Nā wāhine a EU / EEC (ʻaʻole e noho i ko lākou'āina iho) NUI!

Welina mai i ka ALMANCAX FORUMS. Hiki iā ʻoe ke loaʻa nā ʻike a pau āu e ʻimi nei no KELEMANIA a me ka ʻōlelo Kelemānia ma kā mākou mau forum.
    ka sibernetike
    Mea komo

    Inā he kamaʻāina EU kāu wahine a noho i kahi ʻāina ʻē aʻe ma mua o kona home home, mai noi no ka hoʻohui hou ʻana o ka ʻohana inā ʻaʻole ʻoe e makemake e kali lōʻihi .. ʻo ka Schengen visa wale nō āu e makemake ai i hiki iā ʻoe ke kiʻi i nā lā he 1-2. Ua hana hewa wau, noi no ka hoʻohui hou ʻana o ka ʻohana, ke kali nei au no 1 mau mahina no ka visa hiki iaʻu ke kiʻi i 2-7 mau lā. Hiki iā ʻoe ke hana i kēia wā kali i kou pae ʻāina. Maʻalahi loa e kiʻi i kahi visa schengen no nā kamaʻāina EU / EEC a pono ka liʻiliʻi o nā palapala .. no kāu ʻike.

    EL-TURCO
    Mea komo

    I kēia manawa, ʻokoʻa loa kou kūlana mai nā hoa ʻē aʻe, hiki iā ʻoe ke alakaʻi hewa i nā poʻe ʻē aʻe me ia ʻano inoa a me ka ʻike. a haʻalele i ka hana ma hope o kou waiho ʻana i nā palapala i hoʻopiha ʻole ʻia, ʻaʻole lawa. ua loaʻa kāu visa i nā lā 3, e like me kāu i ʻōlelo ai (ʻoiaʻiʻo, ke manaʻo nei mākou ʻaʻole lākou i hōʻole), akā me kēia visa, hiki ke hoʻomau no ka lōʻihi o nā mahina 3. E noho ʻoe ma Kelemania a laila pono e hoʻi. No ka mea, ʻaʻole ʻoe he kamaʻāina EU. ʻAʻole maopopo iaʻu inā hiki iaʻu ke wehewehe? Ua manaʻo wau he pono ke hana i kēia ʻōlelo i ʻole e kuhihewa koʻu mau hoaaloha...

    ka sibernetike
    Mea komo

    I kēia manawa, ʻokoʻa loa kou kūlana mai nā hoa ʻē aʻe, hiki iā ʻoe ke alakaʻi hewa i nā poʻe ʻē aʻe me ia ʻano inoa a me ka ʻike. a haʻalele i ka hana ma hope o kou waiho ʻana i nā palapala i hoʻopiha ʻole ʻia, ʻaʻole lawa. ua loaʻa kāu visa i nā lā 3, e like me kāu i ʻōlelo ai (ʻoiaʻiʻo, ke manaʻo nei mākou ʻaʻole lākou i hōʻole iā ia), akā me kēia visa, hiki iā ia ke hoʻomau no ka lōʻihi o nā mahina 3. Noho ʻoe ma Kelemania a laila pono ʻoe e hoʻi. No ka mea, ʻaʻole ʻoe he kamaʻāina EU. ʻAʻole maopopo iaʻu inā hiki iaʻu ke wehewehe? Ua manaʻo wau he pono ke hana i kēia ʻōlelo i ʻole e kuhihewa koʻu mau hoaaloha...

    Hiki iā ʻoe ke noi no kahi palapala noho ma Kelemania (inā ʻo kāu wahine me ʻoe), ke ala āu i komo ai ma hope o ke komo ʻana i Kelemania (me ke kānāwai ʻole)

    fuk_xnumx
    Mea komo

    Me ka hoʻohui hou ʻana o ka ʻohana, ʻo ia hoʻi, inā male ka makaʻāina a komo i Kelemania me kahi visa huakaʻi, hiki iā lākou ke noho me kēlā visa no ka manawa lōʻihi?

    ka sibernetike
    Mea komo

    Me ka hoʻohui hou ʻana o ka ʻohana, ʻo ia hoʻi, inā male ka makaʻāina a komo i Kelemania me kahi visa huakaʻi, hiki iā lākou ke noho me kēlā visa no ka manawa lōʻihi?

