a ʻo kekahi ʻaʻole hiki ke...

Hōʻike ʻia 15 pane - 1 a 15 (108 ka huina)
  • No ka pane ʻana i kēia kumuhana Pono ʻoe e komo.