ALMANYA’DA EVLİLİK İÇİN GEREKLİ BELGELER.

Welina mai i ka ALMANCAX FORUMS. Hiki iā ʻoe ke loaʻa nā ʻike a pau āu e ʻimi nei no KELEMANIA a me ka ʻōlelo Kelemānia ma kā mākou mau forum.
    fuk_xnumx
    Mea komo

    1. [] Pono ka mea noi iā 18 mau makahiki

    2. [] Hōʻuluʻulu Manaʻo Kaupapa Exam Hua'ōlelo hoʻopuka a me ka kope kope o 2

    (212 340 49 43 no ka Hōʻoia Pelekane Exam). (Uaʻaeʻia e nā palapala noi mai Goethe Institute, TELC, OSD, a TestDaF paha)

    3. [] Pono e hana i ke noi

    4. [] 2 palapala hoʻolimalima pili pono

    Hiki ke loaʻa nā palapala noi me ka ukuʻole mai ka puka komo o kaʻikena visa ma mua o ka noi aiʻole mai ka pūnaewele o ka consulate.
    Pono e hoʻopauʻia i kahi palapala a hiki i ka leka pono a kau inoaʻia e ka mea noi i kāna kākau lima.

    5. [3 mau paʻi kiʻi Biometric passport

    Pono e hoʻokuʻuʻia ka 6 hope loa i ka mahina hope loa
    * Ponoʻo 45 X 35 i nāʻano mm.
    * Ke nānāʻia mai ke alo mai ka mua, e weheʻia kou poʻo aʻikeʻia nā maka a pau

    6. [] Ua kākau inoa 'ia kahi hōʻailona, ​​a paʻa no nā mahina 12 ma kahi palapala visa

    No ka hoʻopukaʻana i kahi visa ma ka palapala passport, ponoʻia nāʻaoʻao o 2 i kī

    7. [Kikokikona kope o ka Pepa Hoʻonohonoho Kuhi Kuleana o ka mea noi a kope hou

    (Hiki iāʻoe ke loaʻa kahi hōʻailona palapala male hānau honua mai kaʻaoʻao o ka lehulehu)

    8. [] International Permit Permit a i ʻole kumu a kope kope o ka leka mai ka Office Marriage ma Kelemania

    9. [] Kope kope o ka passport a me ka palapala ae noho o ka wahine e noho ana i Kelemania

    Inā he haole Kelemānia ka wahine, pono e hōʻike i kahi kope o kāna palapala kāpena aiʻole ID paha

    10. [Kikokikona a me ke kope kope o kaʻIke Helu Kanaka'Apau'Aiwi Kuleana Ka helu o ka mea noi a me kāna wahine
    Pono e hoʻopau ponoʻia ka māhele REKUA o ka hoʻopaʻa inoa.

    (E hiki ke loaʻa kahi hōʻailona o ka poʻe lehulehu ma kaʻike'āina)

    11. [] Palapala hoʻokoe kālā Visa 60 Euro

    ʻO ka uku Visa no nā keiki'ōpio 30 Euro
    12. [10] Ke hoʻohanaʻia ka manawa hoʻouka visa i mau mahina

    13. [] Ke kope o ka hua'āina

    Ke kope kope o kaʻaoʻao i kahakahaʻia o ka passport, kaʻaoʻao e hōʻike ana i ka manawa kūpono a me kaʻaoʻao hope e loaʻa ana kaʻikepili kānaka.

    Nā kope kope o nāʻaoʻao me kaʻikeʻike i nā e-passports a me nāʻaoʻao me nā visas, inā he.

    14. [Listen] E waiho i nā Paʻaho o Waimea i ka wā e loaʻa

    15. [] Pono e hoʻokomoʻia ka noi i ka Embassy ma 4.

