Europa Council Common 'Ōlelo' Oihana (A1-A2-B1-B2-C1-C2)

Welina mai i ka ALMANCAX FORUMS. Hiki iā ʻoe ke loaʻa nā ʻike a pau āu e ʻimi nei no KELEMANIA a me ka ʻōlelo Kelemānia ma kā mākou mau forum.
    MuhaяяeM
    Mea komo

    He aha nā pae hoʻohālikelike ʻōlelo ʻEulopa maʻamau?

    He papahana i hoʻonohonoho ʻia e ka ʻAha Kūkā o ʻEulopa e hōʻike ana i nā pae aʻo ʻōlelo me nā kūlana maopopo, hiki ke hoʻomaopopo ʻia a wehewehe i nā mea a ka mea aʻo ʻōlelo e hiki ai i ka pae. Hoʻohana ʻia ia e nā EU, nā moho EU a me nā ʻāina ʻē ʻole o EU. Wahi a kēia mau pae hoʻohālikelike, ʻo nā pae ʻike ʻōlelo haole nā ​​pae 1 e like me A2, A1, B2, B1, C2 a me C6.
    ʻO ka Framework European Reference of Reference no nā ʻ categlelo e hoʻokaʻawale i nā mākau ʻōlelo i ʻelima mau hui nui:

    • hoʻolohe ʻana

    • Heluhelu

    • Kamaʻilio (Dialog)

    • Hōʻike ʻallelo (Monologue)

    • Hōʻike Kākau

    Lawe ʻia ke aʻo ʻana me ka hoʻomohala kaulike ʻia o nā mākau ʻelima e hoʻohana nei i nā hana no ke kamaʻilio hou.

    Nā ʻ Languagelelo ʻ Accordinglelo e like me nā Kaulike ʻ Languagelelo ʻEulopa maʻamau:

    A1
    Hiki ke hoʻomaopopo a hōʻike iā ia iho me nā ʻōlelo i kamaʻāina a me nā ʻōlelo maʻalahi i ke ola o kēlā me kēia lā e hōʻike ana i nā pono paʻa. Hiki iā ia ke hoʻolauna iā ia iho a me nā poʻe ʻē aʻe, e nīnau i nā nīnau e pili ana i ka ʻike pilikino o haʻi (e like me kahi e noho ai lākou, ka mea a lākou e ʻike ai), a pane i nā nīnau. Inā kamaʻilio mālie a maopopo ka poʻe āna e ʻōlelo ai a mākaukau e kōkua iā ia, hiki iā ia ke kamaʻilio maʻalahi.

    A2
    Hiki ke hoʻomaopopo i nā huaʻōlelo a me nā huaʻōlelo i hoʻohana pinepine ʻia i nā manaʻo pololei (e laʻa me ka ʻike e pili ana i ke kanaka, ʻohana, ke kūʻai ʻana, ka hana a me ke kaiapuni koke). Hiki iā ia ke kamaʻilio i nā hanana maʻalahi a maʻamau, a hiki ke hoʻolilo i nā kumuhana kamaʻāina a kamaʻāina i kahi ala maʻalahi a pololei hoʻi. Hiki iā ia ke wehewehe i kahi i hele mai ai ʻo ia, kāna aʻo ʻana, kona wahi kokoke a me nā kūlana e pili pono ana i nā pono me nā ʻōlelo maʻalahi.

    B1
    Hiki ke hoʻomaopopo i nā mea nui o ke kumuhana ke hoʻohana maopopo ʻia ka ʻōlelo maʻamau i nā kumuhana e like me ke kula, ka hana, ka manawa leʻaleʻa a pēlā aku. Hiki iā ia ke lawelawe i nā hanana i ʻike nui ʻia i ka wā e huakaʻi ana, ma nā wahi ʻōlelo Kelemania. Hiki iā ia ke hōʻike iā ia iho ma nā kumuhana kamaʻāina a me nā hoihoi pilikino, ma kahi pae maʻalahi a me ka hoʻopili ʻana i nā kumuhana. Hiki ke wehewehe i nā hanana a me nā ʻike, nā moemoeā, nā manaʻolana a me nā pahuhopu, hōʻoia a wehewehe pōkole i ko lākou mau manaʻo.