    ʻAe, inā male ʻia i kahi kamaʻāina EU.

    fuk_xnumx
    Mea komo

    Ma ke kumu hea ʻoe e ʻōlelo ai? ʻAe, he hōʻoia kāu? He palapala paha kāu? Hōʻike ʻoe i kahi e kākau ai i loko o ke kānāwai i loko o ke kānāwai hea?

    ʻAe, inā male ʻia i kahi kamaʻāina EU.

    EL-TURCO
    Mea komo

    ʻAe, inā male ʻia i kahi kamaʻāina EU.

    Inā ʻoe e haʻi iā mākou i ka hōʻike a aʻo pehea e hana ai kēia? Ke kali nei ka poʻe e kali nei i nā pule a me nā mahina no ka mea ʻole.
    -He ʻokoʻa ka noi ʻana (ʻoiaʻiʻo, hiki i kekahi ke noi) akā he mea ʻokoʻa ka loaʻa ʻana o kahi palapala noho, noi ʻoe, a laila hoʻi nā mea a pau i ka mea maʻamau, loaʻa kahi hui ʻohana a hoʻi mai.
    ha akā e like me kaʻu i ʻōlelo ai, ʻike ʻoe i kahi mea a mākou e ʻike ʻaʻole lohe ai, a laila e ʻike.
    —A inā ʻo ia ka hihia, no ke aha ʻoe e noho nei ma Tureke a ke kali nei i kahi visa?
    mahalo.

    ka sibernetike
    Mea komo

    Inā ʻoe e haʻi iā mākou i ka hōʻike a aʻo pehea e hana ai kēia? Ke kali nei ka poʻe e kali nei i nā pule a me nā mahina no ka mea ʻole.
    -He ʻokoʻa ka noi ʻana (ʻoiaʻiʻo, hiki i kekahi ke noi) akā he mea ʻokoʻa ka loaʻa ʻana o kahi palapala noho, noi ʻoe, a laila hoʻi nā mea a pau i ka mea maʻamau, loaʻa kahi hui ʻohana a hoʻi mai.
    ha akā e like me kaʻu i ʻōlelo ai, ʻike ʻoe i kahi mea a mākou e ʻike ʻaʻole lohe ai, a laila e ʻike.
    —A inā ʻo ia ka hihia, no ke aha ʻoe e noho nei ma Tureke a ke kali nei i kahi visa?
    mahalo.

    E like me kaʻu i ʻōlelo ai i ka leka mua, ua hana hewa wau a noi no ka hoʻohui hou ʻana o ka ʻohana no laila ua hina wau i kēia kūlana. I kēia manawa, pili nā lula EU i nā kamaʻāina EU e noho ana i kahi ʻāina ʻē aʻe ma mua o kā lākou ponoʻī. He poʻe kamaʻāina ʻo Kelemania ma EU, akā inā lākou e noho ana i kahi ʻāina ʻē aʻe ma mua o Kelemania, hiki iā lākou ke pōmaikaʻi mai ke kūpono o ke kānāwai EU (Freizüg / EU, Freedom Of Movement).

    https://eur-lex.europa.eu/LexUriServ/LexUriServ.do?uri=OJ:L:2004:158:0077:0123:en:PDF

    fuk_xnumx
    Mea komo

    No laila ke manaʻo nei ʻoe i kāu hōʻike? Inā noho kekahi kamaʻāina ʻo EU ma kekahi ʻāina ʻē aʻe o EU a male ʻia, e lawe kāna wahine i kahi visa maʻamau a hoʻihoʻi i ka visa maʻamau i ke kau.

    E like me kaʻu i ʻōlelo ai i ka leka mua, ua hana hewa wau a noi no ka hoʻohui hou ʻana o ka ʻohana no laila ua hina wau i kēia kūlana. I kēia manawa, pili nā lula EU i nā kamaʻāina EU e noho ana i kahi ʻāina ʻē aʻe ma mua o kā lākou ponoʻī. He poʻe kamaʻāina ʻo Kelemania ma EU, akā inā lākou e noho i kahi ʻāina ʻē aʻe ma mua o Kelemania, hiki iā lākou ke pōmaikaʻi mai ka maʻalahi o ke kānāwai EU (Freizüg / EU, Freedom Of Movement).

    https://eur-lex.europa.eu/LexUriServ/LexUriServ.do?uri=OJ:L:2004:158:0077:0123:en:PDF

    ka sibernetike
    Mea komo

    No laila ke manaʻo nei ʻoe i kāu hōʻike? Inā noho kekahi kamaʻāina ʻo EU ma kekahi ʻāina ʻē aʻe o EU a male ʻia, e lawe kāna wahine i kahi visa maʻamau a hoʻihoʻi i ka visa maʻamau i ke kau.

