Kōkua 1: Hōʻike Hou

Welina mai i ka ALMANCAX FORUMS. Hiki iā ʻoe ke loaʻa nā ʻike a pau āu e ʻimi nei no KELEMANIA a me ka ʻōlelo Kelemānia ma kā mākou mau forum.
    almancax
    malihini
    Aʻo e hana i kahi ʻōlelo

    Nānā: I mea e maopopo piha ai i kēia a me nā kumuhana e wehewehe ʻia ma hope aku, pono ʻoe i lawa ka ʻike o nā kumuhana Grammar Turkish.
    Inā loaʻa kaʻike e pili ana i nā hua'ōlelo a me nā mea ma ka māmene Turkish, e hele anaʻoe i kahi manawa pōkole.

    KAULAHI HUI NOLE

    Ke manaʻo nei mākou i nā hua'ōlelo i hakuʻia i kahi kumuhana a me nā'ōlelo kūlahi.
    l.

    Makemake wau.
    Keʻakaʻaka neiʻoe.
    E heluhelu lākou.

    ʻO Cümleleri kahi kīnahaʻona loa. Ināʻoe e hoʻolohe, ua mālamaʻia ka launaʻana o nā kumuhana i nā hua'ōleloʻekolu i luna.

    Pono ka kūlike i ka pololei a me kaʻike pono.
    Inā paʻakikī kekahi māhele me ke kumuhana, a laila, ua hoʻopunipuniʻia ka'ōlelo a me keʻanoʻole. E nānā i nā hiʻohiʻona,

    E hele wau.
    Ke heluhelu neiʻoe ia.
    Ua hele maiʻoe.

    Olelo ino cümlelerdir.çünk ua ole inflect verbs i loko o kēia mau'ōlelo ma ka paha a me ke kumuhana-predicate hihia i waho.

    Eia kekahi laʻana, e like me ka'ōwili "E haʻalele wau" i ka hua'ōlelo essay, "E hele wau" i hoʻonohonohoʻia e like me ka hoʻoili, "E haʻalele."
    ʻĀ, no ka mea e pili mau ke kumuhana a me ka huaʻōlelo i kahi ʻōlelo, a laila hiki iā mākou ke loaʻa kahi manaʻo e pili ana i ke kumuhana o ka ʻōlelo ma ka nānā ʻana i ka predicate o ka ʻōlelo. E kākau kākou i kekahi mau laʻana ma lalo.

    I Laki e hele mai ana.
    Oe i palapala.
    Ka mea, ua palapala mai.
    Oe oe e hiki mai ana.

    E lawe i kekahi mau hua'ōlelo ma luna.
    "I Laki hele" hoohewaia e i loko o ka hana ana o ke kanaka (kumuhana) hiki wawe ke hoomaopopo i ka mea mua kanaka singular "I".
    "Ua kākau ʻoe” cümlesinin öznesi ise, anlaşılacağı gibi “oe& Quot;
    "E kākau lākou” cümlesinin öznesi ise “ka mea,” dır.
    "E hele mai ʻoe” cümlesinin öznesi ise “sen& Quot;
    ʻO keʻano, ke nānā nei mākou i keʻano o ka'elemene,ʻike mākou i keʻano o kēlā cümlenin.
    ʻAe,ʻo nā hua'ōlelo kahi e hāʻawi wale mai ana iā mākou i kaʻike e pili ana i ke kumuhana o kaʻohana?
    ʻAʻohe.
    Verbs i ke kumuhana o ka hoʻopaʻi iā mākou, i ka hana ua hana, i ka hale, a haawi i ke 'ike i ka hoʻopaʻi' ano paha e pili ana.
    Hoʻokomo nā Verbs i ka predicate o ka huaʻōlelo a ʻaʻole i hoʻoulu ʻia nā huaʻōlelo. infinitive kapa ʻia mokuʻāina.
    Türkçe'de fiillerin mastar eki –holoholo pū yada –max Ua mea.
    Almanca'da ise bu mastar eki –en bazen de –n  Ua mea.
    E hoʻohālikelike kākou i nā huaʻōlelo ma nā ʻōlelo ʻelua e ʻike pono ai i ke kūlana.

    spielen Kūlike Tureke o ka huaʻōlelo pāʻani ʻO nā huaʻōlelo ʻelua ma ke ʻano infinitive.

    spiel –  en
    oyna – max

    E like me ka mea i ʻike ʻia, e like me nā huaʻōlelo i luna, ʻo ka infinitive hope he en ma Kelemānia a me mak ma Tureke.

