21 XML: Nānā Kelemānia

Welina mai i ka ALMANCAX FORUMS. Hiki iā ʻoe ke loaʻa nā ʻike a pau āu e ʻimi nei no KELEMANIA a me ka ʻōlelo Kelemānia ma kā mākou mau forum.
    almancax
    malihini

    Ma nā hihia i hala, ua aʻo mākou i nā'ōlelo pilikino.
    I kēia manawa e nānā mākou i ka hoʻopili ʻana i nā inoa pilikino e like me ka hihia inoa.
    Akā e wehewehe mua i kēia pana.
    Maʻamau 'ana ma ʻo ka pronoun pilikino ma ke ʻano maʻalahi.
    Ma Tureke, hoʻohui ʻia ka ʻūlū ʻoi i ka hopena a me kēia ala beni Loaʻa ka huaʻōlelo.
    Bu beni ʻōlelo pū kekahi 'ana ma ʻO wau ka mana o ka pronoun pilikino. mai iaʻu
    O kahi laʻana sen pani hakahaka pilikino oe, inā ka mokuʻāina maikaʻi Ua ʻike ʻē ʻoe i kēia ʻike, akā ua wehewehe pōkole naʻe mākou no nā hoa aloha ʻike ʻole a poina iā ia.

    I kēia manawa e hāʻawi i ka papa konohiki o nā pronoun pilikino e like me nā mokuʻāina:

    Huli: iaʻu mich: iaʻu mir: me
    du: o dich:ʻoʻoe dir: iāʻoe
    o: o (kane) iHN: nona iHM: iā ia
    noho: o (wahine) ua paʻa ihr: iā ia
    es: o (kūponoʻole) ʻo:ʻo ia iHM: iā ia
    wir: mākou ʻaʻohe: mākou ʻaʻohe: mākou
    ihr:ʻoʻoe Alohaʻoe:ʻoʻoe nui: nui
    ua paʻa:ʻo lākou ua paʻa: iā lākou Ihnen: iā lākou
    Sie:ʻoʻoe (ʻano) noho: koe ʻO wau: nui

    E ʻoluʻolu e kaomi e ʻike i ka papa konohiki o nā pronoun pilikino e like me nā manawa pinepine.

    Pono e hoʻomanaʻo ponoʻia kēia pākaukau.
    Hiki iāʻoe ke hoʻomanaʻo i nā'ōlelo'ōlelo a pau me ka hoʻopiʻi pinepine.
    Hiki iāʻoe keʻike i keʻano o kēia mau'ōlelo e hoʻohanaʻia ai i nā hua'ōlelo ma ka pae German German section on the forum.
    Loaʻa i nā pronoun pilikino kahi de -in ʻē aʻe ma mua o kēia, akā ʻaʻole mākou e hoʻopili iā lākou ma aneʻi no ka hoʻohana ʻole ʻia.

    Makemake mākou e lanakilaʻoe Başar

    ʻO ka Quran ka ikaika a me ka meaʻai no nā puʻuwai. He hoʻōla ia i nā ʻuhane. Hoʻonui ka hana hou ʻana i ka meaʻai i ka ikaika. Me ka hana hou ʻana, hoʻonui ka ʻono i ka lilo ʻana o me'luf a me me'nus. (Mesnevi-i Nuriye)
    hope loa
    Mea komo

    Mahalo no ke kaʻana like……………………………….

    ʻike ʻike
    Mea komo

    ich: i mich: mir iaʻu: ʻo wau
    du: ʻoe dich: ʻoe dir: ʻo ʻoe
    er: o (kāne) ihn: her ihm: her
    sie: o (wahine) sie: her ihr: her
    es: ʻo (kūlike ʻole) es: kāna mālama ʻole: her
    wir: mākou uns: us uns: us
    ihr: siz euch: ʻoe euch: ka nui
    sie: lākou sie: lākou ihnen: lākou
    Sie: ʻo ʻoe (ʻoluʻolu) sie: ʻoe Ihnen: ʻo ʻoe

    Minamina, ʻaʻole pololei nā pronoun pilikino. E haʻi i ka ʻoiaʻiʻo.
    Sie: ʻo ʻoe, ʻo ʻoe, ʻo ʻoe
    Nā mea mahalo.

    Nazira
    Mea komo

    ʻAʻole pololei ka mea āu i ʻōlelo ai

    Laʻana Pron 1. nom 3 Sing.

    sie; wenn ich sie wäre = inā wau iā ia;
    du bist größer als sie = ʻoi aku kou nui ma mua ona
    sie sind Lehrerinnen = he kumu lākou
    ich treffe sie heute Abend = E hālāwai wau me ia i kēia pō