    B2
    Hiki ke hoʻomaopopo i ka ʻike o nā huaʻōlelo paʻakikī i nā kumuhana paʻa a me nā abstract a me nā kūkākūkā ʻana i kā lākou lālā ponoʻī. Hiki iā ia ke kamaʻilio a kamaʻilio me ka maʻalahi a me ka maʻalahi me kekahi e ʻōlelo i kā lākou ʻōlelo makuahine i loko o kahi kamaʻilio maʻamau, i kahi ala e loaʻa ʻole ai i kekahi o lākou ka pilikia. Hiki iā ia ke hōʻike maopopo iā ia iho a me ke kikoʻī i nā kumuhana he nui. Hiki iā ia ke hōʻike i kona manaʻo ponoʻī e pili ana i kahi pilikia o kēia manawa a helu i nā mea maikaʻi a me nā maikaʻi ʻole o nā koho like ʻole.

    C1
    Hiki ke hoʻomaopopo i nā huaʻōlelo lōʻihi me nā ʻike waiwai i kākau ʻia ma nā ʻano ʻokoʻa a hōʻike i nā manaʻo huna. Hōʻike ʻo ia iā ia iho i ka manawa a me ka maʻalahi a ʻaʻole nānā pinepine hou no kahi huaʻōlelo āna i ʻike ʻole ai / hiki ke hoʻomanaʻo. Hiki iā ia ke hoʻohana i ka ʻōlelo maʻalahi a maikaʻi hoʻi i ke ola o kēlā me kēia lā, ke ola ʻoihana, ka ʻike ʻoihana a me ke aʻo kiʻekiʻe. Hiki iā ia ke hōʻike iā ia iho i nā hanana paʻakikī i ke ʻano mōakāka a me ka ʻōnaehana a ʻoiai e hana ana i kēia, hiki iā ia ke hoʻohui me nā huaʻōlelo ʻē aʻe e hoʻohana ana i nā hoʻolālā like ʻole.

    C2
    Hiki ke hoʻomaopopo i nā mea āpau i lohe a heluhelu ʻia me ka paʻakikī ʻole. Hiki iā ia ke hōʻuluʻulu i ka ʻike i loaʻa mai nā kumu i kākau ʻia a i ʻole waha, e hōʻoia iā lākou a hōʻike iā lākou i kahi ʻano annotated. Hiki iā ia ke hōʻike kūpono a kūlohelohe hoʻi, e hōʻike ana i nā ʻokoʻa maalea i ka manaʻo a me nā hanana paʻakikī.

    i hookiekie ae
    Mea komo

    Eline saglik Muharrem, Gercekten güzel ve toplu bir anlatim olmus…

    Makai Kiu
    Mea komo

    ʻOiaʻiʻo, ua aʻo wau i kekahi mea i nā papa ma mua. Eia nō naʻe, ua lōʻihi loa ia mai koʻu manaʻo he A1 paha kaʻu pae Kelemania.

    kenakua61
    Mea komo

    Manaʻo wau he A2 kaʻu :(      Ua hele au mai C2 akā he mau maka koʻu ma B1, e ʻae ʻoe e haʻi aku iā ʻoe :)

    Bekirefe
    Mea komo

    ʻO wau wale nō a1 :D Mahalo no ka ʻike ma ke ala

    hōʻoluʻolu10
    Mea komo

    ʻO kaʻu pae ka b1
    mai makaʻu :D

    mehmetemir
    Mea komo

    Aloha e nā hoaaloha, he aha ka palapala B1, kahi e hiki ai ke kiʻi a i ka wā a e hauʻoli wau inā hiki iā ʻoe ke kōkua.

    mehmetemir
    Mea komo

    no ke aha mai pane ʻole ai kekahi

    hope
    Mea komo

    mehmetdemiray  b1  6 aylik almanca  kursu sonunda(integrasyon) yapilan prüfüngu kazanirsan veriliyor  orta seviye almanca

    mehmetemir
    Mea komo

    Mahalo halegül no kāu pane. Aia paha kahi kula e hāʻawi i kēia papa a i ʻole hiki ke lawe ʻia mai kekahi papa? Mahalo ma mua.