    Inā ua kiolaʻia ka hua'ōlelo o ka hua'ōlelo, e nānāʻia ka hua'ōlelo'ē aʻe e like me ka hua'ōlelo.
    ʻOiai e hoʻohui ʻia ke kanaka a i ʻole nā ​​hope kau i ka huaʻōlelo, hāʻule ka hope infinitive a hoʻohui ʻia ke kanaka, ka manawa a me nā hope.

    Heluhelu ʻana fiilinin mastar ekini atıyoruz ve elimizde “E heluhelu i” kelimesi kalıyor.Bu kelimeye şimdi bir şahıs ve bir de zaman eki getirelim.Örneğin 1. tekil şahıs eki ve şimdiki zaman eki getirelim.

    heluhelu - yor - um

    I kēia manawa e wehewehe i nā hope i lawe mai ai i kēia huaʻōlelo.
    heluhelu: ke aʻa o ka hua'ōlelo
    yor: ka manawa eki
    m: 1. kēlā kanaka kēia kanaka (I)

    E lawe hou i kekahi mau pana hou aku i kēia manawa:

    OKU - YOR - SUN
    READ - DU - N
    READ - YOR - UZ
    READ - DU - K

    I kēia manawa, e kuhi i kahi kuhi ma aneʻi. E lawe, e laʻa me nā verba a mākou i heluhelu ai a heluhelu ai.
    ʻO ia nā 1. me kaʻike maoli he kanaka lehulehu, no ke aha i loaʻa ai iā lākou nā palapala likeʻole?
    Pili kēia i ka hoʻolālā grammatical a ma muli o nā ʻano ʻokoʻa i hoʻohana ʻia. I ka ʻōlelo Kelemania, he mau ʻāpana like ʻole nā ​​huaʻōlelo e like me nā hana a me nā kānaka ʻokoʻa.
    E like me kā mākou ʻōlelo, ua kāpae ʻia ka hope infinitive o ka huaʻōlelo a hoʻohui ʻia nā hope i ke aʻa o ka huaʻōlelo.

    E hoʻopili kāua i kahi huaʻōlelo Kelemania:

    Lerneren : E aʻoholoholo pū
    Ke kau nei mākou i kaʻele o ka hua'ōlelo a ma hope lerne koe ka hua'ōlelo.
    ʻĀnō e hoʻohui i kahi kanaka a me kahi hope kau i kēia huaʻōlelo lern. Eia kekahi laʻana, e lawe i ka mea kū hoʻokahi a me nā manawa hope.

    Lerner - e : E aʻo - iyor - um
    E like me ka mea i ʻike wale ʻia -e Ua hāʻawi ka hope i ka huaʻōlelo i ke ʻano o ka manawa a me ka inoa hoʻokahi o ka mea mua.

    Lerner - t : E aʻo - iyor - ʻo ʻoe

    Lern – te : Öğren – di - m

    Luna i loko o ka hana o ka pana i kekahi mau enhancements e aʻo hou loa, e aʻo i ka hana e like me ka manawa.

