Pehea ka lōʻihi o ka haʻalele ʻana o nā māla i Kelemania

Welina mai i ka ALMANCAX FORUMS. Hiki iā ʻoe ke loaʻa nā ʻike a pau āu e ʻimi nei no KELEMANIA a me ka ʻōlelo Kelemānia ma kā mākou mau forum.
    cemcakar
    Mea komo

e nā hoaaloha, hakahaka wau mai ʻIstanbul ma ʻOkakopa 17, akā ʻaʻole naʻe kaʻu pepa i hele i Kelemania.

fuk_xnumx
    Mea komo

Aia kahi consulate kahi e hiki ai iā ʻoe ke aʻo inā e hoʻouna iā ia i Kelemania ʻaʻole paha, e puka lākou ma hope o kou hoʻāʻo ʻana e kāhea iā ia no 3 a 4 mau hola.

kadirxnumx
    Mea komo

Benim bildiğim kadarıyla en erken 2 hafta içinde gidiyor uzaması ise tamamiyle şansa kalmış birşey forumda takip ettiğim kadarıyla 4 güne giden insanlarda gördüm 2 aydır bekliyenide gerisini sen düşün derim…  :)

cemcakar
    Mea komo

NA HOA E HELE MAI KA LUNCH I NĀ LETA I NĀ LĀ KĀWAI i kaʻu Wahine no laila he aha ka mea e hiki mai ana?

Alles
    Mea komo

senin adına sevindim umarım herşey yolunda gider ve bir an önce bu sıkıntılı süreci atlatırsın…  ama kendi adımada üzüldüm bir gün arayla istanbul konsolosluğundan başvurduk ama benim evraklarımla ilgili henüz bir gelişme yok sizinki hangi eyaletti …

Alles
    Mea komo

Ma ke ala, he aha nā mea a lākou e makemake ai i ka leka a lākou e hoʻouna ai? He halawai maka wau he alo e like me ʻaneʻi, a i ʻole, ua hoʻouna paha lākou i kēia mau palapala ma ka leka uila?

ro
    Mea komo

benim evraklarimda 3 hafta icinde gitmisti…vize ise esim evraklari götürür götürmez cikti 3 gün icinde elime geldi…

Alles_für_ediz    bazen cagiriyorlar sanirim bazende cagirmiyorlar…benim esim götürdü evraklari görevli birakip gidebilirsiniz demis…hic görüsme olmadan vizem geldi benim…

cemcakar
    Mea komo

Noho kaʻu wahine ma Mönchengladbach, ua hele mai ka leka i kēia lā, e hele kaʻu kāne i ka lālā haole, ke nīnau kaʻu wahine e pili ana i nā palapala i ka pule i hala, ua ʻōlelo ʻo ia ʻaʻohe palapala e pono ai, ua ʻelemakule lākou i kēia manawa, e ʻike mākou inā makemake lākou i kekahi mea , ʻIke wau i ka mea i kākau ʻia i ka leka.

ro
    Mea komo

zaten mektup geldiginde götürmeniz gereken evraklar yaziyor mektupta…bizimki öyleydi yani esime mektup geldi belgeleri hazirladi götürdü…

Alles
    Mea komo

Manaʻo wau aia kekahi mānoanoa ma ka mokuʻāina a mākou e noho nei, a i ʻole he mea kanu lāʻau lapaʻau i nā pule i hala iho nei, no laila ke ʻōlelo nei wau ua hoʻomaha nā keʻena o ke aupuni, no laila paha ke kumu.

adaizm mea
    Mea komo

Aia kahi consulate kahi e hiki ai iā ʻoe ke aʻo inā e hoʻouna iā ia i Kelemania ʻaʻole paha, e puka lākou ma hope o kou hoʻāʻo ʻana e kāhea iā ia no 3 a 4 mau hola.

ʻAʻole pono ka wahine a ka vanguard e hoʻokau i ka rathaus?

fuk_xnumx
    Mea komo

ʻOiai inā ua hōʻea mua nā palapala, hiki iā ia ke hoʻolōʻihi i ke kaʻina. ʻOiai he poʻe lākou, hiki i ka keʻena haole ke hana ʻino, akā ʻo ka hopena, ua hiki mai nā palapala.

Alles
    Mea komo

Ua hala nā lā he 35 i kēia lā, akā ʻaʻohe leo mai kaʻu mau palapala

ʻOiai inā ua hōʻea mua nā palapala, hiki iā ia ke hoʻolōʻihi i ke kaʻina. ʻOiai he poʻe lākou, hiki i ka keʻena haole ke hana ʻino, akā ʻo ka hopena, ua hiki mai nā palapala.

yabancılar dairesinin kapısını aşındırmaya başlasakmı başlamasakmı ters tepermi diyede endişelerimiz var! Buradan konsolosluğu arasam biz evrakları gönderdik diyerek çıkacaklar işin içinden… Nasıl bir yol önerirsiniz ?  beklemek dışında!

fuk_xnumx
    Mea komo

Inā ʻaʻohe kipa a hiki i kēia manawa, ke ʻōlelo nei wau e hoʻomaka i kēia manawa i ke keʻena o nā haole, pono lākou e ʻae i ka visa ma mua o ka hele ʻana i ka wā hoʻomaha a i ʻole e noho hou i kēia makahiki aʻe

kaluhiokalani
    Mea komo

Ma Ankara wau ma Nowemapa 27, pū kekahi. :( acaba ne kadar sürede gider evraklar  ???

cemcakar
    Mea komo

ʻO ka mea hou loa he 1 mahina, ua noi au ma ka lā 17 a hiki i ka lā 13.

Hōʻike ʻia 15 pane - 1 a 15 (20 ka huina)
  • No ka pane ʻana i kēia kumuhana Pono ʻoe e komo.