ʻO Red Armchair a me nā lālā Germanx

> Nā Kūkākūkā > Cafe almancax > ʻO Red Armchair a me nā lālā Germanx

Welina mai i ka ALMANCAX FORUMS. Hiki iā ʻoe ke loaʻa nā ʻike a pau āu e ʻimi nei no KELEMANIA a me ka ʻōlelo Kelemānia ma kā mākou mau forum.
    esma 41
    Mea komo

    E nā hoa aloha, ʻaʻole au e haʻalele iā ʻoe e pili ana i kahi kumuhana hou no ka mea
    ʻAʻole kēia kahi kumuhana e waiho wale ʻia ..  :)

    He hoa i kēlā me kēia pule mai kēia manawa  ALMANCAX ulaʻula  e noho ana ma kona noho…

    post41206641293wd8.jpg
    post41206641293wd8.60416ccac9.jpg

    He kuleana ko nā lālā o ka hui e nīnau i nā nīnau 3 i kā mākou hoaaloha e noho ana ma ka sofa.
    Hiki iā mākou ke nīnau i nā nīnau i ka Kelemānia.
    ʻOiai ʻo wau ka luna o kēia kumuhana  ;D He kuleana kaʻu e noi aku ai ma mua o nā nīnau he 3.
    Ke nīnau wau i kaʻu mau nīnau a ʻele ʻoe  ;D.. mai ʻōlelo ʻaʻole i ʻōlelo ʻo esma.  :)

    E hāʻawi ʻoe i nā pane pololei i nā nīnau āpau a ʻoiaʻiʻo, e koho ʻoe i kāu mau nīnau e pili ana a kali iā lākou e pane iā lākou me ka hele ʻole kikoʻī.

    ulaʻula
    ʻO ka mea e noho ana ma ka sofa e noho wale ia no 5 mau lā a ma hope o kēia lā 5th, he hoaaloha ʻē aʻe  ulaʻula E lawe mākou iā ʻoe i ka noho...

    -E akahele kākou ʻaʻole e hoʻohaʻahaʻa i ka pae ke nīnau nei i nā nīnau!

    -ʻaʻohe hoʻāʻo e pane, e akahele e hāʻawi i nā pane kūpono!

    Hiki iā ʻoe ke kākau i "no comment" i nā nīnau āu e makemake ʻole e pane.

    E hauʻoli…

    ʻO mākou, nā lālā, e hoʻoholo i kā mākou poʻe malihini kipa i kēlā me kēia pule.
    Hiki i nā kānaka a pau ke koho balota...  :)
    Ma hope o ka hoʻoholo ʻana o kā mākou lālā ... inā ʻae ʻo ia ...
    E hoʻokomo mākou iā ia ma ka noho ʻulaʻula a nīnau i kā mākou mau nīnau ...  ;D

    Inā ʻae ʻo Muharrem Bey, e loaʻa i kēlā me kēia malihini i kā lākou inoa ponoʻī.  :-
    Inā ʻaʻole ʻo ia e ʻae... kākau mākou i kā mākou ʻatikala ma lalo o kahi poʻo inoa.

    E hauʻoli ma mua…..

    I kēia manawa e kākau wau i kekahi mau inoa / inoa kapakapa i ka nīnau nīnau.
    E hana hou ʻia kēia noiʻi i kēlā me kēia 3 - 4 mau lā.
    Mai hopohopo, e koho ʻia ka poʻe āpau.  ;D

    Inā .. inā he hoa kou kahi āu e makemake ai e ʻike kokoke a i ʻole ʻōlelo ʻoe ua ʻike wau i ka hana ʻana iā ʻoe i ka hou, loaʻa iaʻu ka manawa kūpono.
    a laila hiki iā ʻoe ke koho balota i ka ana


    ʻO wai e noho i ka noho ʻulaʻula?
    ;D

    post41206641293wd8.jpg
    post41206641293wd8.60416ccac9.jpg

    LOVE-40
    Mea komo

    E nā hoa aloha, ʻaʻole au e haʻalele iā ʻoe e pili ana i kahi kumuhana hou no ka mea
    ʻAʻole kēia kahi kumuhana e waiho wale ʻia ..  :)

    He hoa i kēlā me kēia pule mai kēia manawa  ALMANCAX ulaʻula  e noho ana ma kona noho…

    post41206641293wd8.jpg
    post41206641293wd8.60416ccac9.jpg

    He kuleana ko nā lālā o ka hui e nīnau i nā nīnau 3 i kā mākou hoaaloha e noho ana ma ka sofa.
    Hiki iā mākou ke nīnau i nā nīnau i ka Kelemānia.