    I kēia manawa e kau i kou manaʻo i hoʻokahi kiko hou.
    E like me kāu e ʻike ai, ua wehe mākou i nā hope infinitive o nā huaʻōlelo a hoʻopili i ka huaʻōlelo ma ka hoʻohui ʻana i nā huaʻōlelo i ke aʻa o ka huaʻōlelo i koe. Eia nō naʻe, ʻoiai ka hapa nui o nā huaʻōlelo i hoʻopili ʻia i kēia ala, aia 200 mau huaʻōlelo maʻamau i ukali ʻole kēia kānāwai.
    Ināʻaʻole e loli ka hana o ka hua'ōlelo e like me ka unuhiʻia o ka hua'ōlelo, a lailaʻo kēia hua'ōlelo Huaʻōlelo maʻamau Ua kapa.
    Akā inā loli ke aʻa o ka huaʻōlelo i ka wā e hoʻopili ana, kēia ʻōpala Verb Irregular Ua kapa.
    ʻO nā hua'ōlelo maʻamau i kekahi manawa i nā hua'ōlelo palupalu, nā hua'ōlelo maʻamauʻole kekahi manawa i kapaʻia he mau huapalapala ikaika.
    No laila, pehea mākou eʻike ai inā e loli ke kumu o ka'ōlelo'ōlelo.
    Ponoʻoe e hoʻomanaʻo i nā hua'ōlelo maʻamauʻole no ka paneʻana i kēia nīnau.
    I kēia wā, hiki iāʻoe ke hoʻomaka wale ma ka mīkiniʻana i nā mea i hoʻohana nuiʻia i ka nohona o kēlā me kēia lā.
    Akā e kuhikuhi pono i kēlā ʻAʻohe a mākou koho ʻē aʻe e hoʻopaʻanaʻau ai i kēia mau huaʻōlelo a me nā ʻōlelo hoʻohui!

    He aha ke HELP?

    Almanca'da yardımcı fiil kavramı vardır.Yardımcı fiillerin cümle içerisinde çeşitli hörevleri vardır.Esasen Almanca'da 3 tane yardımcı fiil vardır.Bunlar sein – haben – werden yardımcı fiilleridir.Bu yardımcı fiillerin Türkçe karşılıkları yoktur ve yardımcı fiiller cümlede tek başlarına kullanılamazlar.Mutlaka cümlede normal bir fiille kullanılmalıdırlar ki asıl fiilin zamanını yada anlamını değiştirebilsinler.
    Hiki ke hoʻohanaʻia nā huapalapala kōkua i'ōleloʻia ma luna nei e like me nā nūnū maʻamau i ka manawa hoʻokahi.
    Inā hoʻohanaʻia lākou e like me ke kahakaha'ōlelo maʻamau a laila, loaʻa iā lākou ka manaʻo a hiki ke hoʻohana waleʻia. Eʻike mākou i ka hua'ōlelo kōkua ma nā kiko'ī i ka holomua o kā mākou mau haʻawina.

    Maanei, ua hāʻawi mākou i kekahiʻike mele e pili ana i kekahi mau kumu nui.
    Ma nā haʻawina e pili ana e hoʻomau mākou e ho'ākāka i nā hoʻonohonoho papahana kalamania mai nā'ōlelo hoʻokoe loa loa i nā hua'ōlelo paʻakikī i nā manawa a pau.
    Makemake mākou iāʻoe i ka pōmaikaʻi ...

    E ke kanaka, hiki nō paha ia: E hāʻawi ka mea nāna ʻoe i hāʻawi i kēia mea kaua a hāʻawi i kahi kālā-i ke aloha a me ke ʻano kilokilo i kēlā simi e haʻalele ʻole iā ʻoe, mai hāʻawi nui iā ʻoe, mai nānā nui i ʻo kāu hana, ke ao holoʻokoʻa i pili iā ʻoe he lapuwale. pono anei iā ia ke hana i ka moʻokūʻauhau o freak i kahi lāʻau popopo, ʻai ʻia, a waiwai ʻole? E hōʻole ʻo ia i kāna aloha, e like me ka lā, a me kona ʻike, i ʻike ʻia e like me ka lā, ka mea e ʻae ʻole i nā kānalua i kekahi ʻano a ʻaʻohe hemahema o ka pono? Hâşâ! .. (Lemʻalar)
    haipule
    Mea komo

    Makemake wau e hoʻomaikaʻi i ka hoa i hoʻouna mai i kāna ʻike ʻike Kelemania. Ke komo nei wau i kāu kolamu, lana koʻu manaʻo hiki iā ʻoe ke kōkua me ka ʻike e pili ana i ke aʻo ʻana i ka ʻōlelo Kelemania a me ka puke CD ma ke ʻano he pono paʻahana.
    Kuhi wau i ke ala aʻu e kākau nei mai turkey ma kahi mau aʻu e ʻōlelo ai i hōʻiliʻili ʻia e ka ʻoi aku ka maikaʻi ma mua o ka germany