    ʻAe. Ua hōʻike akāka ʻia i loko o ke kānāwai EU, ʻaʻole hiki ke hāʻawi ʻia i ka mea e hele ana i ka wahine a ka lālā EU e noi no kahi visa lōʻihi a noi no ka hui hou ʻana o ka ʻohana. Inā noho ka wahine o ka lālā EU ma mua o 3 mau mahina ma hope o ko lākou hōʻea ʻana, pono lākou e noi no kahi noho.

    No kēia komo

    https://europa.eu/youreurope/citizens/travel/entry-exit/non-eu-family/

    No kēia kau

    https://europa.eu/youreurope/citizens/residence/worker-pensioner/non-eu-family-members/spouses-children-parents_en.htm

    aiʻole no ka ʻeʻe (koho iā 'Stayin Aboard a hiki i 3 mau mahina' ma hope o ka wehe ʻana o ka ʻaoʻao ')
    i loko o ke kau (koho iā 'Stayin Aboard no ʻoi aku ma mua o 3 mau mahina' ma hope o ka wehe ʻana o ka ʻaoʻao)

    aiʻole hiki iā ʻoe ke mākaʻikaʻi iā ia i ka ʻōlelo Kelemania.

    https://ec.europa.eu/justice/policies/citizenship/docs/guide_free_movement_low_de.pdf

    ʻAʻole wau i hoʻokau i ka Tureke no ka mea he hemahema unuhi paha ia.

    ʻo kēia mau loulou he mau kaukani mau loulou wale nō.

    fuk_xnumx
    Mea komo

    ʻAe, ʻaʻole wau i lohe mua e pili ana i kahi mea āu e ʻōlelo ai i kahi kanaka e noho kamaʻāina a noho i Italia kēia kamaʻāina Kelemania ma es pono i ka makemake e lawe i ka wahine mai ka turkiyede hiki ke hele mai inā pili i ka huakaʻi huakaʻi huakaʻi huakaʻi huakaʻi a hiki ke hoʻololi i ke kau ma aneʻi huakaʻi huakaʻi ʻoe.

    ʻAʻole wau e manaʻo e hiki ana i kēia ala, akā e ʻimi wau.

    Inā hele mai kahi mākaʻikaʻi inā pono nā pepa me nā kumu o ke kamaʻāina ma mua o ka male ʻana i Kelemania akā ʻaʻole hiki i ke kau ke nānā aku e nānā hou ʻia ʻo turkiyeye i ka hui ʻana o ka ʻohana e hoʻopili i nā ʻōlelo a me ka papa palapala ʻōlelo.

    Baybars
    Mea komo

    ʻAe. Ua hōʻike akāka ʻia i loko o ke kānāwai EU, ʻaʻole hiki ke hāʻawi ʻia i ka mea e hele ana i ka wahine a ka lālā EU e noi no kahi visa lōʻihi a noi no ka hui hou ʻana o ka ʻohana. Inā noho ka wahine o ka lālā EU ma mua o 3 mau mahina ma hope o ko lākou hōʻea ʻana, pono lākou e noi no kahi noho.

    No kēia komo

    https://europa.eu/youreurope/citizens/travel/entry-exit/non-eu-family/

    No kēia kau

    https://europa.eu/youreurope/citizens/residence/worker-pensioner/non-eu-family-members/spouses-children-parents_en.htm

    aiʻole no ka ʻeʻe (koho iā 'Stayin Aboard a hiki i 3 mau mahina' ma hope o ka wehe ʻana o ka ʻaoʻao ')
    i loko o ke kau (koho iā 'Stayin Aboard no ʻoi aku ma mua o 3 mau mahina' ma hope o ka wehe ʻana o ka ʻaoʻao)

    aiʻole hiki iā ʻoe ke mākaʻikaʻi iā ia i ka ʻōlelo Kelemania.

    https://ec.europa.eu/justice/policies/citizenship/docs/guide_free_movement_low_de.pdf

    ʻAʻole wau i hoʻokau i ka Tureke no ka mea he hemahema unuhi paha ia.

