No nā kūlana A1-A2-B1-B2 maʻamau! (HILFEE A)

Welina mai i ka ALMANCAX FORUMS. Hiki iā ʻoe ke loaʻa nā ʻike a pau āu e ʻimi nei no KELEMANIA a me ka ʻōlelo Kelemānia ma kā mākou mau forum.
    trhn
    Mea komo

    Aloha e,

    Almanya`ya tasinali 2 sene oldu. VHS kursuna basladim normal olarak devlet zorunlu tuttu. A1 – A2 sinavlarini gectim. B1 `den kaldim  ;D
    ʻAʻole maikaʻi ka poʻe ʻike i nā papa VHS a ʻo nā poʻe e hele mai nei ʻaʻole lākou he kumu. ʻAʻole hiki iaʻu ke ʻike i kahi pōmaikaʻi naʻauao mai kēia mau papa. Pehea ʻoe e aʻo ai mai ka papa 4 hola i 3 mau lā o ka pule?
    He mea hoʻomākeʻaka nā poʻe āpau i ka papa e hele i nā hōʻike, inā maopopo iā ʻoe ʻaʻole paha, hoʻomau lākou. Me ka hōʻea ʻana mai o ko Suria, nui ka nui o nā limahana VHS e hoʻomau i ka pale ʻana i ka lehulehu,

    ve ben suan B2 kursuna gidiyorum ve artik hoch deutsch olmaya basladi. Derste saf saf bakiyorum bunlar ne yapiyor diye offoff:) Hic birsey anlamiyorum  😮

    Inanilmaz deredece strese girmis durumdayim  :cryla:

    Ben kendimi A2 seviyesinde görüyorum, B1 i gecememisken ne isim var B2 de !! bu nasil sistemdir böyle !??  tickoff:)

    E nā kānaka, ua like wau me ka hopena make, e ʻoluʻolu e hōʻike mai iaʻu i kahi ala.

    Minamina wau i ka hele ʻana mai i kēia ʻāina a me koʻu wā e hiki mai ana. ʻO Turkey wale nō ka pilikia ma laila kahi pilikia kahi ʻōlelo ʻelua a me cikti e kūʻē iaʻu. Ua paʻa maoli wau i ka huahekili i ka wā e holo ana mai ka ua. Na ke Akua e hoʻopōmaikaʻi mai i kā mākou hopena.

    tugce_doerj mea
    Mea komo

    Well integrationskurs no laila ʻaʻole hiki iā lākou ke hoʻouna iā ʻoe i b1 ma mua o ka hala ʻana o b2. E hele ʻoe a ʻōlelo ʻaʻole hiki iaʻu ke kiʻi b1, ausländerbehördeye a hoʻouna lākou iā ʻoe i kahi papa ʻē aʻe. E kamaʻilio me nā poʻe i kāu papa a e kōkua lākou iā ʻoe. ʻO nā mea aʻo a pau ma VHS he kumu. ʻO Hickimse, ʻaʻohe ona ʻae mai Bamf, ʻaʻole hiki ke aʻo iā b1 i ka ʻōlelo Kelemania. Ke hoʻāʻo nei wau e ʻae i ka ʻae like, aneane hiki ʻole ke aʻo i nā papa hoʻohui, no laila ua hāʻawi wau i kēlā hana.

    E like me kāu i ʻōlelo ai, inā hala ʻoe i a1 a me a2, pono ʻoe e noi hou no b1. ʻAʻohe mea hiki ke kōkua iā ʻoe inā ʻaʻole ʻoe e ʻōlelo ʻaʻole maopopo.

    tugce_doerj mea
    Mea komo

    ʻO nā papa hoʻohui ʻia maʻamau kēlā me kēia pule mai ke kakahiaka a awakea. E hele ʻoe a noi i ka papa hoʻohui, ʻaʻole nā ​​papa haole e aʻo i ka Kelemania maʻamau.

    trhn
    Mea komo

    Well integrationskurs no laila ʻaʻole hiki iā lākou ke hoʻouna iā ʻoe i b1 ma mua o ka hala ʻana o b2. E hele ʻoe a ʻōlelo ʻaʻole hiki iaʻu ke kiʻi b1, ausländerbehördeye a hoʻouna lākou iā ʻoe i kahi papa ʻē aʻe. E kamaʻilio me nā poʻe i kāu papa a e kōkua lākou iā ʻoe. ʻO nā mea aʻo a pau ma VHS he kumu. ʻO Hickimse, ʻaʻohe ona ʻae mai Bamf, ʻaʻole hiki ke aʻo iā b1 i ka ʻōlelo Kelemania. Ke hoʻāʻo nei wau e ʻae i ka ʻae like, aneane hiki ʻole ke aʻo i nā papa hoʻohui, no laila ua hāʻawi wau i kēlā hana.