    MuhaяяeM
    Mea komo

    Welina.
    E hōʻike ʻia aku kā mākou paʻi puke CD a me nā puke iā ʻoe i nā makahiki e hiki mai ana.

    paʻi
    Mea komo

    Hello;
    ʻO wau kekahi o nā mea hou i waena o ʻoukou.
    ʻO kaʻu wahi hana kahi hui i waho e hoʻohana nei lākou i ka Kelemania a me ka ʻōlelo Kelemānia Kelemānia, hiki iaʻu ke hoʻomaopopo i ka ʻokoʻa ma mua a i ʻole ka liʻiliʻi, akā pono wau e aʻo i ka ʻōlelo Kelemania.
    ʻAʻole anei e ʻoi aku ka maikaʻi a me ka hoʻomanaʻo ʻana inā loaʻa iā mākou nā kumuwaiwai e like me nā puke a i ʻole nā ​​CD, e like me kā kā lākou mau hoaaloha i ʻōlelo ai.
    Mahalo..

    puahiohio
    Mea komo

    wow haʻi aku ʻoe i kāu mau wahine me ka maikaʻi. mahalo iā 'oe. :)

    erhanornek1981
    Mea komo

    Ua lilo wau i lālā hou, he danke pūnaewele maikaʻi loa ia

    Moanalua
    Mea komo

    hmm maopopo iaʻu ka manaʻo o ia mea mak eki i ka turkish i ka german ;)

    uuiablo
    Mea komo

    tskler, he pūnaewele pono loa ia ..

    MAHIAHI
    Mea komo

    Merhabalar Ben istanbuldan  serkan sitenizi Almanya Münihte yaşayan bir arkadaşım sayesinde öğrendim.. Ben önümüzdeki yıllarda Berlin de yaşamayi düşünüyorum o sebebten şimdiden Almanca öğrenmeye başlayayim istedim bu konuda bana yardımcı olursaniz çok sevinirim..Ne yapabilirim nereden başlayabilirim . hiç bilmiyorum… Yardımlarınızı ve önerilerinizi bekliyorum sevgi ve saygılar

    Semurena
    Mea komo

        Hoşgeldin arkadaşım… Zaten dığru yerden başlamışsın bile bak :) evet ders 1 den başlayarak sırasıyla ders numaralarını takip etmeye çalış basit günlük konuşma kalıplarını ezberle yavaş yavaş.. Siteye bırak kendini Farkedeceksin öğrenmeye başladığını….

    I iborot
    Mea komo

    mahalo, lana ka manaʻo e holo.

    muratxnumx
    Mea komo

    Mahalo no kou ʻike

    HUAOLELO
    Mea komo

    ALMANCA DIL EGITIMINE SIFIRDAN YAKLASIK UC AY ONCE BASLADIM VE BU ZAMANA KADAR OLAN BILGILERIMLE SIZIN TURKCE OLARAK ANLATTIGINIZ GRAMERLERI BIRLESTIRINCE GAYET IYI OLDU..TESEKKURLER…

    KorteX
    Mea komo

    Mahalo no nā mea āpau, Ke hoʻāʻo nei wau e aʻo i kēlā me kēia ʻano o ka hana e aʻo ai, mahalo iā ʻoe, e aʻo wau i kēia ʻōlelo. :)

    kermlik
    Mea komo

    Ua lilo wau i lālā hou, maikaʻi loa kāu pūnaewele, ke hana nei ʻoe i kahi hana maikaʻi loa.

    hakanxnumx
    Mea komo

    SÜPER BİR SİTE YAPMIşSINIZ  NE DİYEYİM HARİKA  TEşEKKÜRLER

Hōʻike ʻia 15 pane - 1 a 15 (42 ka huina)
  • No ka pane ʻana i kēia kumuhana Pono ʻoe e komo.