    E hāʻawi ʻoe i nā pane pololei i nā nīnau āpau a ʻoiaʻiʻo, e koho ʻoe i kāu mau nīnau e pili ana a kali iā lākou e pane iā lākou me ka hele ʻole kikoʻī.

    ulaʻula
    ʻO ka mea e noho ana ma ka sofa e noho wale ia no 5 mau lā a ma hope o kēia lā 5th, he hoaaloha ʻē aʻe  ulaʻula E lawe mākou iā ʻoe i ka noho...

    -E akahele kākou ʻaʻole e hoʻohaʻahaʻa i ka pae ke nīnau nei i nā nīnau!

    -ʻaʻohe hoʻāʻo e pane, e akahele e hāʻawi i nā pane kūpono!

    Hiki iā ʻoe ke kākau i "no comment" i nā nīnau āu e makemake ʻole e pane.

    E hauʻoli…

    ʻO mākou, nā lālā, e hoʻoholo i kā mākou poʻe malihini kipa i kēlā me kēia pule.
    Hiki i nā kānaka a pau ke koho balota...  :)
    Ma hope o ka hoʻoholo ʻana o kā mākou lālā ... inā ʻae ʻo ia ...
    E hoʻokomo mākou iā ia ma ka noho ʻulaʻula a nīnau i kā mākou mau nīnau ...  ;D

    Inā ʻae ʻo Muharrem Bey, e loaʻa i kēlā me kēia malihini i kā lākou inoa ponoʻī.  :-
    Inā ʻaʻole ʻo ia e ʻae... kākau mākou i kā mākou ʻatikala ma lalo o kahi poʻo inoa.

    E hauʻoli ma mua…..

    I kēia manawa e kākau wau i kekahi mau inoa / inoa kapakapa i ka nīnau nīnau.
    E hana hou ʻia kēia noiʻi i kēlā me kēia 3 - 4 mau lā.
    Mai hopohopo, e koho ʻia ka poʻe āpau.  ;D

    Inā .. inā he hoa kou kahi āu e makemake ai e ʻike kokoke a i ʻole ʻōlelo ʻoe ua ʻike wau i ka hana ʻana iā ʻoe i ka hou, loaʻa iaʻu ka manawa kūpono.
    a laila hiki iā ʻoe ke koho balota i ka ana


    ʻO wai e noho i ka noho ʻulaʻula?
    ;D

    post41206641293wd8.jpg
    post41206641293wd8.60416ccac9.jpg

    noho me ka hanohano 3.14 ;D ;D ;D ;D ;D ;D

    turad
    Mea komo

    E kuʻu keiki aloha, mai kau ʻoe i kou hanohano (kāu ipo)
    Eia kekahi, ʻaʻole paʻakikī nā nīnau. :-

    LOVE-40
    Mea komo

    E kuʻu keiki aloha, mai kau ʻoe i kou hanohano (kāu ipo)
    Eia kekahi, ʻaʻole paʻakikī nā nīnau. :-

    E ka hoahānau, ua loaʻa iā ʻoe nā koho balota nui akā no ke aha ʻoe e ʻole ai ka hanohano, ʻaʻole maopopo iaʻu.

    turad
    Mea komo

    Makemake wau i ka laki āpau. ;D

    turad
    Mea komo

    E kuʻu keiki aloha, mai kau ʻoe i kou hanohano (kāu ipo)
    Eia kekahi, ʻaʻole paʻakikī nā nīnau. :-

    E ka hoahānau, ua loaʻa iā ʻoe nā koho balota nui akā no ke aha ʻoe e ʻole ai ka hanohano, ʻaʻole maopopo iaʻu.

    aloha hānai āu i hāʻawi mai iaʻu i kahi balota ʻaʻole nui.
    manaʻo wau ʻo ka jentz mua e noho i kēia noho hi hi  ;D

    LOVE-40
    Mea komo

    E kuʻu keiki aloha, mai kau ʻoe i kou hanohano (kāu ipo)
    Eia kekahi, ʻaʻole paʻakikī nā nīnau. :-

    E ka hoahānau, ua loaʻa iā ʻoe nā koho balota nui akā no ke aha ʻoe e ʻole ai ka hanohano, ʻaʻole maopopo iaʻu.

    aloha hānai āu i hāʻawi mai iaʻu i kahi balota ʻaʻole nui.
    manaʻo wau ʻo ka jentz mua e noho i kēia noho hi hi  ;D

    yoooooo jentzscle ʻelua ʻelua like maikaʻi ke nānā aku

    LOVE-40
    Mea komo

    Kau lākou iaʻu dankeschön

    esma 41
    Mea komo

    E nā hoaaloha, ua hoʻohui au i ka hanohano.
    Inā he mau inoa i poina iaʻu, hoʻomanaʻo ʻoe iā lākou.
    Eia kekahi, aia kekahi mau Poll hou i kēlā me kēia pule.
    No laila, mai hopohopo e hana mākou i ka mea āpau i ka hou.

