fuk_18 kaikuaʻana hiki iā ʻoe ke kōkua iaʻu?

Welina mai i ka ALMANCAX FORUMS. Hiki iā ʻoe ke loaʻa nā ʻike a pau āu e ʻimi nei no KELEMANIA a me ka ʻōlelo Kelemānia ma kā mākou mau forum.
    soya
    Mea komo

merhaba fuk_18 kardeşim benim bi sorum olacak senin bu konuda bilgili olduğunu ve bana yardım edebileceğini söylediler Allah rızası için bi bilgin varsa ve bana yardımcı olursan sevinirim… benim eşim alman vatandaşı ama işi yok devletten yardım alıyo ve bi avukat tutmuş avukat yardımcı olacağını söylemiş aceba bi aksilik çıkarmı red gelebilir mi ben bunu öğrenmek istiyorum şimdiden teşekkürler rabbim hepimize yardım etsin.. Amiin

ʻoliʻoli
    Mea komo

E kuʻu hoaaloha, ua nīnau wau i ka nīnau like, nīnau mau lākou iaʻu no nā palapala no ka mea ʻoiai he Kelemania wau, makemake lākou i ka ʻaelike hana uku, hoʻolimalima hale, nā mea āpau. Pono wau e launa i kēia lā, hāʻawi wau i nā palapala, ʻaʻole wau i ʻōlelo iki, ʻo ka loio hoʻi. I ka wā aʻu i hoʻopaʻa ai i ke kelepona, ua ʻōlelo wau no ke aha ʻoe i noi mai ai iaʻu no kēia mau palapala a i ʻole kekahi mea, ua ʻōlelo wau ua hoʻolimalima wau i kahi loio a i ʻole loio, hana ʻino lākou, ʻōlelo lākou makemake mākou e hāʻawi iā ʻoe i kahi visa ʻaʻole paha. I kēia lā ua hele wau a hāʻawi i nā palapala a ʻo ka luna aʻu i ʻike ai he kanaka maikaʻi loa, ʻaʻole ʻo ia i nānā i nā palapala, ua ʻōlelo ʻo ia makemake wau iā lākou. Loaʻa iā ʻoe ka manawa kūpono loa he kamaʻāina Kelemania a i ʻole hiki ʻole iā ʻoe ke lawe i kāu mea hoʻouluulu, i ʻōlelo ʻo ia. Ke hoʻouna nei au i ka ʻae iā Ankara i ka lā ʻapōpō, ua ʻōlelo ʻo ia e hele mai i ʻelua pule wisa :))) Mai makaʻu, hele i ka hana a nā luna a hāʻawi iā lākou i kā lākou makemake :)

ma ka hoohalua
    Mea komo

ʻLelo aku wau iā ʻoe he kamaʻāina Kelemania ʻoe, makemake wale lākou e loaʻa iā ʻoe kahi pōmaikaʻi nui.

muratbdr
    Mea komo

E kuʻu hoaaloha, ua nīnau wau i ka nīnau like, nīnau mau lākou iaʻu no nā palapala no ka mea ʻoiai he Kelemania wau, makemake lākou i ka ʻaelike hana uku, hoʻolimalima hale, nā mea āpau. Pono wau e launa i kēia lā, hāʻawi wau i nā palapala, ʻaʻole wau i ʻōlelo iki, ʻo ka loio hoʻi. I ka wā aʻu i hoʻopaʻa ai i ke kelepona, ua ʻōlelo wau no ke aha ʻoe i noi mai ai iaʻu no kēia mau palapala a i ʻole kekahi mea, ua ʻōlelo wau ua hoʻolimalima wau i kahi loio a i ʻole loio, hana ʻino lākou, ʻōlelo lākou makemake mākou e hāʻawi iā ʻoe i kahi visa ʻaʻole paha. I kēia lā ua hele wau a hāʻawi i nā palapala a ʻo ka luna aʻu i ʻike ai he kanaka maikaʻi loa, ʻaʻole ʻo ia i nānā i nā palapala, ua ʻōlelo ʻo ia makemake wau iā lākou. Loaʻa iā ʻoe ka manawa kūpono loa he kamaʻāina Kelemania a i ʻole hiki ʻole iā ʻoe ke lawe i kāu mea hoʻouluulu, i ʻōlelo ʻo ia. Ke hoʻouna nei au i ka ʻae iā Ankara i ka lā ʻapōpō, ua ʻōlelo ʻo ia e hele mai i ʻelua pule wisa :))) Mai makaʻu, hele i ka hana a nā luna a hāʻawi iā lākou i kā lākou makemake :)

hadi gözun aydın.. ınsallah benım evraklarda  gelır  kısa  surede

omerumuten
    Mea komo

merhaba fuk_18 kardeşim benim bi sorum olacak senin bu konuda bilgili olduğunu ve bana yardım edebileceğini söylediler Allah rızası için bi bilgin varsa ve bana yardımcı olursan sevinirim… benim eşim alman vatandaşı ama işi yok devletten yardım alıyo ve bi avukat tutmuş avukat yardımcı olacağını söylemiş aceba bi aksilik çıkarmı red gelebilir mi ben bunu öğrenmek istiyorum şimdiden teşekkürler rabbim hepimize yardım etsin.. Amiin