    E like me kāu i ʻōlelo ai, inā hala ʻoe i a1 a me a2, pono ʻoe e noi hou no b1. ʻAʻohe mea hiki ke kōkua iā ʻoe inā ʻaʻole ʻoe e ʻōlelo ʻaʻole maopopo.

    E haʻi iaʻu e haʻi aku iā ʻoe;

    B1 bitti sinava girdim 15 gün araya tatil girdi ve B1+/B2 basladi. B2 devam ederken sinav sonuclari aciklandi A2 seviyesindesin diye serfitika verdiler. Lesen,Sprechen,Hören,Schreiben ben hepsin de A2 seviyesindeymisim.  😮

    ʻ saidlelo mākou ua maikaʻi, he aha ka mea e hiki mai ana i kēia manawa. E hoʻomau mākou i ka weiterbildung ua haʻi ʻia mai iā mākou, e hana pū wau i ka hōʻike B1 a me B2. He ʻōnaehana hoʻomākeʻaka !!!!!!

    B1 de arkadas bosnali almanca ögretmenine bir soru sordu. Ögretmen benim ana dilim deutsch degil buna cevap veremem dedi gramatik ile ilgili bir soruda. Sonradan ögrendik ögretmen degiller sadece bize anlatabilecekeleri kadar Almanca biliyorlar. Üniv den Almanca ögretmeni mevuzunu degiller.  tickoff:)

    Ben kac kere dedim anlamiyorum diye kadin anlamadigim konuyu almanca anlatiyor sanki almancayi cok iyi biliyorum da  :haha: telefondan yada worterbuchdan ceviri yapip anlayana kadar süre uzuyor. Eee bunlarda süre bitsin de gidelim derdinler cogu. Hic memnun degilim VHS kurslarindan !! tickoff:)

    Bilmiyorum ne yapacagim …

    trhn
    Mea komo

    ʻO nā papa hoʻohui ʻia maʻamau kēlā me kēia pule mai ke kakahiaka a awakea. E hele ʻoe a noi i ka papa hoʻohui, ʻaʻole nā ​​papa haole e aʻo i ka Kelemania maʻamau.

    I koʻu hiki mua ʻana i Kelemānia, ma hope o ka pau ʻana o ka hana passport i ka noho ʻana, hele mākou a hoʻopaʻa inoa. Ua ʻōlelo lākou ua piha nā papa o ke ao me ko Suria. Ua kākau lākou no ka papa ahiahi. Ma mua o 17:30 a 20:45. Ua hoʻomaka pololei wau me ka puke A1 / 1. Aia kekahi mau haole e like me aʻu ma ka papa.

    tugce_doerj mea
    Mea komo

    Inā ʻaʻole ʻoe māʻona, e hele ʻoe i ausländerbehörde, e wehewehe ʻoe i ke kūlana a ʻōlelo ʻoe makemake ʻoe e hoʻomaka i kahi papa hou. Ke hana nei wau ma VHS, ʻo kēia ka manawa mua aʻu i lohe ai i kēlā mea, ʻaʻole wau i lohe e pili ana i ke aʻo ʻana o kahi kumu Kelemania me ka ʻike ʻole ʻana i ka ʻōlelo Kelemania, a hiki iaʻu ke ʻōlelo he hiki ʻole i nā vhs. No laila ʻaʻole maopopo iaʻu pehea e hana ai nāu.

    yenicerixnumx
    Mea komo

    ʻĀ, pūʻiwa pū kekahi wau, he aha kaʻu e ʻōlelo ai? Hele pū wau i ka papa VHS. Māʻona loa wau. He 2 mau kumu a mākou, hoʻokahi Kelemania a me kekahi Bulgarian akā manaʻo wau ʻo Bulgarian ka mea i ʻoi aku ma mua o Kelemania. no laila, ʻoi aku ka maikaʻi o kāna ʻōlelo iaʻu. ʻO ka pilikia he mea maʻamau ia ʻaʻole ʻoe e maopopo no ka mea hāʻawi lākou iā ʻoe i kahi pae i loaʻa ʻole iā ʻoe. ʻAʻole hiki i kekahi ma ka pae a2 ke hana b2. pono ʻoe e hōʻike koke aʻe. No ka mea inā ʻaʻole ʻoe e kiʻi i ka b1 ke pau kāu papa, ua aʻo mākou iā ʻoe i nā haʻawina ʻōlelo lawa. Inā lākou e ʻōlelo ma hope o kēlā e hele i kahi pilikino e hoʻomaka hou nā mea āpau. ma ka liʻiliʻi ʻo ka hōʻino o ka hau ma nā wahi āu e huli ai.

