ʻAʻohe ponoʻole o nā Integrationskurs.

Welina mai i ka ALMANCAX FORUMS. Hiki iā ʻoe ke loaʻa nā ʻike a pau āu e ʻimi nei no KELEMANIA a me ka ʻōlelo Kelemānia ma kā mākou mau forum.
    Kaan
    Mea komo

    Ma muli o koʻu ʻike hohonu, e loaʻa iaʻu kekahi mau manaʻo haʻahaʻa e hoʻomaka i ka papa a me ka poʻe i hoʻomaka.

    He hana lapuwale a pono ʻole ʻo Integrationskurs, keu hoʻi ma hope o ka hoʻouka kaua hou ʻana o ka poʻe malihini. (ʻAʻole wau e ʻōlelo i kēlā, he mea pono a kūpono paha ia 2 mau makahiki i hala aku nei)

    Makemake wau e noʻonoʻo pono ʻoe i kēia mau manaʻo.

    1. Kursa gelen katılımcıların en az yarısı; Göçmen, işsizlik parası veya sosyal yardım alanlardan oluşacağı için kursun verimli geçmesini beklemek çok hatalı olur. Zaman ve para  kaybı…
    2. Sınıfın genel başarısı öğretmeni bağlamaz, dersini verir çıkar, alan alır almayan kendisi bilir. O nedenle öğrencilerin başarılı olması için bir hedef genelde olmaz. Zaman ve para  kaybı…
    3. Sınıflar genelde kalabalık olur, birde bunun üzerine katılımcıları para ödesin yada ödemesin, zorunlu geldiğini de göz önünde bulundurursak dersler aktif geçmez. Zaman ve para  kaybı…
    4. Ma muli o ka pōkole o ka lōʻihi o ka papa (ʻo wai ka mea hiki ke piʻi i ka pae B600 i 1 mau hola, ʻo B1 ka manaʻo hiki ke ʻōlelo maʻalahi i ka ʻōlelo Kelemania i ke ola o kēlā me kēia lā koe ka ʻōlelo palapala a me nā ʻōlelo ʻoihana, tugce_doerjer no ka ʻike kikoʻī. :))  )  muhtemelen konular hızlı işlendiği için özümsenemez. Zaman ve para  kaybı…
    5 ... ..
    elima….
    elima….

    liste bu şekilde ilerler…

    Ne yapmak gerekir…

    ʻAʻole pono e poina he ʻāina hou ke ola hou. ʻAʻole maʻalahi, ʻo nā makahiki mua loa paʻakikī loa. ʻAʻole ʻoe e hoʻolōʻihi i ka manawa ma ka luku ʻana i 2-3 mau makahiki.

    Aia paha he papa pilikino ma kahi kokoke iā ʻoe. E noiʻi a loaʻa i kahi papa pilikino i hōʻoia ʻia. I ka hoʻomaka o ka papa, aia kahi helu 3-mahina ma kahi o 1500-2000 €. E hele lōʻihi ʻoe me 9 a 12 mau mahina o ka hoʻomaʻamaʻa. A laila e maʻalahi ka hoʻomaikaʻi ʻana i kāu ʻōlelo ma kāu iho. (ʻaʻole kaʻu ʻike ponoʻī, ua ʻike au i 2-3 mau kānaka a puni iaʻu)

    şimidiiiiii ʻO ka pilikia maoli ke kālā kālā kālā.

    ʻOiaʻiʻo, maikaʻi kēlā, aia kekahi mea i kapa ʻia ʻo aushilfe, teilzeit. ʻO kahi laʻana, inā ʻoe e hana no 1 mau hola ma nā hopena pule ma ka 8 mahina, aia kahi hoʻoiho papa 2 mahina. I ka ʻoiaʻiʻo, inā ʻoe e hana i kēia mau hola ʻewalu i ka pō, e hana ʻoe ma nā hopena pule he 8 a loaʻa iā 4 € ka mahina no 450 mau mahina. ʻOiai, ʻaʻole lākou e hāʻawi i nā kālā āpau i ka manawa hoʻokahi, ʻoi loa 450 i kēlā me kēia mahina.

    Ua hina ʻo Nasreddin Hodja mai luna o ka hale a puka mai kahi leo mai kēlā me kēia poʻo. Ua ʻōlelo ʻo ia, e waiho i ka huaʻōlelo ʻole, e lawe mai iaʻu i kekahi i hāʻule mai luna o ka hale.

    tugce_doerj mea
    Mea komo

    Minamina, inā ʻoe e hele i ka papa, he pilikia inā ʻaʻole ʻoe e hele i ka papa, he wahi ia e hiki ʻole ai i ka poʻe e makemake e aʻo i ka ʻōlelo Kelemānia i ka mea a lākou e manaʻo ai. ʻIke wau ua hakakā nui wau i loko o ka lumi papa, e laʻa me kuʻu hoaaloha e pili ana iā ia e pulu ana i kona mau kui i kona wā e pulu ana, ua hakakā mākou :D Hiki iaʻu ke helu i nā mea like me kēia, inā ʻōlelo ʻoe ʻaʻole pono ka papa? ʻOiaʻiʻo, hiki ke hana ʻia no nā poʻe e manaʻo nui ana i kahi huaʻōlelo.

    ʻO ka mea nui ka hana hou ʻana ma hope o ka papa a ʻōlelo Kelemānia inā hiki. Ua pāpā au i ka ʻōlelo ʻana i nā ʻōlelo ʻē aʻe ma mua o Kelemania ma ka home :D

    Aia ʻo Kaan i kēia manawa ʻoi aku ka maikaʻi loa no ka mea hele mai ka poʻe malihini me ka ʻike ʻole o kahi huaʻōlelo a inā pilikia lākou e hana hou ke kumu i ka mea like na lākou. He Vietnamese kā mākou i loko o kā mākou papa no laila hana mākou i nā modalelike no 3 mau pule. Ua loli ke kumu i ke kumuhana ke hoʻomaka ka ʻōlelo a ka papa.

    E like me kaʻu i ʻōlelo ai, ʻaʻohe mea e kala ai, makemake nui ka poʻe e aʻo i kēia ʻōlelo, a nui nā hōʻike ma kēia pūnaewele.

Hōʻike ʻia 1 pane (1 ka huina)
  • No ka pane ʻana i kēia kumuhana Pono ʻoe e komo.