Keiki ma ka hoʻohui hou ʻohana

Welina mai i ka ALMANCAX FORUMS. Hiki iā ʻoe ke loaʻa nā ʻike a pau āu e ʻimi nei no KELEMANIA a me ka ʻōlelo Kelemānia ma kā mākou mau forum.
    nfsard
    Mea komo

    Hello,

    He kupa EU kaʻu wahine a me kaʻu kaikamahine 3 makahiki. Ma hope o ka hoʻomaka ʻana o kaʻu wahine e hana ma Kelemānia, pono anei iaʻu e hana i ka hui ʻohana ma o ke keiki? E maʻalahi anei kēia iaʻu? ʻOiai inā hoʻomaka kaʻu wahine e hana, ʻaʻole paha kāna loaʻa kālā ma ka pae i makemake ʻia. I kēia hihia, he aha ka pōmaikaʻi o ka noi ʻana ma o ke keiki?

    hoomaikai

    fuk_xnumx
    Mea komo

    ʻAʻole noʻonoʻo ʻia ka loaʻa kālā i ka hui hou ʻana i kahi ʻohana ma o ke keiki, e maʻalahi loa ia iā ʻoe ma o ke keiki.

    nfsard
    Mea komo

    ʻAe, he nīnau hou kaʻu, ua kūkākūkā mua ʻia ma ka ʻaha kūkā, akā ʻaʻole maopopo iaʻu ke kūlana hou loa. No ka mea he kamaaina EU kaʻu wahine, e like me nā kānāwai o EU, hiki iaʻu ke noi no ka ʻae noho inā hele au i Kelemānia me kaʻu wahine ma kahi visa mākaʻikaʻi?

    Aia ka ʻike ma ka loulou ma lalo nei e hōʻike ana he hiki kēia.

    https://europa.eu/youreurope/citizens/residence/documents-formalities/non-eu-family-members-residence-card/germany/index_en.htm

    Pono nā lālā o kou ʻohana ʻaʻole he lāhui EU no kahi kāleka noho (Aufenthaltskarte).

    Pono ʻoe e hōʻike aia kahi pilina ʻohana me ke kamaʻāina EU i noho ma ke kānāwai ma Kelemānia. No ka hana ʻana pēlā, pono ʻoe e hana i nā palapala kūpono, e like me:

        Kāne / wahine: palapala male
        (moopuna)keiki: palapala hanau
        Nā hoa i hoʻopaʻa ʻia: palapala hōʻoia o ka hui kīwila

    Hoʻohana mau ʻia ke kāleka noho no 5 mau makahiki.

    No ka ʻike hou aku, e nānā me ke keʻena kākau inoa o nā haole ma kou wahi e noho ai.

    mervekilic91
    Mea komo

    Hello;

    Ke hui hou ʻia ka ʻohana ma o ke keiki, ʻaʻole koi ʻia ka loaʻa kālā o kāu kāne a i ʻole ka nui o ka hale i nā mika square. He kamaaina Geremania au a ua hapai au, He kamaaina Tureke ka'u wahine a ua noi makou i visa i keia manawa, ke kali nei makou i ka pane no ke keiki i hanau ole ia.

    yenicerixnumx
    Mea komo

    Ua kūkākūkā mākou i kēia kūlana ma kā mākou forum ma mua. Ua nīnau kekahi o kā mākou mau hoaaloha no kēia pilikia ma Rathaus ponoʻī. loaʻa ka pane ʻino. ʻO ka hopena, ke hele mai ʻoe me kahi visa mākaʻikaʻi, ʻaʻole hiki iā ʻoe ke noi no kahi palapala noho ma aneʻi. Hoʻi mai ka luna a ʻōlelo mai pono ʻoe e noi no ka visa ma ke ala āu e makemake ai e hele mai.

    ʻAe, he nīnau hou kaʻu, ua kūkākūkā mua ʻia ma ka ʻaha kūkā, akā ʻaʻole maopopo iaʻu ke kūlana hou loa. No ka mea he kamaaina EU kaʻu wahine, e like me nā kānāwai o EU, hiki iaʻu ke noi no ka ʻae noho inā hele au i Kelemānia me kaʻu wahine ma kahi visa mākaʻikaʻi?

    Aia ka ʻike ma ka loulou ma lalo nei e hōʻike ana he hiki kēia.

    https://europa.eu/youreurope/citizens/residence/documents-formalities/non-eu-family-members-residence-card/germany/index_en.htm

    Pono nā lālā o kou ʻohana ʻaʻole he lāhui EU no kahi kāleka noho (Aufenthaltskarte).

