Kaʻina hoʻokaʻawale

Welina mai i ka ALMANCAX FORUMS. Hiki iā ʻoe ke loaʻa nā ʻike a pau āu e ʻimi nei no KELEMANIA a me ka ʻōlelo Kelemānia ma kā mākou mau forum.
    Emre34
    Mea komo

    Aloha e nā hoa, hauʻoli wau inā e pane ka poʻe i ʻike me ka hana hemo i kaʻu mau nīnau.
    1-He kamaaina Tureke wau me ka wahine. I ka ʻāina hea kahi hana hoʻokaʻawale wikiwiki?
    2-ʻO ka ʻāina hea e luhi iaʻu i ka loaʻa kālā ʻole?
    3-E ʻōlelo aʻe wau ua haʻalele wau i Kelemania, i kēia pōʻaiapili rechtsschutz uhi i ke kumu kūʻai hemo?
    Mahalo a me nā lā hauʻoli a me ka maluhia i nā mea āpau ..

    brna
    Mea komo

    Hello
    ʻO ka mea mua, kaumaha loa wau ke pane aku nei au i kēlā kumuhana, akā naʻe ...
    Ke noi ʻoe i kahi loio a i ʻole palapala noi i ka ʻaha no ka hemo ʻana ma Kelemānia, hoʻomaka ka manawa i kapa ʻia ʻo ka makahiki kaʻawale (Trennunsjahr) a ma ka hopena o 1 makahiki, hoʻomaka ka hihia. Inā waiho ʻoe i kahi hihia ma TR, aia kahi manawa kūʻē e loaʻa i ka ʻaoʻao kahi palapala kiʻi a kali i ka pane. , etc. I koʻu manaʻo, ʻoiai ʻo ka manawa kali 1 makahiki, ʻoi aku ka pilikia o ka hemo ʻana ma Kelemānia. Akā ʻaʻole pili ia i ka ʻae ʻana o ka male kāne.

    Inā ʻaʻole ʻoe e hana, uhi ka mokuʻāina i nā kumukūʻai. E ʻike i kahi loio e hāhai lākou i nā mea āpau

    Lana koʻu manaʻo e maikaʻi ia e pili ana iā ʻoe

    Emre34
    Mea komo

    Mahalo no ka pane. E mare ka poʻe i mea e hauʻoli ai, e kaʻana like i ke ola a e kūkulu pū i kahi wā e hiki mai ana. ʻO ka mea pōʻino, ʻoiai ʻaʻole wau makemake e hoʻohālikelike, hoʻomaka nā kāne male / wahine mare e like me mākou e hele mai ana mai Turkey e ʻike i nā pilikia nui ma hope koke o ko lākou hiki ʻana mai. Kelemānia. ʻOiaʻiʻo, ʻo kekahi o nā kumu nui loa no kēia, ʻo ka mea pōʻino nā kāne i hānau ʻia a hānai ʻia ma Kelemānia ...
    E hemo ana ka male me ka ʻaelike. Ua kaʻawale kāua, akā ʻaʻole naʻe mākou i hoʻolaha aku iā ia ma nā wahi āpau. Ke hoʻāʻo nei au e ʻohiʻohi i ka ʻike e pili ana i ka hoʻoponopono maikaʻi loa ʻana o kēia hana.

    heartless
    Mea komo

    Aloha ʻoe, ua kūkākūkā nui ʻia kēia pilikia ma kēia ʻaha kūkā ma mua. Inā ʻoe e ʻimi i nā leka kahiko, e loaʻa iā ʻoe ka ʻike. ʻAʻohe loli o ke kānāwai etc. ma Kelemānia ma hope o kou hemo ʻana. Pono e hoʻopaʻa ʻia me ka apostille mai ka ʻaha kiʻekiʻe, hiki iā ʻoe ke wehe iā ia mai ka helu helu helu kanaka ma ke consulate me kahi unuhi Turkish ... e male ma Tureke... No ka laʻana, ua hemo au ma Kelemānia i ka makahiki 2017, loaʻa iaʻu kahi manawa palena ma ka consulate ma ka hopena o kēia mahina, e hoʻoneʻe au iā ia mai ka papa inoa ʻaʻole hiki iaʻu ke loaʻa. ʻO ka manawa a hiki i kēia manawa ... E like me ka ʻike no nā hoaaloha ʻē aʻe. Ke kākau nei au.. ʻO ka hoʻoholo ʻana me ka sila apostille he 15 euros.. ʻo ka unuhi ma waena o 0-200 euros, ʻo ka uku no ka hōʻoia ʻana ma ka consulate he 250 euros. E ʻoluʻolu e hoʻomaopopo ʻoe e hālāwai ana ʻoe i kēia mau koina. Aloha ʻoe..

    Emre34
    Mea komo

    Mahalo iā ʻoe naʻau ʻole, ʻike kūpono.

    Ohne maikaʻi
    Mea komo

    Ua nīnau pololei ko mākou hoaaloha i nā nīnau aʻu e nīnau ai.
    Aia wau i ke kūlana like. I kēia manawa, loaʻa iaʻu kahi kau makahiki 1 kūʻokoʻa i ka wahine. Koe no Auslanderbehörde, aole mana ike he fetrennt makou. Ua loaʻa iā mākou he 7 mahina. ʻAʻole mākou i hana i kekahi mea e like me ka palapala oki mare. Hiki iaʻu ke hele i Turkey me kēia kau kūʻokoʻa, loaʻa ka mana loio mai kaʻu wahine, hemo i laila a komo hou i Kelemānia me ka pilikia ʻole? ʻAʻohe piʻi aʻe e lilo kā mākou male male ʻaelike. E like me kaʻu i lohe ai, hiki iā māua ke hemo koke me hoʻokahi loio ma Kelemānia. He oiaio anei?

    fuk_xnumx
    Mea komo

    makemake ʻoe e oki male ma ka turkey i kēia manawa a i ʻole ma Kelemania, e hoʻoholo mua, e kamaʻilio pū me ʻoe ma hope

    Ua nīnau pololei ko mākou hoaaloha i nā nīnau aʻu e nīnau ai.
    Aia wau i ke kūlana like. I kēia manawa, loaʻa iaʻu kahi kau makahiki 1 kūʻokoʻa i ka wahine. Koe no Auslanderbehörde, aole mana ike he fetrennt makou. Ua loaʻa iā mākou he 7 mahina. ʻAʻole mākou i hana i kekahi mea e like me ka palapala oki mare. Hiki iaʻu ke hele i Turkey me kēia kau kūʻokoʻa, loaʻa ka mana loio mai kaʻu wahine, hemo i laila a komo hou i Kelemānia me ka pilikia ʻole? ʻAʻohe piʻi aʻe e lilo kā mākou male male ʻaelike. E like me kaʻu i lohe ai, hiki iā māua ke hemo koke me hoʻokahi loio ma Kelemānia. He oiaio anei?

    Ohne maikaʻi
    Mea komo

    makemake ʻoe e oki male ma ka turkey i kēia manawa a i ʻole ma Kelemania, e hoʻoholo mua, e kamaʻilio pū me ʻoe ma hope

    ma Kelemānia.

    fuk_xnumx
    Mea komo

    Inā hemo ʻoe ma Kelemānia me ka tr pipiʻi, hiki iā ʻoe ke hana me ka haʻalele ʻole ʻana i ka 9 10 tausani tl tr inā pono ʻoe e ʻae me kāu kāne.

Hōʻike ʻia 8 pane - 1 a 8 (8 ka huina)
  • No ka pane ʻana i kēia kumuhana Pono ʻoe e komo.