    E nā hoaaloha, ʻaʻole kēia he nīnau paʻakikī.
    Laʻana: He aha kāu punahele 3 mau mea i ke ola? ...  :) nā nīnau e like me.

    Inā he mau nīnau āu e makemake ʻole e pane... e kākau wale ʻaʻole manaʻo... a ʻo ia wale nō.  ;D

    Poina wau i ka hanohano  ;D he kaikuaʻana ʻo ia ..

    pō2
    Mea komo

    E Esma, e noho mua ʻoe  ;D

    esma 41
    Mea komo

    E Esma, e noho mua ʻoe  ;D

    ʻAʻole, e noho ke kanaka mua.  ;D
    A laila e noho wau i lalo.  :)

    Noho ʻoe i ka pō  :)

    pō2
    Mea komo

    E Esma, e noho mua ʻoe  ;D

    ʻAʻole, e noho ke kanaka mua.  ;D
    A laila e noho wau i lalo.  :)

    Noho ʻoe i ka pō  :)

    ʻO Valla Esmacim, ke noho nei wau  :- Pehea e paʻakikī ʻole ai nā nīnau yawww  ;D hehe saka saka, ke kali nei au iā ʻoe, manaʻolana wau e noho mua ʻoe ma ke ʻano he laʻana.  :D

    esma 41
    Mea komo

    E Esma, e noho mua ʻoe  ;D

    ʻAʻole, e noho ke kanaka mua.  ;D
    A laila e noho wau i lalo.  :)

    Noho ʻoe i ka pō  :)

    ʻO Valla Esmacim, ke noho nei wau  :- Pehea e paʻakikī ʻole ai nā nīnau yawww  ;D hehe saka saka kali wau iā ʻoe insAllah ʻoe e noho mua ma ke ʻano he laʻana  :D

    ʻAʻole, paʻakikī nā nīnau. :P
    He kuleana ko kēlā me kēia lālā e nīnau i nā nīnau 3 i ko mākou lālā e noho ana ma ka noho ʻulaʻula.
    Hiki i kekahi ke nīnau i kahi nīnau.
    E like me kaʻu i ʻōlelo ai, ʻaʻohe kuleana e pane i nā nīnau kikoʻī loa.
    Akā e pane ʻo ia…. No laila, e hū iki ka mea e noho ana ma ka noho ʻulaʻula, ʻoiaʻiʻo.  ;D
    Noho paha ia .. ʻaʻole noho paha .. maʻalahi ia.
    ʻAʻole ma ka ikaika ... akā ʻoiai ʻoe i laila..  ;D  E hoʻoluhi iki i ka lālā... he aha ka manaʻo?  ;D

    pō2
    Mea komo

    E Esma, e noho mua ʻoe  ;D

    ʻAʻole, e noho ke kanaka mua.  ;D
    A laila e noho wau i lalo.  :)

    Noho ʻoe i ka pō  :)

    ʻO Valla Esmacim, ke noho nei wau  :- Pehea e paʻakikī ʻole ai nā nīnau yawww  ;D hehe saka saka kali wau iā ʻoe insAllah ʻoe e noho mua ma ke ʻano he laʻana  :D

    ʻAʻole, paʻakikī nā nīnau. :P
    He kuleana ko kēlā me kēia lālā e nīnau i nā nīnau 3 i ko mākou lālā e noho ana ma ka noho ʻulaʻula.
    Hiki i kekahi ke nīnau i kahi nīnau.
    E like me kaʻu i ʻōlelo ai, ʻaʻohe kuleana e pane i nā nīnau kikoʻī loa.
    Akā e pane ʻo ia…. No laila, e hū iki ka mea e noho ana ma ka noho ʻulaʻula, ʻoiaʻiʻo.  ;D
    Noho paha ia .. ʻaʻole noho paha .. maʻalahi ia.
    ʻAʻole ma ka ikaika ... akā ʻoiai ʻoe i laila..  ;D  E hoʻoluhi iki i ka lālā... he aha ka manaʻo?  ;D

    ;D E nānā, ua noʻonoʻo wau ʻo wai ka mea e hou mua i kēia manawa, ʻo kaʻu koho he jentzsch a i ʻole e noho ʻoe ma luna o kēlā noho ʻulaʻula.  8)
    E hoʻonohonoho wau i nā nīnau i kēia manawa hehe ;D ;D

    esma 41
    Mea komo

    E Esma, e noho mua ʻoe  ;D

    ʻAʻole, e noho ke kanaka mua.  ;D
    A laila e noho wau i lalo.  :)