    Pākuʻi:

    Eʻoluʻoluʻoe ma ka puka o ka 'Oihana' visa ma 20 mau minuke ma mua o kou manawa koho, 'ae' ia ka mea noi. Inā ua nalowale nā ​​pepa,ʻaʻole hiki iāʻoe ke noi no ka visa, e hoʻopauʻia kou hōʻai'ē a he manawa houʻoe e hoʻolālā hou ma ka ukuʻana i kahi uku. Hoʻoholo like kēia ināʻaʻoleʻoe e noho ana ma kekahi o nā kūlanakauhale i uhiʻia e kaʻAmelikaʻo Ankara. Hiki i ka luna o ka luna keʻena ke noi i nā palapala hou e pili ana i kāu noi.

    ʻAʻole i'āponoʻia nā leka uila, kāponapika a me nāʻeke nui ma kaʻikena visa aʻaʻole hiki ke waihoʻia i ka puka komo.

    Mamua o kou koho, e hoʻokae i nā UPS Services ma loko o ka 'oihana visa ma mua o ka hoʻouna' ana i ka keʻena visa a loaʻa nā 'ike a pau e pili ana i ka hoʻihoʻi' ana i kāu passport.
    me ka manao pono,
    Ka Moku'āina Kelemānia a me kaʻike kūikawā

    hiʻona
    Mea komo

    Ua kākau wau ia ma nā wahi ʻē aʻe, ʻoiai e ʻae ʻoe iaʻu e kākau pōkole ma aneʻi ma ke kikoʻī. Ma hope o ka male ʻana ma laila i kahi visa aloha başvurulup no ka male ma Kelemania e hele hou i Turkey ua ʻike mākou ʻaʻohe a mākou noi hou? Ma hope o ka visa puka no ka male ma Kelemānia ma hope o ka male ʻana ma laila e hele i Kelemania e ʻae i ka hana pololei a i ʻole inā he mea e hoʻolōʻihi a i ʻole e noho ana wau ma laila ma ke kāhea ʻana ma aneʻi ua loaʻa iaʻu kahi noi ʻokoʻa ma hope o ka hele ʻana o ka male ma Turkey?

    fuk_xnumx
    Mea komo

    ʻOiai ke makemake neiʻoe e nīnau inā makemakeʻoe e nīnau inā paha e hoʻokaʻawaleʻia nā kiko'ī o ka landratsam mai ka'āina mai?
    ua kākau muaʻia ma luna o German a iʻole nā ​​palapala e pono ai no ka male'ana.almanyayaʻaʻole pono e hele i kaʻaina mare akāʻaʻoleʻoe e hele mai i ka palapala a1ʻaʻole i waho a me ka lā o ka maleʻana e'ōlelo ana e pono anaʻoe i ka hua'ōlelo a iʻole kekahi mea inā e'ōleloʻoe i hoʻokahi kūlana o kēia mau palapala i ka laina mare Keycam e hoʻouna aku i kēia leka uila.

    Baybars
    Mea komo

    ʻOiai ke makemake neiʻoe e nīnau inā makemakeʻoe e nīnau inā paha e hoʻokaʻawaleʻia nā kiko'ī o ka landratsam mai ka'āina mai?
    ua kākau muaʻia ma luna o German a iʻole nā ​​palapala e pono ai no ka male'ana.almanyayaʻaʻole pono e hele i kaʻaina mare akāʻaʻoleʻoe e hele mai i ka palapala a1ʻaʻole i waho a me ka lā o ka maleʻana e'ōlelo ana e pono anaʻoe i ka hua'ōlelo a iʻole kekahi mea inā e'ōleloʻoe i hoʻokahi kūlana o kēia mau palapala i ka laina mare Keycam e hoʻouna aku i kēia leka uila.