    ʻo kēia mau loulou he mau kaukani mau loulou wale nō.

    mrs,

    Ua heluhelu au i nā loulou āu i ʻōlelo ai, ʻo ia hoʻi, ua heluhelu wau i nā loulou .. ʻAʻohe o kēia mau loulou i ʻōlelo ʻia hiki iā ʻoe ke hele mai me kahi visa huakaʻi huakaʻi a hoʻolilo iā ia i ka hoʻohui hou ʻana o ka ʻohana .. Hiki iā ʻoe ke heluhelu i ka ʻōlelo Kelemania ma ke koho ʻana i nā koho ʻōlelo ma kēia ʻaoʻao ma ka ʻaoʻao ʻākau ma luna. 

    E ʻae ʻoe iaʻu e kaʻana i ka ʻōlelo a me ka loulou o kahi loio Kelemania iā ʻoe e pili ana i kēia kumuhana;

    Wie Sie bereits angedeutet haben, entsteht dabei das Problem, dass der Visumszweck falsch ist, unabhängig davon, ob Ihre Braut die Heirat explicit ausgeschlossen hat; das Visum wird für einen bestimmten Grund, zum Beispiel Tourismus erteilt; wenn dann von diesem Grund abgewichen wird, zum Beispiel durch eine Arbeitsaufnahme oder eine Eheschließung, wird quasi automatisch von falschen Angaben bei der Visumsbeantragung ausgegangen.

    ʻo kēia ka loulou: https://www.deutsche-anwaltshotline.de/rechtsberatung/101176-kann-ein-nicht-eu-buerger-mit-einem-schengen-visum-einen-deutschen-in-daenemark-heiraten-ohne-eine-ausweisung-zu-fuerchten

    Pane aku ka loio ma aneʻi i kahi Kelemania i male ma Denmark a me kahi kanaka i hele mai i ʻEulopa me kahi kamaʻāina Ukraine ʻo Schengenvisum .. a i kāna wehewehe ʻana ua ʻōlelo ʻo ia ma muli o ke alakaʻi hewa ʻana i ke Kanikela, hiki iā lākou ke hoʻopau koke i ka visa mākaʻikaʻi, inā ʻoe e hele i waho o kāu kumu maoli o ka loaʻa ʻana o kahi visa huakaʻi .. he hiʻohiʻona kēia i pili pono i ke kānāwai;

    § 39
    Loaʻa i nā Aufenthalts im Bundesgebiet für längerfristige Zwecke

    Über die im Aufenthaltsgesetz Doğrugelten Fälle hinaus kann ein Ausländer einen Aufenthaltstitel im Bundesgebiet einholen oder verlängern lassen, wenn

    pilikino ʻo Staatsangeheriger eines i Anhang II der Verordnung (EG) Nr. 539/2001 aufgeführten Staates ist und sich rechtmäßig im Bundesgebiet aufhält oder ein gültiges Schengen-Visum für kurzfristige Aufenthalte (§ 6 Absatz 1 Nummer 1 des Aufenthaltsgesetzes) besitzt, sofern die Voraussetzungen eines Anspruchs auf Erufentenhalt eines

