Ua hōʻea ʻo Kelemania Visa, he mau manawa pōkole

Welina mai i ka ALMANCAX FORUMS. Hiki iā ʻoe ke loaʻa nā ʻike a pau āu e ʻimi nei no KELEMANIA a me ka ʻōlelo Kelemānia ma kā mākou mau forum.

ʻAe, e nā hoaaloha, manaʻo wau ʻo wau kekahi o ka poʻe kali nui i waena o ʻoukou. Ua noi wau ma 04.10.2013 ma Ankara. 14.03.2014, no laila i kēia lā ua loaʻa iaʻu kahi visa. He pilikia koʻu i ka pūʻali koa, ua wehe au i nā kumuhana he nui, i kēia manawa ua kāhea wau i ka lālā pūʻali koa, ʻaʻole hiki iaʻu ke hana i kekahi mea mai aneʻi, e hele mai iaʻu, inā he pilikia ma ke ala, ua kau inoa ʻia kahi pepa naʻu e e hele i kahi consulate Turkish ma laila i 15 mau lā. Ua ʻoki au i nā likiki no ka Poalua. E hāhai wau i kēia pūnaewele a hoʻāʻo e kōkua i nā hoaaloha hou.

Konyali42
    Mea komo

pōmaikaʻi :) :) simdikten hayirlli yolculuklarr  alkis:) alkis:) alkis:) alkis:)
    dogru, ben havalani aradim, mesai dis saatlerinde giris yaparsak sirf bir kagit imzalaniyor. mesai saaterlinde asker subeye götürüp imzalatiyorlar. sonra cikisda sorun olmuyor  dance:) dance:)
    ʻ bro, e ka hoahānau, no ke aha i loihi ai kou visa? I ka wā aʻu i ukali ai i ka wā, lawe ʻo ia i nā pepa hoʻoulu i ka keʻena haole. ma hope o ka loaʻa ʻana o kaʻu ʻumeʻume ??

eyw tşkler darısı i kāu nūpepa, lawe wau i kaʻu wahine i Turkey no kahi o 2 mau mahina. Ua noho au ma aneʻi ma kahi o 3 mau mahina. Inā ma aneʻi ka pilikia, ua hele au i Ianuali

ʻO Gzm243
    Mea komo

Aloha e nā hoa, ua noi wau i ka hoʻohui hou ʻana o ka ʻohana ma Ankara ma 18.03.2014, ua kāhea kaʻu wahine i ka mākaʻi haole i kēia lā a ua ʻōlelo lākou e hana mua ʻia nā palapala ma ke consulate. ʻIke paha kekahi i waena o ʻoukou i ka mea e hana nei i ka consulate a pehea ka lōʻihi?

serkantan
    Mea komo

Loaʻa iā 2 a i ʻole 4 mau pule ma ka awelika. A laila, inā pono, noi lākou i kahi palapala mai kāna wahine.

Aloha e nā hoa, ua noi wau i ka hoʻohui hou ʻana o ka ʻohana ma Ankara ma 18.03.2014, ua kāhea kaʻu wahine i ka mākaʻi haole i kēia lā a ua ʻōlelo lākou e hana mua ʻia nā palapala ma ke consulate. ʻIke paha kekahi i waena o ʻoukou i ka mea e hana nei i ka consulate a pehea ka lōʻihi?

ʻO PyrO1250
    Mea komo

hayirli olsun oncellikle tabi bu surecten hepimiz oyle boyle gectik 6 ay da ben bekledim vize icin o ayri muhabbet ama gercek olan burda basliyor isler gucler ki bende gelene kadar diyordum bir geleyimde gerisi kolay hicte kolay degil en buyuk sorun issiz olman cok farkli bir dunya burasi , allah hakkinizda hayirlisini etsin .

ʻO Gzm243
    Mea komo

Loaʻa iā 2 a i ʻole 4 mau pule ma ka awelika. A laila, inā pono, noi lākou i kahi palapala mai kāna wahine.

Serkantan, mai ke consulate hea ʻoe e noi ai a i ke kūlanakauhale i Kelemania e hoʻoponopono ʻia ai nā palapala?

serkantan
    Mea komo

Ua noi wau mai Ankara .. Kahi i kapa ʻia ʻo Ismaning .. kokoke i Munich

Serkantan, mai ke consulate hea ʻoe e noi ai a i ke kūlanakauhale i Kelemania e hoʻoponopono ʻia ai nā palapala?