    Pono ʻoe e hōʻike aia kahi pilina ʻohana me ke kamaʻāina EU i noho ma ke kānāwai ma Kelemānia. No ka hana ʻana pēlā, pono ʻoe e hana i nā palapala kūpono, e like me:

        Kāne / wahine: palapala male
        (moopuna)keiki: palapala hanau
        Nā hoa i hoʻopaʻa ʻia: palapala hōʻoia o ka hui kīwila

    Hoʻohana mau ʻia ke kāleka noho no 5 mau makahiki.

    No ka ʻike hou aku, e nānā me ke keʻena kākau inoa o nā haole ma kou wahi e noho ai.

    nfsard
    Mea komo

    Mahalo iā ʻoe no nā pane, akā inā loaʻa iaʻu kahi visa Schengen kūpono, hiki iaʻu ke hoʻihoʻi i kaʻu passport i ka wā e noi ai no ka hui hou ʻana o ka ʻohana? ʻO ka hope loa, manaʻo wau ʻaʻole e kaupalena ʻia koʻu hele ʻana.

    muhendus
    Mea komo

    Mahalo iā ʻoe no nā pane, akā inā loaʻa iaʻu kahi visa Schengen kūpono, hiki iaʻu ke hoʻihoʻi i kaʻu passport i ka wā e noi ai no ka hui hou ʻana o ka ʻohana? ʻO ka hope loa, manaʻo wau ʻaʻole e kaupalena ʻia koʻu hele ʻana.

    Inā ʻōlelo ʻoe i ka wā o ka hālāwai ninaninau e pono paha ʻoe i kāu passport a pau ke kaʻina hana, hiki iā ʻoe ke mālama i kāu passport. paʻi i ka visa hou a hoʻouna aku iā ʻoe.

    I koʻu noi ʻana i kahi visa hoʻohui ʻohana, ua loaʻa iaʻu kahi visa Schengen 2 makahiki mai Kelemania. Ua nīnau au i ka luna aʻu i hālāwai ai i ka mea e hana ai inā makemake au i kaʻu passport, a ʻōlelo ʻo ia, "Inā makemake ʻoe, e lawe i ka passport i kēia manawa. a hoʻihoʻi mai i ka wā e haʻi aku ai au iā ʻoe, a i ʻole e mālama pū me mākou, hiki iā ʻoe ke hoʻokaʻaʻike mai iā mākou i ka wā e pono ai ʻoe. "E hāʻawi mākou," wahi āna.

    Servett
    Mea komo

    Aloha; Aia wau i loko o ke kūlana like. Pehea ʻoe i hoʻomaka ai? Hiki iā ʻoe ke kōkua mai iaʻu?

    Ke hui hou ʻia ka ʻohana ma o ke keiki, ʻaʻole koi ʻia ka loaʻa kālā o kāu kāne a i ʻole ka nui o ka hale i nā mika square. He kamaaina Geremania au a ua hapai au, He kamaaina Tureke ka'u wahine a ua noi makou i visa i keia manawa, ke kali nei makou i ka pane no ke keiki i hanau ole ia.

    ucrexnumx
    Mea komo

    Aloha maikaʻi, e nā hoaaloha, ua hui pū wau me ʻoe. E ukali nui ʻo Forum ma ediyorum.eş I açtırıcak kamaʻāina Kelemania i ʻeono mau makahiki no ke kumu o yaşıyoruz.ailev i loko o ka turkey piha germany ka noho ʻana e noʻonoʻo ana i kā kaʻu wahine he 6 mau wiki hāpai i ka ögrendik.eş ke hāpai nei wau mai ka hoʻomaka ʻana o germany e hoʻopaʻa i ka moʻolelo pehea mākou e hauʻoli nui ai inā hiki iā ʻoe ke kōkua iā mākou. He aha ke ʻano kōkua e hiki iā mākou ke loaʻa ma Kelemania? ʻO nā hui hou ma o ke keiki ʻōiwi Kelemania wau i manaʻo ai hiki ke hiki i ka mahina 5th o ka hāpai ʻana, e pono paha iaʻu e hoʻopaʻa manawa i kēia manawa.
    Ma hea e noi ai kaʻu wahine ma Kelemania?
    Hālāwai hoʻolimalima?
    Eşya yardımı? Vs…. neler yapmalıyız? Şimdiden herkese cevapları için teşekkür ediyorum.Ayrıca 5 yıllık vizem var pasaportumu başvuruda teslim etmesem Oluyor sanırım

Hōʻike ʻia 8 pane - 1 a 8 (8 ka huina)
  • No ka pane ʻana i kēia kumuhana Pono ʻoe e komo.