    Noho ʻoe i ka pō  :)

    ʻO Valla Esmacim, ke noho nei wau  :- Pehea e paʻakikī ʻole ai nā nīnau yawww  ;D hehe saka saka kali wau iā ʻoe insAllah ʻoe e noho mua ma ke ʻano he laʻana  :D

    ʻAʻole, paʻakikī nā nīnau. :P
    He kuleana ko kēlā me kēia lālā e nīnau i nā nīnau 3 i ko mākou lālā e noho ana ma ka noho ʻulaʻula.
    Hiki i kekahi ke nīnau i kahi nīnau.
    E like me kaʻu i ʻōlelo ai, ʻaʻohe kuleana e pane i nā nīnau kikoʻī loa.
    Akā e pane ʻo ia…. No laila, e hū iki ka mea e noho ana ma ka noho ʻulaʻula, ʻoiaʻiʻo.  ;D
    Noho paha ia .. ʻaʻole noho paha .. maʻalahi ia.
    ʻAʻole ma ka ikaika ... akā ʻoiai ʻoe i laila..  ;D  E hoʻoluhi iki i ka lālā... he aha ka manaʻo?  ;D

    ;D E nānā, ua noʻonoʻo wau ʻo wai ka mea e hou mua i kēia manawa, ʻo kaʻu koho he jentzsch a i ʻole e noho ʻoe ma luna o kēlā noho ʻulaʻula.  8)
    E hoʻonohonoho wau i nā nīnau i kēia manawa hehe ;D ;D

    ʻAe, hoʻomākaukau ..  ;D

    ʻŌ, poina iaʻu ke kākau i kekahi mea...  ;D Moderator o kēia Thread  :D no ka mea ʻo wau nō
    He kuleana kaʻu e noi aku ai ma mua o nā nīnau he 3 (yandin jentsch yandin)  ;D

    ʻO ia ke kānāwai o kēia pāʻani.
    ;D

    pō2
    Mea komo

    E Esma, e noho mua ʻoe  ;D

    ʻAʻole, e noho ke kanaka mua.  ;D
    A laila e noho wau i lalo.  :)

    Noho ʻoe i ka pō  :)

    ʻO Valla Esmacim, ke noho nei wau  :- Pehea e paʻakikī ʻole ai nā nīnau yawww  ;D hehe saka saka kali wau iā ʻoe insAllah ʻoe e noho mua ma ke ʻano he laʻana  :D

    ʻAʻole, paʻakikī nā nīnau. :P
    He kuleana ko kēlā me kēia lālā e nīnau i nā nīnau 3 i ko mākou lālā e noho ana ma ka noho ʻulaʻula.
    Hiki i kekahi ke nīnau i kahi nīnau.
    E like me kaʻu i ʻōlelo ai, ʻaʻohe kuleana e pane i nā nīnau kikoʻī loa.
    Akā e pane ʻo ia…. No laila, e hū iki ka mea e noho ana ma ka noho ʻulaʻula, ʻoiaʻiʻo.  ;D
    Noho paha ia .. ʻaʻole noho paha .. maʻalahi ia.
    ʻAʻole ma ka ikaika ... akā ʻoiai ʻoe i laila..  ;D  E hoʻoluhi iki i ka lālā... he aha ka manaʻo?  ;D

    ;D E nānā, ua noʻonoʻo wau ʻo wai ka mea e hou mua i kēia manawa, ʻo kaʻu koho he jentzsch a i ʻole e noho ʻoe ma luna o kēlā noho ʻulaʻula.  8)
    E hoʻonohonoho wau i nā nīnau i kēia manawa hehe ;D ;D

    ʻAe, hoʻomākaukau ..  ;D

    ʻŌ, poina iaʻu ke kākau i kekahi mea...  ;D Moderator o kēia Thread   :D no ka mea ʻo wau nō
    He kuleana kaʻu e noi aku ai ma mua o nā nīnau he 3 (yandin jentsch yandin)  ;D

    ʻO ia ke kānāwai o kēia pāʻani.
    ;D

    hahahahahahahaha ;D ;D ;D Jentzsch, ua ale oe i ka pila e kuu kaikunane, na ke Akua e kokua mai ia oe :angel: Well, e pule au nou hehe ;D

Hōʻike ʻia 15 pane - 1 a 15 (1,297 ka huina)
  • No ka pane ʻana i kēia kumuhana Pono ʻoe e komo.