    kani

    trhn
    Mea komo

    Aloha e,

    E like me kāu i ʻōlelo ai, e hōʻike mākou, hele maoli wau a hele mai, ʻaʻole maopopo iaʻu kekahi mea. Ua paʻakikī loa ʻo Bukurs iaʻu. ʻAʻole maopopo iaʻu ka mea e hiki mai ana ma hope. Oh kēia malihini, ʻo Kelemania kēia.

    mürselxnumx
    Mea komo

    Palapala i ka hōʻike a1 i Dekemaba 26

    trhn
    Mea komo

    @tugce_doerjer önerisi ile Fono Uygulamalı Almanca Dilbilgisi kitabini aldim. Bakalim B1 tekrar yapacagim.

    hale noho
    Mea komo

    hola,

    Ke kākau nei wau ma aneʻi no ka mea he kumuhana hou e pili ana i ka papa B1. ʻAʻole wau i hoʻomaka i kahi papa i kēia manawa, akā e like me nā poʻe ʻē aʻe, ua hana wau. Ua hana wau i kaʻu noi noho mua ma ka hoʻomaka o ʻApelila o kēia makahiki a loaʻa iaʻu kahi palapala ʻae he 3 makahiki. He kamaʻāina Kelemania kaʻu wahine. Noho mākou ma Berlin.

    He aha ka hana inā ʻaʻole wau e hele i ka papa hoʻohui i kaʻu noi kau aʻe ma hope o 3 mau makahiki a lawe i ka goethe b1 hōʻike a loaʻa kahi palapala. Inā aia kekahi kanaka ʻaʻole i hele i kēia papa akā ua hōʻea i ka pae b1 i loko o kēia wā, hiki i kekahi mea i ʻike i ka hopena o ke kūlana, hiki iā lākou ke kaʻana like?

    I mea e hele mai ai i aneʻi, ua loaʻa iaʻu kahi palapala A1 e like me nā mea ʻē aʻe. ʻAʻole wau i hele i ka papa, hana ma ka home no ʻelua pule a hala me 93. Manaʻo wau ma ka hana lōʻihi ʻana ma B1, hiki iaʻu ke kiʻi i ka helu me ka hele ʻole ʻana i ka papa.

    Makemake au i ke kōkua o ka poʻe me ka ʻike a me ka ʻike, mahalo mua iā ʻoe.

    yenicerixnumx
    Mea komo

    Aloha kēia manawa, ʻaʻole kēia kahi kūlana i kāu hana, e ka hoahānau. Pono ʻoe e hele e like me ka hāʻawi ʻana o ka mokuʻāina iā ʻoe i kēia papa me ka uku ʻole. akā inā ʻoe e ʻōlelo i ka hana e uku wau i ka privat e loli. Ua hoʻāʻo kahi hoa Tureke ma aneʻi e like. B1. No nā papa 2. ʻAʻole ʻo ia i makemake e hele mai a ʻōlelo e hana ʻo ia ma ka home no ka mea e hana ana ʻo ia. Nīnau ʻo ia. Ua ʻōlelo ʻo ia ʻaʻohe Auslandärbehorde. Pono ʻo ia e waiho i ke kālā papa. ʻAʻole nō ʻo ia i hele mai, ʻoiai ʻo ia i uku no ka papa. E like me kaʻu i ʻōlelo ai, ke hiki mai ʻoe i aneʻi, e noʻonoʻo ana ʻaʻole ʻoe i hana a ʻaʻole hiki ʻole ke hana, hāʻawi ʻo Kelemania iā ʻoe i kahi pepa e noa ai ka papa. Inā loaʻa iā ʻoe, pono ʻoe e hoʻopaʻa inoa a hele maʻamau. Akā e like me kaʻu i ʻōlelo ai, e nīnau nō inā ʻaʻole ʻoe makemake. Maopopo iā ʻoe, haʻi mai kekahi ma aneʻi, ua maikaʻi ʻo ia. ʻOkoʻa ka ʻōnaehana o kēlā me kēia.
    Selametle

    trhn
    Mea komo

    10.09.2017 ve ben hala B1 sinavini gecemedim. 3. kez girecegim sinava.  :-X

    Ua kākau inoa wau i ka papa i kapa ʻia ʻo EuroSchulen. ʻAʻole wau ʻoluʻolu iki me VHS. Maikaʻi ka meli.

Hōʻike ʻia 12 pane - 1 a 12 (12 ka huina)
  • No ka pane ʻana i kēia kumuhana Pono ʻoe e komo.