18 XML: German Name-i Hali (Akkusativ Lecturing)

> Nā Kūkākūkā > Ke kumuhana kumuhana kumuhana kumuhana > 18 XML: German Name-i Hali (Akkusativ Lecturing)

Welina mai i ka ALMANCAX FORUMS. Hiki iā ʻoe ke loaʻa nā ʻike a pau āu e ʻimi nei no KELEMANIA a me ka ʻōlelo Kelemānia ma kā mākou mau forum.
    Lara
    malihini
    NAME-I HALİ (AKKUSATİV)

    Nā inoa i ka ʻōlelo Kelemania (me ka mea koe e hāʻawi iki ai mākou ma hope) ma ka hoʻololi ʻana i kā lākou mau ʻatikala
    Ua hoʻololi ʻia lākou i ka .. Ua hoʻololi ʻia nā ʻatikala penei:

    Artikel "der" E waiho i loko o-ka inoa, "I mai la kela" definite 'atikala "ka" Na Google e hoʻololi palapala.
    Artikel "das" a "make" ināʻaʻohe loli ua i loko o ka pauku a me ka inoa.
    ʻOiaiʻo ka meaʻoiaʻiʻo,ʻo ka hua'ōlelo "eine" e mau loa.
    ʻOiai,ʻo ka hua'ōlelo "ein" e hoʻololi i "einen" (e'ōlelo)
    ʻOiaiʻo ka meaʻoiaʻiʻo,ʻo ka hua'ōlelo "keine" e noho mau loa.
    ʻOiai,ʻo ka hua'ōlelo "kein" e hoʻololi i "keinen".

    E nānā kākou i kahi ʻokoʻa a mākou i ʻōlelo ai ma luna;
    ʻOiai e wehewehe ana i ka plural o nā inoa, lehulehu kekahi mau inoa i ka lawe ʻia -n a i ʻole ka -en ma ka hopena.
    ʻO nā inoa kēia me nā leka hope loa -schaft, -heit, -keit, -in, -lei, -rei, -ung.
    Ma waena o kēia mau inoa me ka ʻatikala "der", i ka hoʻohuli ʻana i ka inoa i kona ʻano hoʻopiʻi, lilo ka ʻatikala "der" i "den".
    a hoʻohana ʻia ka huaʻōlelo i ke ʻano plural, ʻo ia hoʻi, ka plural i lawe i nā hope -n a -en a me ka ʻatikala.
    Hoʻohana mau ʻia nā huaʻōlelo a pau me ka "der" ma ke ʻano plural ma ke ʻano accusative o ka noun.
    ʻAʻole wau he hiʻohiʻona kikoʻī i ka mokuʻāina, kūpono ia no nā mokuʻāina āpau o ka inoa.
    Eia nā lula no ka mokuʻāina o ka inoa. E ʻike i nā laʻana ma lalo.

    MAKEMAKE


    hihia accusative

    der Mann (kanaka)


    den Mann (kanaka)
    der Ball (pōpopo)


    mai Poepoe mai
    der Sessel (ka noho lima)


    den Sessel (noho)
    E like me kouʻike, ua'ōleloʻiaʻaʻole he loli o ka hua'ōlelo.

    der Haumana


    mai Studenten (haumāna)
    der Mensch (kanaka)


    mai Menschen (nā kānaka)
    No ka mea ʻo ka mea i haʻi wale ʻia ma nā laʻana ʻelua ma luna aʻe nā huaʻōlelo
    Ua hoʻohana ʻia ia i nā pela ākea i-i.

    das Auge (maka)


    das Auge (maka)
    das Haus (hale)


    das Haus (hale)
    make Frau (wahine)


    make Frau (wahine)
    make Wand (wall)


    make Wand (wall)
    I ike luna, aʻaʻohe loli ma das make i loko o ka pauku a me ka'ōlelo.

    ein Mann (hoʻokahi kanaka)


    einen Mann (a man)
    ein Fisch (hoʻokahi iʻa)


    einen Fisch (he iʻa)
    kein Mann (ʻaʻole he kāne)


    keinen Mann (ʻaʻole he kāne)
    kein Fisch (ʻaʻole iʻa)


    keinen Fisch (ʻaʻole iʻa)
    E like me kāu eʻike ai aia he hoʻololi ein-einen a me keʻano keinenen.


    keine Frau (ʻaʻole he wahine)


    keine Frau (ʻaʻole he wahine)
    keine Woche (ʻaʻole he pule)


    keine Woche (ʻaʻole he pule)
    E like me ka mea i ʻike ʻia ma luna, ʻaʻohe hoʻololi o ka ʻine eine a me keine a me ka huaʻōlelo.

    He ākea ka pōʻai halal, ua lawa ia no ka leʻaleʻa. ʻAʻole pono ka lawehala. (Huaʻōlelo)
    zegrose
    Mea komo

    Mahalo iā ʻoe no kāu hana…

    yazyagmuruxnumx
    Mea komo

    I ka hihia o ka inoa, e nīnau ana wau i kekahi mea e hiki mai ana i kuʻu poʻo mai ka ʻāpana kahi i kākau ʻia ai kekahi mau huaʻōlelo i loko o ka momona. Hoʻomaka wau mai nānā i mua)

    yazyagmuruxnumx
    Mea komo

    admin, ʻaʻole pane ʻia kaʻu nīnau, hauʻoli wau inā ʻoe e hoʻomālamalama iaʻu i kēia mea.

    nalanw
    Mea komo

    ʻAʻole nui ka Burda den Studenten, hoʻokahi a accusative….
    I ka accusative, lawe nā plural a pau i DIE….
    I ka dative, hana ʻia nā plurals mai den a hoʻohui ʻia ka suffix n i ka hope o ka huaʻōlelo…..