ʻO Gzm243
    Mea komo

Ua noi wau mai Ankara .. Kahi i kapa ʻia ʻo Ismaning .. kokoke i Munich

Esim bugün yabancilar polisini aramis bidahaki hafta esinizin evraklari gelir nisan basinda siz yine arayin bir belge istenirse size haber vericez demisler esimde ne lazimsa ben simdiden hazirliyim demis ama onlarda kisiden kisiye degisiyo istenen belgeler demisler. Esim alman vatandasi bir alman görevli bayan esime alman oldugunuz icin cok telas yapmaniza gerek yok demis .. Bakalim ne olucak umarim evraklarim biran önce gider ve onay gelir ..  :-X

ʻO Break4Love
    Mea komo

ʻO ka mea noi mai Istanbul a Turkey

ʻO Gzm243
    Mea komo

E nā hoaaloha, he nīnau kaʻu. Mahalo paha wau inā makemake nā mākaʻi haole i kahi palapala male mai Kelemania mai? A aia kekahi mau palapala ʻē aʻe e pono iaʻu e hoʻouna?

serkantan
    Mea komo

ʻAʻole lākou makemake i ka palapala palapala male .. ʻaʻole pono ʻoe e hoʻouna iā ia i kekahi palapala.

E nā kānaka, he nīnau kaʻu. Mahalo paha wau inā makemake mua nā mākaʻi haole i kahi palapala male mai esten i Kelemania? A aia kekahi mau palapala ʻē aʻe e pono iaʻu e hoʻouna?

ʻO Gzm243
    Mea komo

Arkadaslar bugün konsolosluk aradi ve vizemin onaylanmis oldugunu 3 4 günde pasaportumun elimde olacagini söyledi . Vize basvuru tarihim 18.03 … 1 aydan az sürdü Resmen :)

serkantan
    Mea komo

Konsolosluk mu aradı .. siz mi konsolosluğu aradınız ? Herhalde bunlar bir bana gıcık oldular .. 24 ocaktan beri bekliyorum . ankaradan başvuru yaptım. hala bir cevap yok . İnşallah vizenin içinde olduğu pasaportunu alırsın en kısa zamanda .. Bizi de bilgilendirirsen sevinirim.

Arkadaslar bugün konsolosluk aradi ve vizemin onaylanmis oldugunu 3 4 günde pasaportumun elimde olacagini söyledi . Vize basvuru tarihim 18.03 … 1 aydan az sürdü Resmen :)

ʻO Gzm243
    Mea komo

Ua kāhea ke consulate .. ua kāhea ʻoe i ke consulate? Manaʻo wau ua huhū wale mai lākou iaʻu .. Ke kali nei au mai Ianuali 24th. Ua noi wau mai Ankara. ʻaʻohe pane. Lana koʻu manaʻo e kiʻi koke ʻoe i ka passport me ka wisa .. Inā ʻoe e hoʻomaopopo iā mākou, e hauʻoli wau.

Konsolosluk aradi sanirim almancami ölcmek icin cunku ben 2 yil önce viyanada Kurs yaptim 2 yil orda yasadim Vize görüsmesinede ordan aldigim B2 belgemi götürdüm bugün aradi alman bir bayan konsolosluktan tamamen almanca konustuk kursumu viyanada ne kadar süre kaldigimi sordu A1 belgem olmadigi icin istenilen kurslardan o nedenle almancami ölcmek istedigini düsünüyorum … Vizen onaylanmis bende pasaportun suan göndericem sana dedi ne kadar sürer elime ulasmasi dedim 3 4 günde elinde olur dedi bakalim artik … Gelismelerden haberdar edicem

bat_u
    Mea komo

Pehea ka lohi o kēia Ankara, e ke hoa, kali mākou ma kahi o 3 mau pule no nā ʻano mea āpau, huh?

Hōʻike ʻia 15 pane - 1 a 15 (27 ka huina)
  • No ka pane ʻana i kēia kumuhana Pono ʻoe e komo.