    ..ʻoiaʻiʻo, ke'ōlelo nei au, akā,ʻaʻole hiki iaʻu ke kamaʻilio i ke wā he kānāwai. Eia ke kānāwai:

    § 28 Familiennachzug zu Deutschen

    (1)ʻO Die Aufenthaltserlaubnis ist dem ausländischen

    Ehegatten eines Deutschen,
    ka manaʻo kaiaulu Genes eines Deutschen,
    E hoʻololi i nā mea e pili ana iā Deutschen zur Ausübung der Personensorge
    Hoʻomaopopo i ka laina o ka laina Bundesgebiet. Mālamaʻo Sie ist abweichend von § 5 Abs. 1 Nr. 1 ma Fällen des Sat 1 Nr. Hoʻopiʻiʻia ka 2 und 3 zu. No laila, ma ka Regel abweichend von § 5 Abs. 1 Nr. 1 ma Fällen des Sat 1 Nr. 1 erteilt werden. No ka mea,ʻo § 5 Abs. 1 Nr. 1 ha nich personensbereberechtigten Elternteil eines mentenerährigen hoʻohilahi Deutsche erteilt werden, no ka mea,ʻo Gemeinschaft schon im Bundesgebiet gelebt wird. § 30 Abs. 1 Satz 1 Nr. 1 a me 2, Satz 3 a me Abs. ʻO 2 Satz 1 mai Fällen des Sat 1 Nr. 1 entsprechend anzuwenden.

    Ua kākau mālieʻiaʻo Kalin ma kahi,ʻaʻole pono e hāʻawiʻia kahi palapala visa no kahi kumu o ka paukū. No laila,ʻo ka'ōlelo noi pepa,ʻoiaʻiʻo,ʻaʻole hiki i ka wahine Kelemānia nā kumu o ka transit ke hōʻole.

    fuk_xnumx
    Mea komo

    ke kaikaina Pono nā poʻe Kelemānia e loaʻa ka hōʻailona hōʻoia, ua hāʻawi wau iā lākou i kaʻike ma ka hōʻikeʻana iā lākou he hoaaloha a'ōlelo paha ke kānāwaiʻaʻole makemake lākou i ka hana, akā, makemake wau e loaʻa kaʻike e pili ana i kēia kumuhana a makemake wau e hōʻike i kahi hewaʻole aʻu e makemake e hōʻike

    mater
    Mea komo

    selam benim esim alman vatandasi turk ondan gelir belgesi istediler kira kontratini ogrenci oldugu icin babasi 2 senelik kefil sozlesmesi noterden yapti onu verdiler yabancilar deiresine sehir hagen  dayim in esi alman vatandasi saf alman meslek egitimi  yapiyor 500 euro geliri var 410 euro kira veriyor 200 euro yardim aliyor son 6 aylik gelir belgesi istediler oda getirdi … ve dayim almanca bildigi icin belge sertifika bisey getirmedi vize cikti bilginize

    EL-TURCO
    Mea komo

    Inā 'oe makemake no ka mare ana ma Kelemania, makemake koʻu aloha ufukcug ka'ūmiʻi & palapala mai i makemake i na axnumx Kelemānia haumāna ma ka hihia o ka mea e hoikeike Inā hana nā kānaka noi manawaleʻa e kiʻi mare ma ka Tureke Price! Ka i loko o ke kanaka e olelo Kelemānia pōkole ka makai mea paakiki lawa oluyor.tecrübeyl i!
    maas olayi ise baybars kardesimin dedigi gi yasayla sabit zaten! :-)

    fuk_xnumx
    Mea komo

    ʻAʻole wau makemake e'ōlelo i kahiʻano liʻiliʻiʻole o ka hoʻomaopopoʻole paha,ʻaʻole hoʻi au makemake e haʻi aku i koʻu kaikunāne, akā ua hāʻawi wau i ka hōʻike i lohe wau i ka mea aʻu i lohe ai mai ka pūnaewele a me ka'ōlelo makuahine a ka makuahine o ke kama'āina a me ka'ōlelo makuahine mai ia ia, ināʻaʻole wau no ka mea Kelemānia, akā ma ka hihiaʻo German yasam alis isti? ʻAʻole pono eʻike ka palapala i koʻu kaikunāne :)

    aloha ufukcug Makemake wau e male i Kelemānia makemake i ka papakō e male ma Turkey ma ke akeakamai Kelemania Inā makemake ʻole nā ​​palapala noi i hana ʻia e like me ka mea i hōʻike ʻia inā ma a1!
    maas olayi ise baybars kardesimin dedigi gi yasayla sabit zaten! :-)