    ECE
    Mea komo

    Aia ka hua'ōlelo "KEİN" ma ke ʻano noun, lilo ka ʻatikala i "KEİNEN" no das. ʻO "KEINEN" wale nō no ka ʻatikala der? Ua kanalua au maanei. Mahalo…

    Nazira
    Mea komo

    https://www.almancax.com/forum/index.php?topic=21.0

    Maʻaneʻi hiki iā ʻoe ke ʻike i ka ʻikepili ma keine.
    Huli ma mua ..

    oe i hana mana
    Mea komo

    AKKUSATIV = ISMIN (I) CARPET
    DER = DEN
    MAKE = MAKE
    DAS = DAS

    ICH = I = MEINEN = VATER = KUU MAKUAHE
    DU = SEN = DEINEN = VATER = KOU MAKUA
    ER = O = SEINEN = VATER = KANA MAKUA
    SIE = O = IHREN = VATER = KANA MAKUA
    ES = O = SEINEN = VATER = KANA MAKUA
    WIE = BIZ = UNSEREN = VATER = KA MAKUA MAKUA
    IHR = SIZ = EUREN = VATER = KOU MAKUA
    SIE = ONLAR = ihren = VATER = KO LAKOU MAKUA
    SIE = SIZ = IHREN = VATER = KOU MAKUA

    RUF DEN VATER ___ KAHEA I KOU MAKUAKĀ E like me ka mea i ʻike ʻia, ʻo nā mea hoʻopiʻi he hikiwawe wale nō, a ʻo ka mea maʻalahi loa, ʻo ia ka accusatives. :)
       

    tan_umut_xnumx
    Mea komo

    Makemake wau e nīnau aku i kekahi.:) Ua ʻike ʻoe, ua lilo ka huaʻōlelo "ein" i "einen" no ka ʻatikala der, akā mau ka "ein" no das?

    tan_umut_xnumx
    Mea komo

    E nīnau au iā ʻoe i kekahi mea ʻē aʻe, no ka laʻana, no ke aha ʻo der Wand i loko o ka huaʻōlelo "An der Wand ist ein poster"???

    AtLantis
    Mea komo

    Ma ke kau ʻana i ka hoʻopili (En), no ka laʻana meinen vater, mahalo nui e koʻu makuakāne, ua maopopo iaʻu.

    nazmert
    Mea komo

    Aloha e nā hoa, ʻae au i kēia pūnaewele. Akā pono kākou e kamaʻilio pū i hiki ai iā mākou ke hoʻomaikaʻi iā mākou iho. Maʻaneʻi wau ma ke ahiahi. ʻAʻohe mea ma ka pūnaewele i kēia manawa.
    Ke aʻo nei hoʻi wau i ka ʻōlelo Kelemania. Mahalo wau iā ia inā hiki iā ʻoe ke kōkua iaʻu .auf wiedersehen!

    ibex
    Mea komo

    Das site ist viel schön, danke lehrer für deutsch…

      na firat…

    Anonim
    malihini

    Aloha, he lālā hou wau. ʻO ka mea mua, ʻōlelo au i ke olakino i kāu hoʻoikaika ʻana no kahi pūnaewele maikaʻi.
      Wohin? Akk nāna i pane ka nīnau.
    auwe? ʻO ka pane i ka nīnau dat.
    in, auf, neben, vor, unter, hinter, über, an, zwischen (i nā prepositions)
    Akk. a i ʻole dat. auwe, ma hea mākou e kau aku ai? a me wohin? E nīnau ʻo ia iā ʻoe a hāʻawi iā ʻoe i ka pane kūpono.

    Mintama
    Mea komo

    A K K                                           D A T I V   G E N T I V
    KA den einen – keinen – meinen dem einem – keinem – meinem des eines – keines – meines
    SIS make eine – keine – meine der einer – keiner – meiner der einer – keiner – meiner
    DAS das eines – keines – meines dem einem – keinem – meinem des eines – keines – meines (eia ua hoʻohui ʻia ka suffix S i ka hope o ka ʻatikala)
    MAKE (PLural) die keine – meine den keinen – meinen der keiner – meiner
    Kuhi au ʻo ia ka mea āu e makemake ai e aʻo, lana koʻu manaʻo he kōkua ia.

    ozge06
    Mea komo

    Mahalo nui iā ʻoe no kāu wehewehe ʻana, akā maopopo iaʻu ka nominative, accusative a me dative e hoʻopilikia nei iaʻu. E hoʻomaopopo anei mākou he mau nominative, accusative a dative kēia ma o nā palapala nīnau?????????????
            Laʻana:Nominativ……ww?……was? Akkusativ……..wen? a me ka wohin? 
              Dative…… wem? auhea? a woher? Ua aʻo mākou i kēia ʻano ma ka papa, ke like ka nīnau me kēia, wer? Pono mākou e pane me ka hoʻohana ʻana i nā ʻatikala nominative a me nā ʻatikala accusative????? MAHALO NUI MA KA MUA!!!

Hōʻike ʻia 15 pane - 1 a 15 (52 ka huina)
  • No ka pane ʻana i kēia kumuhana Pono ʻoe e komo.