    Kau 39, Paukū 3 o ke kānāwai noho

    Hoʻoponopono kēia ʻatikala i ka noi a me ka hoʻonui ʻana i ke kau. Wahi a ke kānāwai, ʻo nā ʻāina i loko o ka papa inoa i ʻōlelo ʻia e ke kānāwai, aʻu i kaha ai i ka ʻulaʻula, he mau ʻāina i kuleana e komo i Kelemānia me ka ʻole o ka visa, e like me Brazil (ʻaʻole ʻo Turkey ma ka papa inoa). hiki i nā ʻāina ke noi no ka noho ʻana ma hope o ka hōʻea ʻana mai me ka visa mākaʻikaʻi. Ma ka ʻōlelo mua o ke kānāwai, ʻo ke kānāwai ʻo KANN ma kahi aʻu i kaha ai i ka poni. .. ʻO ia hoʻi, hiki i ka Foreigners Office ke hoʻihoʻi i ke kanaka i kona ʻāina a noi iā ia e kiʻi i kahi visa hoʻohui ʻohana, ʻoiai ʻo kēia kānāwai. , he laʻana mai kekahi kānāwai ʻo "Sie" soll in der Regel abweichend von § 5 Abs. 1 Nr. 1 in Fallen des Satzes 1 Nr. 1 erteilt werden” he laʻana mai ke kānāwai i pili ʻole i kēia pilikia. Ma ka la'ana a'u i haawi aku ai, aohe manao o ke kanaka kiaaina no ka mea e olelo ana oia e haawi ia no ka mea ke olelo nei ke kanawai o Soll.. aka, ma ko kakou kumuhana nui, olelo ke kanawai Kann, oia hoi ke waiho nei oia i ka manao o ke Keena o na Haole. . a ʻo ka hihia āna i waiho ai i kēia manaʻo, ʻaʻole pili i nā kamaʻāina Turkish, no ka mea ʻaʻole ʻo Turkey ma ka papa inoa i ʻōlelo ʻia e ke kānāwai.

    A ʻo kahi hopena, ʻaʻohe kānāwai e hoʻoponopono ana i kahi kamaʻāina Tureke i hele mai me ka visa huakaʻi e male a hoʻolōʻihi i kāna visa. E like me kāu i ʻōlelo ai ma luna, hiki iā ia ke alakaʻi hewa i kēia Consulate inā makemake nā keʻena haole e ʻike i ke ʻano o ia ʻano .. ʻo ia hoʻi, ʻokoʻa ka manaʻo e kiʻi i ka visa huakaʻi no ke kumu o ka male ʻana. .

    I kēia manawa e hele i nā hiʻohiʻona ola; https://www.forum-ukraine.de/forum/index.php?page=Thread&postID=73551#post73551 ke kūlana o kahi kāne i hele mai a male me kahi visa huakaʻi me kēia serial i kēia loulou.

    Ua kiʻi ʻia wau i ka hāʻule ʻo Frau ist mit einem 90 mau makahiki he nui Schengenvisum a ʻo Deutschland gekommen. Die Papiere vom OLG waren fertig und es gab einen Termin beim Standesamt.
    Die Heirat wurde zuvor bei der zuständigen ABH angezeigt. Diese hat mit der Visastelle ma Kiew telefoniert und die Sache gemeldet.
    Gleich nach der Eheschließung wurde bei der ABH der Reisepass mit Visum (Schengen), das A1 Zertifikat, Nachweis der Krankenversicherung, Gehaltswachweise der letzten 3 Monate sowie der Nachweis über ausreichend Wohnraum eingereicht.
    Es wurde sofort die Familienzusammenführung gemacht und positiv bescheinigt, eine Fiktionsbescheinigung für 3 Monate ausgestellt lole pono werden konnte, und der elektronische Aufenthaltstitel beantragt.
    Zusammen hatte alles 120 Euro gekostet und etwa 30 Minuten gedauert. ʻO Eine Ausreise ke kaua nicht erforderlich.

    I ke kauwela, male hou ke keiki me kahi kaikamahine Ukrainian. Ke kau nei me ka haʻalele ʻole ..

    Hiki iaʻu ke hāʻawi i kekahi mau laʻana hou aʻe, akā ʻaʻohe pono e hoʻolōʻihi i ke kumuhana a hopohopo no ia ..

    Me ka visa huakaʻi i Kelemānia e hele mai, e male a pehea e kiʻi ai i nā kānāwai o kahi kamaʻāina Tureke e makemake ana e noi no kahi kau ma mua o ka hele ʻana i Kelemania a me nā kānāwai ʻEulopa i ka waiho ʻole ʻana i ke kānāwai e hoʻoponopono ana i nā kuleana o ka ʻae ʻana. . Inā he nui kona mau laʻana ma ka pūnaewele .. hoʻokahi no hoʻokahi tausani hiki i nā ʻohana haole ke hoʻohana i ka lumi inā loaʻa ka ʻikepili ma hope o ka pau ʻana o ka pepa, e like me ka A1 CERTIFICATE, no laila makemake ʻo ia e hana .. akā ʻaʻole wau e hoʻi i ka ʻāina dedigin i hiki ʻole i ka makaʻāinana Tureke ke koi i nā kuleana a Tureke e hoʻi a visa ʻohana hoʻohui pono nā mea noi .. 98% o ke keʻena haole e hoʻihoʻi nei i kēia poʻe i Turkey.

