Çocuk bakımı – part time çalşma ve dil kursu

Welina mai i ka ALMANCAX FORUMS. Hiki iā ʻoe ke loaʻa nā ʻike a pau āu e ʻimi nei no KELEMANIA a me ka ʻōlelo Kelemānia ma kā mākou mau forum.
    istanbullu mea
    Mea komo

    Hello;

    Aloha mai nā lālā a pau o Almancax

    E neʻe ana mākou i Kelemānia i kēia mahina aʻe me kā mākou keiki 1 makahiki. He kamaaina Kelemania kaʻu wahine.

    Ua haʻalele au i kaʻu hana ma Turkey. Ua loaʻa i kaʻu wahine kahi hana ma Kelemānia.

    1) E mālama au i ke keiki i nā mahina mua. Hāʻawi ka mokuʻāina i kahi kōkua ʻē aʻe ma mua o Kindergeld? Manaʻo wau ua kōkua ʻia nā kamaʻāina Kelemania i ka mālama ʻana i kā lākou mau keiki.

    2) Hiki iaʻu ke hana hapa manawa mai ka home no ka hui ma TR kahi aʻu i haʻalele ai, no kekahi uku. Hoʻololi anei kēia i ka papa ʻauhau o kaʻu kāne? He hopena maikaʻi ʻole a maikaʻi paha iā mākou?

    3) Ma muli o koʻu mālama ʻana i ke keiki, hiki anei i ka mokuʻāina ke koi mai iaʻu e hele i kahi papa ʻōlelo? Loaʻa iaʻu kahi palapala A2 mai Türkiye Goethe.

    Ke kali nei au i nā ʻōlelo koʻikoʻi o nā lālā ʻike ʻike ʻo Almancax e pili ana i kēia mau pilikia.

    Kou pono,

    Kaan
    Mea komo

    1) ʻAʻole maopopo iaʻu, akā inā ʻoi aku ka nui o ka loaʻa kālā o ka ʻohana ma lalo o 1200 €, manaʻo wau ʻaʻole e loaʻa iā ʻoe ke kākoʻo ʻē aʻe ma mua o Kindergeld. he kamaaina no kekahi aina e.

    2) Hiki paha iā ʻoe ke loaʻa nā pilikia inā e hoʻolohe ʻo TR i ka ʻoiaʻiʻo e hana hapa manawa ana ʻoe mai ka home ma hope o kekahi manawa.

    E pili ana iā Steuerclasse
    https://www.steuerklassen.com/steuerklassenrechner/
    Hiki iā ʻoe ke helu mai kēia helu wahi. I kēia hihia, hiki iā ʻoe ke aʻo i ka hopena o kāu loaʻa kālā.

    3) E noi ʻia ʻoe no ka B1 no kahi noho mau. A i ʻole, pono ʻoe e hoʻonui ʻia ma ka uku ʻana i ka uku makahiki. Ua heluhelu mua wau ma kahi ʻaha kūkā e hiki ai iā ʻoe ke loaʻa nā kau palena ʻole me ka palapala hōʻoia i loaʻa iā ʻoe ma ka lawe pololei ʻana i ka hoʻokolohua B1 ma Goethe me ka ʻole e hele i kahi papa ma Kelemānia. Inā loaʻa iā ʻoe ka ʻike maikaʻi ma ka pae A2, manaʻo wau ʻaʻole paʻakikī ke hoʻomākaukau no ka B1. 

Hōʻike ʻia 1 pane (1 ka huina)
  • No ka pane ʻana i kēia kumuhana Pono ʻoe e komo.