    ka yeliz_orh
    Mea komo

    hello maʻaneʻi he lālā hou wau pehea e hiki ai iaʻu ke wehe i kahi papahana kūkākūkā hou e pane aku

    ka tarsuslu
    Mea komo

    fuk_18 kaikuaʻana, ua kākau ʻoe ma luna, ua kākau ʻoe i ka helu piha o ka helu inoa heluna kanaka na ka mea noi a me kāna wahine, no ka laʻana, ka Kelemania maoli no ka wahine Kelemania (ʻaʻole Tureke a i ʻole kekahi mea) ... no laila he aha kā mākou e hana ai nona .. ʻaʻohe palapala hānau maʻamau a i ʻole nā ​​lāhui hoʻopaʻa inoa hānau lāhui e hauʻoli wau inā ʻoe e kōkua iaʻu

    fuk_xnumx
    Mea komo

    Ināʻaʻohe no ka'ōlelo Pelekānia ma mua, hiki i ka palapala hānau ke lawa. Uaʻaeʻia e kekahi o nā hiʻohiʻona Hemolele o kuʻu wahine ma Kelemānia.

    fuk_18 kaikuaʻana, ua kākau ʻoe ma luna, ua kākau ʻoe i ka helu piha o ka helu inoa heluna kanaka na ka mea noi a me kāna wahine, no ka laʻana, ka Kelemania maoli no ka wahine Kelemania (ʻaʻole Tureke a i ʻole kekahi mea) ... no laila he aha kā mākou e hana ai nona .. ʻaʻohe palapala hānau maʻamau a i ʻole nā ​​lāhui hoʻopaʻa inoa hānau lāhui e hauʻoli wau inā ʻoe e kōkua iaʻu

    ka tarsuslu
    Mea komo

    ʻAʻole pono ʻoe e hāʻawi i ka mana o ka loio e lawe ʻia Ua hana anei ke consulate ma Kelemania no mākou i kēia mea koho a i ʻole hiki ke lawe ʻia mai nā pōʻai haole ʻē aʻe mahalo wau i ka pane āu i kākau ai .. ʻo kaʻu wahine ʻoiai maopopo iā ʻoe he hoʻokahi hou aʻe ia. wai i mea e loaʻa ai ka puka a puka i ka turkey? a i ʻole ka mea maʻalahi kahi e kūʻai ai a hana ai paha, mahalo i mua no kāu mau pane  :)

    fuk_xnumx
    Mea komo

    E kiʻi ʻoe i kēlā palapala mai ka keʻena haole o ka luna hoʻomalu o nā panalāʻau, akā pono ia e kiʻi ʻia mai ke keʻena nui o nā mākaʻi.

    ʻAʻole pono ʻoe e hāʻawi i ka mana o ka loio e lawe ʻia Ua hana anei ke consulate ma Kelemania no mākou e kiʻi i kēia mea koho a i ʻole hiki ke lawe ʻia mai nā pōʻai haole mahalo nui wau i ka pane āu i kākau ai .. i mea e ʻike ai ʻoe he pono kāu e komo ai kaʻu wahine a ʻO ka puka i Turkey kahi wai hou? a i ʻole ka mea maʻalahi kahi e kūʻai ai a hana ai paha, mahalo i mua no kāu mau pane  :)

    fuk_xnumx
    Mea komo

    maoli

    ka tarsuslu
    Mea komo

    slm arkadaşlar ben almanyada evleneceğim ve almanya vlendirme dairesi benden uluslararası evlenme izin belgesi istiyor ..bugün nüfus dairesine gittim ve vermiyorlar… almanyadaki evlendirme dairesi hangi belgeleri istiyor biligisi olan varsa ve yardımcı olursa sevinirim

    fuk_xnumx
    Mea komo

    no ke aha lākou e hāʻawi ʻole ai

Hōʻike ʻia 15 pane - 1 a 15 (62 ka huina)
  • No ka pane ʻana i kēia kumuhana Pono ʻoe e komo.