    Baybars
    Mea komo

    .

    ka sibernetike
    Mea komo

    https://ec.europa.eu/justice/policies/citizenship/docs/guide_free_movement_low.pdf

    Nā ʻaoʻao 14 – 15 – 16 (ʻAʻole au e unuhi no ka mea he nui nā kāne kamaʻāina EU i ʻike ma ka liʻiliʻi iki i ka ʻōlelo Pelekania a ʻo ia wale nō ka haʻi ʻana iā lākou)

    Hōʻike pololei ia i kaʻu manaʻo. No nā kamaʻāina o EU, pili nā kānāwai o EU.

    Ua noi ke kānāwai i Kelemania no ka laulima ʻana o nā kānāwai EU

    https://www.gesetze-im-internet.de/freiz_gg_eu_2004/BJNR198600004

    ( Freizügigkeitsgesetz/EU – FreizügG/EU )

    Baybars
    Mea komo

    https://ec.europa.eu/justice/policies/citizenship/docs/guide_free_movement_low.pdf

    Nā ʻaoʻao 14 – 15 – 16 (ʻAʻole au e unuhi no ka mea he nui nā kāne kamaʻāina EU i ʻike ma ka liʻiliʻi iki i ka ʻōlelo Pelekania a ʻo ia wale nō ka haʻi ʻana iā lākou)

    Hōʻike pololei ia i kaʻu manaʻo. No nā kamaʻāina o EU, pili nā kānāwai o EU.

    Ua noi ʻia ke kānāwai i Kelemania no ka mālama ʻana i nā kānāwai o EU

    https://www.gesetze-im-internet.de/freiz_gg_eu_2004/BJNR198600004

    ( Freizügigkeitsgesetz/EU – FreizügG/EU )

    E nānā, ʻo ka mea aʻu i makemake ai e kākau aku iā ʻoe, ʻo ia ka wai aʻu i makemake ai e kākau iā ʻoe .. I kāu mau loulou i hāʻawi ʻia, ʻaʻole e ʻōlelo kekahi e hele mai ana me kahi visa huakaʻi huakaʻi .. ua kākau pololei wau iā ʻoe mai kahi loio a me ke kānāwai ma luna, maopopo .. e nānā ma aneʻi ua ʻōlelo ʻoe i ka loulou mua mai ka ʻaoʻao. ʻōlelo kūiki

    Aia kāu kuleana e noho no ʻekolu mau mahina a ʻoi loa i kekahi mau ʻano. ʻO ka
    ke ʻano o kēia mau kūlana pili i kou kūlana i ka hoʻokipa ʻāina EU.

    ʻo ka ʻōlelo ma luna aʻe ke poʻo inoa o ka ʻatikala e hoʻomaka me ka loulou āu i hāʻawi ai, he aha kāu e hana ai ma hope o 3 mau mahina .. ʻAʻole maopopo iaʻu inā pono iaʻu e unuhi, akā naʻu nō e kākau.

    ʻO ka noho ʻana me ke kuleana noho ma hope o 3 mau mahina e pili ana i kekahi mau lula. Hoʻoholo ʻia kēia mau lula e like me kou kūlana i kēlā me kēia ʻāina lālā.

    ʻO ia hoʻi, ʻaʻohe o nā hiʻohiʻona i hāʻawi ʻia ʻaʻohe mea e ʻōlelo ana e hele mai ʻoe me ka Visa Tourist a laila hiki iā ʻoe ke hoʻololi iā ia i hale noho pono ma ka male ʻana. ʻatikala aʻu i hāʻawi ai ma luna mai ka loio, ua kākau wau ua ʻōlelo kekahi loio i kēia..

    ka sibernetike
    Mea komo

    ʻO ka noho ʻana ma hope o 3 mau mahina e pili ana i ke kūlana o kāu wahine, ʻaʻole iā ʻoe.
    Inā hoʻoholo kāu wahine e noho ma mua o 3 mau mahina a i ʻole ma mua o 3 mau mahina, inā e hana ana kāu wahine, e ʻimi ana i kahi hana a i hoʻopaʻa inoa ʻia paha me ka Job Center, pono wale lākou e hōʻike i kahi noho. Eia nō naʻe, inā ʻaʻole hana kahi haumāna a hana ʻole paha, pono ke kālā, waiwai a me ka ʻinikua pilikino i kāna waihona panakō. ʻO kēia nā kūlana kūikawā āu i ʻōlelo ai ma luna.