    Henüz A1 düzeyindeyim .. Sınavı kazanırsam eğer diğerlerinede geçiş yapıcam inşallah  ;)

    esma 41
    Mea komo

    Mahalo no ka kaʻana like ʻana, e Mr. Muharrem.

    Yanilmiyorsam benim C2 olmasi lazim ….  ;D
    Hiki ke hoʻomaopopo i nā mea āpau i lohe a heluhelu ʻia me ka paʻakikī ʻole. Hiki iā ia ke hōʻuluʻulu i ka ʻike i loaʻa mai nā kumu i kākau ʻia a i ʻole waha, e hōʻoia iā lākou a hōʻike iā lākou i kahi ʻano annotated. Hiki iā ia ke hōʻike kūpono a kūlohelohe hoʻi, e hōʻike ana i nā ʻokoʻa maalea i ka manaʻo a me nā hanana paʻakikī.

    utanan:) alkis:)

    i hookiekie ae
    Mea komo

    Mahalo no ka kaʻana like ʻana, e Mr. Muharrem.

    Yanilmiyorsam benim C2 olmasi lazim ….  ;D
    Hiki ke hoʻomaopopo i nā mea āpau i lohe a heluhelu ʻia me ka paʻakikī ʻole. Hiki iā ia ke hōʻuluʻulu i ka ʻike i loaʻa mai nā kumu i kākau ʻia a i ʻole waha, e hōʻoia iā lākou a hōʻike iā lākou i kahi ʻano annotated. Hiki iā ia ke hōʻike kūpono a kūlohelohe hoʻi, e hōʻike ana i nā ʻokoʻa maalea i ka manaʻo a me nā hanana paʻakikī.

    utanan:) alkis:)

    WAW sen neymissin be esma… ;D clap:) okey:)

    Bende birgün bunlari yapabilsem… ::)

    esma 41
    Mea komo

    Insallah yücel.

    Hana ia ke hana ʻoe, inā loaʻa iā ʻoe kēia hoʻoholo, hiki iā ʻoe ke hōʻea i ka pae C3.  :)

    Noho wau i koʻu ola Kelemānia Ua hoʻolilo au ia i ka wā o ke kula, ʻo ia nō. ;D

    Lili pū wau i kāu Tureke, makemake wau e kamaʻilio e like me ʻoe.  ;)

    Hōʻiliʻili au i ke kumuhana ke hana wau e like me kaʻu i kākau ai ma luna (me ka ʻole o ka hāʻawi ʻana i ke kumuhana).

    Azim ve sabir …. bunlar yeterli , birazda zeka gerekiyor tabiki. 

    Makemake wau i ka poʻe āpau e kūleʻa i kēia ala.  ;)

    esma 41
    Mea komo

    Ua kiʻekiʻe ʻo InsAllah.

    Hana ia ke hana ʻoe, inā loaʻa iā ʻoe kēia hoʻoholo, hiki iā ʻoe ke hōʻea i ka pae C3.  :)

    Noho wau i koʻu ola Kelemānia Ua hoʻolilo au ia i ka wā o ke kula, ʻo ia nō. ;D

    Lili pū wau i kāu Tureke, makemake wau e kamaʻilio e like me ʻoe.  ;)

    Hōʻiliʻili au i ke kumuhana ke hana wau e like me kaʻu i kākau ai ma luna (me ka ʻole o ka hāʻawi ʻana i ke kumuhana).

    Azim ve sabir …. bunlar yeterli , birazda zeka gerekiyor tabiki.  ;D

    Makemake wau i ka poʻe āpau e kūleʻa i kēia ala.  ;)

    ozturk03
    Mea komo

    4 tane dil biliyorum almanca dahil!ben bu avrupa konseyi ortak dil kriterlerini alt üst etmiş adamım  cofe:) ama şuan vize bekliyorum sevdiğime kavuşamadım:( 4 değil 14 dil bilsem ne çağre  tickoff:)

Hōʻike ʻia 15 pane - 1 a 15 (40 ka huina)
  • No ka pane ʻana i kēia kumuhana Pono ʻoe e komo.