Nā haʻawina 1: Kaʻikepili hou no ka German

> Nā Kūkākūkā > Ke kumuhana kumuhana kumuhana kumuhana > Nā haʻawina 1: Kaʻikepili hou no ka German

Welina mai i ka ALMANCAX FORUMS. Hiki iā ʻoe ke loaʻa nā ʻike a pau āu e ʻimi nei no KELEMANIA a me ka ʻōlelo Kelemānia ma kā mākou mau forum.
    Lara
    malihini
    NĀ KUMU KULA NO GERMAN

    Aloha. Ma mua o ko mākou neʻe ʻana i kā mākou haʻawina, e hāʻawi iā ʻoe i kekahi ʻike e pili ana i ka ʻōlelo Kelemānia. ʻO kēia nā hoa hoʻomaka
    Manaʻo mākou he kūpono ia no lākou.
    ʻO Kelemania ka lālā Kelemania o nā ʻōlelo Indo-European a ʻo ia kekahi o nā ʻōlelo maʻamau i ka honua.
    ʻIke ʻia ma kahi o 120 miliona mau poʻe e ʻōlelo Kelemānia.
    ʻO Kelemania ka ʻōlelo ʻōiwi i ʻōlelo nui ʻia ma ʻEulopa, a ʻōlelo ʻia i nā ʻāina he nui ma waho o Kelemania.
    ʻO kahi laʻana, ʻo ia ka ʻōlelo kūhelu ma Kelemania, ʻAukekulia, Kuikilana, Liechtenstein, Lukemapuka, Pelekiuma, a me ʻItalia.
    ʻO ka ʻōlelo maʻamau, manaʻo ka poʻe he paʻakikī ke aʻo ʻana i ka ʻōlelo Kelemania, no ka mea
    a i ʻole bias i kēia pilikia, etc. paha.
    Eia nō naʻe, ma ka laulā, ʻaʻole paʻakikī ka aʻo ʻana i ka ʻōlelo Kelemania, koe wale no kekahi mau kumuhana.
    He ʻoiaʻiʻo ʻaʻole ʻike ʻia ia e ka hapanui o nā kamaʻāina Kelemania, akā i kēlā ʻano puni ʻaʻohe ou pilikia me kēia.
    ʻAʻole paha mākou e hiki mai ana, a e kūkākūkā nui ʻia kēia mau pilikia i kēlā me kēia manawa.
    E kamaʻilio e pili ana i ke aʻo ʻana i ka ʻōlelo Kelemania, e haʻi iā ʻoe i nā hopena o kahi noiʻi i alakaʻi ʻia e nā poʻe loea.
    Ma ke ʻano he noiʻi a nā poʻe loea, ka ʻike o ka poʻe e aʻo i ka Kelemania ma hope
    ʻOi aku ka holomua ma mua o ka mea ma mua. ʻOiaʻiʻo, ʻaʻole ʻo mākou akā nā ʻōlelo a ka poʻe loea i kēia.
    ʻO kahi laʻana, e ke aʻo ʻana i ka ʻōlelo Kelemania, hoʻomaikaʻi ʻoe i kou ʻike. 
    Ma ka ʻōlelo Kelemania, hiki iā mākou ke ʻōlelo i heluhelu ʻia nā huaʻōlelo i ke kākau ʻia ʻana. ʻOiai he nui nā hoʻokoe i kēia kūlana.
    Akā ke aʻo ʻoe i ka hoʻomaʻamaʻa o ka hana, ʻaʻole pilikia ka puana ʻana iā ʻoe.
    kākau ʻia nā leka i ke kapitala me ka hoʻokaʻawale ʻole i ka wahine a i ʻole ka inoa kūpono.
    Eia hou, ua hiki ke olelo aku i ka poe i ike Kelemānia e iʻaʻohe pilikia i loko o kekahi 'ōlelo' ē aʻe ma mua o Kelemānia aʻo.
    Ma hope o kēia ʻike ākea, hiki iā mākou ke hoʻomaka i nā haʻawina Kelemania.

    Hele ka manu o ke ola e like me ka uila, a kokoke e hoʻomoe i nā hua manu i ka pūnana. (B.Mesnevi)
    ka olguntuz
    Mea komo

    Mahalo no kā ʻoukou hoʻoikaika ʻana, makemake au e hoʻomau kēia hana.

    kōmi ʻōkuhi
    Mea komo

    Mahalo iā ʻoe, e aʻo wau i nā ʻāpana āpau o ka ʻalemanaka. Mahalo.

    Nurleben
    Mea komo

    e kuʻu akua ke kō mai nei kaʻu mau moeʻuhane ;) ʻO German ka ʻōlelo aʻu e makemake nui ai e aʻo..a e aʻo wau ma ʻaneʻi..mahalo nui…

    ka olguntuz
    Mea komo

    Manaʻo wau e hoʻokō ʻia kāu mau moeʻuhane, inā makemake ʻoe e aʻo, hiki iā ʻoe ke aʻo a pono maoli kēia pūnaewele.

    Anonim
    malihini

    Mahalo nui loa…

    Anonim
    malihini

    Mahalo e nā kāne. ʻO ke olakino i kou lima, i kou puʻuwai.
    E hoʻāʻo mākou e aʻo lohi. :)

    haole
    Mea komo

    alles hulahula

    muratxnumx
    Mea komo

    SAG LATCH NO KELA WAIWAI LOA

    kopf
    Mea komo

    ʻōhule

    kamalei
    Mea komo

    Mahalo nui loa ! Manaʻo wau e hoʻomaikaʻi wau i kaʻu mahalo Kelemania iā ʻoe.

    vuslatım
    Mea komo

    Mahalo nui iā ʻoe, ua hoʻomaka mākou mai ka haʻawina mua, na ke Akua e kōkua mai

    Anonim
    malihini

    COK DANKE KE AKUA

    tarakcixnumx
    Mea komo

    Ua ʻōlelo mākou i ka Bismillah a hoʻomaka mākou e aʻo i ka Kelemānia, ʻoiai ua ʻike wau ia mea ma ke kula kiʻekiʻe, akā ke manaʻo nei wau ʻaʻole ia e paʻakikī a ʻaʻole au e hoʻonāwaliwali………

    nikole *
    Mea komo

    ʻO ke olakino no kāu hana ..

    Ua hana ʻoe i ʻaha kūkā maikaʻi loa. Ua hoʻomaka wau e aʻo i ka Kelemānia... danke schön!

Hōʻike ʻia 15 pane - 1 a 15 (83 ka huina)
  • No ka pane ʻana i kēia kumuhana Pono ʻoe e komo.