    Ua wehewehe ʻia ka nīnau ma luna e like me kēia

    Sie = ʻo ʻoe (kūhelu)
    wenn ich Sie wäre = inā ʻo wau ʻoe
    darf ich Sie mal stören = Mahalo wau inā hiki iaʻu ke hoʻoweliweli iā ʻoe
    ich meine Sie = Ua ʻōlelo wau iā ʻoe

    ich = i
    du = ʻo ʻoe
    er / sie / es = o
    wir = ʻo mākou
    Ihr / sie = ʻo ʻoe
    sie = lākou

    saygilar

    nalanw
    Mea komo

    ʻAʻole lākou e hele mai i kēia lā. ʻAʻole ʻo Sie ma ʻaneʻi ka polite sie, ʻo ia hoʻi lākou ... No laila, e like me kā Nazire Hanım i ʻōlelo ai

    derwisch
    Mea komo

    ʻAʻole lākou e hele mai i kēia lā. ʻAʻole ʻo Sie ma ʻaneʻi ka polite sie, ʻo ia hoʻi lākou ... No laila, e like me kā Nazire Hanım i ʻōlelo ai

    Hui,

    E ka haku, ʻaʻole hiki iaʻu ke hoʻomaopopo i kāu ʻōlelo. Ua noʻonoʻo au i ke kumuhana me ka maopopo ʻole o ia mea, a i ʻole kekahi mea aʻu i hala?
    Ke hele nei au i kahi papa Kelemania, ma kahi pae waena. Mai laila mai a e like me kaʻu i ʻike ai, "Heute kommen sie nicht." ʻAʻole anei lākou e hele mai i kēia lā? “Heute kommen Sie nicht.” - ʻAʻole ʻoe (ʻo ia hoʻi, ke ʻano polite) i kēia lā- ʻae?

    ʻIke au ua lohi iki kēia akā ua hoʻomaopopo wau. Inā hewa wau e ʻoluʻolu e hoʻoponopono iaʻu...

    nalanw
    Mea komo

    He ʻoiaʻiʻo kāu e ʻōlelo nei, akā ʻaʻohe ʻokoʻa ma waena o Sie kommen heute nicht a me Heute kommen Sie nicht... Ua like ke ʻano.

    Ua hāʻawi ʻia kēia ma ke ʻano he pane i kekahi o kēia mau kumuhana ... ʻAʻole hiki i kā mākou hoaaloha ke hoʻomaopopo i ke ʻano o kēia ʻano Sie ...
    Ua hoʻomaopopo mua ʻoe i ka sie ma ʻaneʻi i ke kamaʻilio ʻana ... inā e kamaʻilio kekahi kanaka e pili ana i kahi kaiāulu a ʻōlelo ʻo sie kommen heute nicht a i ʻole heute kommen sie nicht, maopopo mākou ʻo ia ke ʻano o lākou ...
    I nā huaʻōlelo ʻē aʻe, loaʻa ka manaʻo o kēia ʻōlelo me nā huaʻōlelo e pili ana iā ia...
    Sie kommen heute nicht (Heute kommen sie nicht): I kēia lā ʻaʻole lākou e hele mai
    Sie kommen heute nicht (Heute kommen Sie nicht): ʻAʻole ʻoe e hele mai i kēia lā
    Sie kommt heute nicht(Heute kommt sie nicht):O ʻAʻole ʻo ia e hele mai i kēia lā.

    nalanw
    Mea komo

    1.FRAGE: Hast du mit alex und nancy gesprochen?
    ANTWORT: Ja, sie kommen heute nicht.

    2.FRAGE: Entschuldigung, Soll ich heute für die Prüfung kommen?
    ANTWORT: Nein, Sie kommen heute nicht, sie haben morgen die Prüfung.

    3.FRAGE: ʻO Hallo Derwisch, ʻo Kommt deine Freundin?
    ANTWORT: Nein, sie kommt heute nicht.

    derwisch
    Mea komo

    Hui,

    ʻO Danke gut… Ihre Erklärungen sind immer klar und perfect. Darum bedanke ich mich…

    KAZENIS
    Mea komo

    mahalo iā 'oe

    AtLantis
    Mea komo

    DANKE SCHÖN ALLE: d

    memo63
    Mea komo

    E ʻōlelo (makemake mākou e hele aku i ou lā i kēia pō) pono wau e kākau i ka ʻōlelo: wir möchten heute abend zum euch kommen.

    Akamai
    Mea komo

    E ʻōlelo (makemake mākou e hele aku i ou lā i kēia pō) pono wau e kākau i ka ʻōlelo: wir möchten heute abend zum euch kommen.

    Wir möchten heute abend zu euch kommen.

    bandit orsor
    Mea komo

    Maikaʻi loa kāu pūnaewele, makemake wau e ukali

    koʻu sanem
    Mea komo

    Manaʻo wau ʻaʻole i hāʻawi ʻia nā kī o nā genetics a ʻaʻole hiki iaʻu ke ʻike iā lākou.

    Akamai
    Mea komo

    Manaʻo wau ʻaʻole i hāʻawi ʻia nā kī o nā genetics a ʻaʻole hiki iaʻu ke ʻike iā lākou.

    ʻAe, ʻaʻole. Genitiv ma ka ʻaoʻao i kuhikuhi ʻia
    ʻOi aku ka nui o nā mea i loaʻa, akā ma Nominativ (a me nā kāne ʻokoʻa kāne ʻole).

Hōʻike ʻia 15 pane - 1 a 15 (35 ka huina)
  • No ka pane ʻana i kēia kumuhana Pono ʻoe e komo.