ʻLelo aku wau iā ʻoe i kēia manawa, ʻaʻohe hoʻohana i ka loaʻa ʻana o kahi loio i kāu noi visa mua. ʻAʻohe kūlana e hiki ai i kahi loio ke komo i loko o kāu kānāwai. Inā hōʻole ʻia kāu visa no 3 mau manawa a ʻaʻole ʻoe e hoʻomaopopo ʻia i loko o ka 6- hāʻawi ʻia i loko o ka palapala noi visa, hiki i ka loio ke komo i loko a me ke ʻano ʻokoʻa, hāpai ka wahine hāpai. Hiki iā ia ke kōkua iā ia ke hoʻāʻo nei e hele (inā ʻaʻohe ou wahine e mālama iā ʻoe i kēlā me kēia hihia. )

soya
    Mea komo

vealeyküm selam mery kardeşim Allah senden razı olsun valla içimi rahatlattın inşallah dediğin gibi olur bi aksilik çıkmaz peki ne kadar sürede sana haber verdiler ben ankaradan geleli 2 haftayı geçti ama eşime hele bi haber gitmemiş ? :)

tugce_doerj mea
    Mea komo

esiniz alman vatandasi ise esinizden gelir belgesi … istemezler. istense bile formalite icabi isterler. vizeniz cikar yakin zamanda merak etmeyin.

soya
    Mea komo

:) :) inşallah tuğçe kardeşim gerçekten mutlu oldum şimdi tabi hayırlısı olsun rabbim en güzelini bilendir inşallah hepimizinki çıkar yakın zaman da  :)

pōmaikaʻi
    Mea komo

:) :) InshaʻAllah Tuğçe kaikuaʻana hauʻoli loa wau i kēia manawa, ʻoiaʻiʻo, laki maikaʻi, ʻike kuʻu Haku i ka mea nani loa, inshaaAllah, e puka koke mākou āpau.  :)

Noi ʻia kaʻu wahine wahine GERMAN CITIZEN no kahi ʻaelike hoʻolimalima.ʻOHE MAKAʻIA MAU NO KA HUʻU ANA I KAHI WAHI E KAUOHA I KA HUI KULA A ME KA HĀNA ANA.

soya
    Mea komo

:) :) hadi inşallah uğur kardeşim Allah razı olsun içim rahatladı biraz olsun inşallah dediğin gibi olur…aldın mı peki vizeyi ?

pōmaikaʻi
    Mea komo

:) :) hadi inşAllah uğur kardeşim Allah razı olsun içim rahatladı biraz olsun inşAllah dediğin gibi olur…aldın mı peki vizeyi ?

hayır memur yarın onay gönderem dedi ankarada artık kaç günde gönderir vizeyi bilemem. allah sabır versin herkese.

soya
    Mea komo

ammin aminn inşallah ne zaman başvuru yapmıştın peki ? ne kadar oldu yani ?

pōmaikaʻi
    Mea komo

ammin aminn inshaʻAllah, i ka manawa hea ʻoe i noi ai? no laila pehea ka lōʻihi

Ua noi wau ma 05.01.2015. Ma hope o 16 mau lā, ua hōʻea nā palapala i Kelemānia.

soya
    Mea komo

ben 13.01.2015 te başvurdum hala bi haber yok bakalım hayırlısı olur inşallah :) seninki de en kısa sürede gelir inşallah :)

ma ka hoohalua
    Mea komo

Arkadaşlar size daha 1 ay bile olmamiş biz 84 günü bitirdik :cryla: sabredin olucak insallah

muratbdr
    Mea komo

Arkadaşlar size daha 1 ay bile olmamiş biz 84 günü bitirdik :cryla: sabredin olucak insAllah

E Bro, ʻaʻole maopopo iaʻu ke kumu o ka lōʻihi o kou hoʻopiʻi ʻana. ʻO ka maʻamau, hiki mai nā palapala i loko o 2 pule, akā inā ʻohi ʻoe iā lākou, pono e hōʻea ka visa i ka mahina 1. No ke kūlana hoa kāne, ʻaʻole ia he Kupa Kelemānia, aia kekahi mau pilikia e like me ke kānāwai, ke kūlana kula, a pēlā aku? Ke nānā nei au i kekahi poʻe, aia nā poʻe e kali nei no 4 mahina, he mea hoʻohenehene iaʻu, no ke aha ka lōʻihi?

Hōʻike ʻia 15 pane - 1 a 15 (19 ka huina)
  • No ka pane ʻana i kēia kumuhana Pono ʻoe e komo.