    ʻO kaʻu pahuhopu ka hōʻoia ʻana ʻaʻole e hana hewa kāu mau hoaaloha i koʻu kūlana e like me kaʻu i hana ai. Akā i ka noʻonoʻo ʻana i kaʻu mea i ʻōlelo ai, hiki i kēlā me kēia kanaka ke hana i kā lākou noiʻi ponoʻī a wehewehe i ka mea i kākau ʻia ma ko lākou ʻano ponoʻī. ʻOiai ua hana au i kēia noiʻi ma hope o ka noi ʻana, ʻaʻole hiki iaʻu ke hoʻi. Inā ʻaʻole loaʻa iaʻu nā hopena a hiki i Iulai 1, e hoʻihoʻi au i kaʻu palapala noi visa a noi aku no kahi "Visa komo".

    2.2. Komo a me kahi noho o nā ʻohana ʻohana ʻekolu
    2.2.1. Nā wisa komo
    E like me ka mea i hāʻawi ʻia ma ka ʻatikala 5 (2), koi paha nā ʻAmelika Hui Pū ʻIa i nā lālā ʻohana ʻekolu o ka ʻohana
    ke neʻe nei a hui ʻana paha i kahi kamaʻāina o EU i pili i ka Directive e loaʻa kahi visa komo.
    ʻAʻole kuleana wale nā ​​lālā ʻohana e komo i ka ʻāina o ka Member State, akā
    ke kuleana e kiʻi i kahi visa komo18. Hoʻokaʻawale kēia iā lākou mai nā ʻāina ʻekolu ʻē aʻe
    nā lāhui, ʻaʻohe o lākou kuleana.
    Pono e hoʻopuka ʻia nā lālā ʻohana ʻekolu i ka wā hiki a ma ke kumu o ka
    hoʻonui i ke kaʻina hana me ka visa komo pōkole me ka uku ʻole ʻia. Ma ka hoʻohālikelike me ka ʻatikala
    23 o ka Wae Kuhi Visa19 manaʻo ke Komisina ʻo ka hoʻopaneʻe ʻana o nā pule ʻehā a ʻoi ʻole
    kupono. Pono nā luna o nā Aupuni Hui e alakaʻi i nā lālā o ka ʻohana e pili ana i nā
    ke ʻano o ka wisa e noi ai lākou, a ʻaʻole hiki iā lākou ke noi iā lākou e noi no ka wā lōʻihi,
    ka noho ʻana a i ʻole ka ʻohana hui hou ʻana
    . Pono nā ʻAmelika Hui Pū ʻIa e hāʻawi i nā lālā o kēlā ʻohana i kēlā me kēia
    kahi pono e kiʻi ai i nā wisa e pono ai. Hiki i nā lālā lālā ke hoʻohana i nā laina kelepona a i ʻole nā ​​lawelawe
    o kahi hui kūwaho e hoʻonohonoho i kahi koho akā pono e hāʻawi i ka hiki ke komo pololei
    i ke consulate i nā ʻohana ʻohana ʻekolu.
    E like me ke kuleana e hoʻopuka ʻia me kahi visa komo i loaʻa mai ka pilina ʻohana me ka EU
    kupa, koi paha nā mokuʻāina ʻo ka hōʻike ʻana i kahi passport pono a me nā hōʻike
    o ka ʻohana link20 (a me ka hilinaʻi hoʻi, nā kumu olakino koʻikoʻi, ka paʻa o nā pilina,
    kahi pili). ʻAʻohe palapala hou, e like me ka hōʻoia o ka noho ʻana, lawa
    kumuwaiwai, kahi leka kono a hoʻi balota hoʻi, hiki ke koi ʻia.

Hōʻike ʻia 15 pane - 1 a 15 (48 ka huina)
  • No ka pane ʻana i kēia kumuhana Pono ʻoe e komo.