Alman Ehliyetini Almak Icin Yapilmasi Gerekenler Ve Türkce Calisma Kitabi …

Welina mai i ka ALMANCAX FORUMS. Hiki iā ʻoe ke loaʻa nā ʻike a pau āu e ʻimi nei no KELEMANIA a me ka ʻōlelo Kelemānia ma kā mākou mau forum.
    fuk_xnumx
    Mea komo

                   

                    ʻO nā hoaaloha e noho nei i ke kākau ʻana i kēia ma Tureke a ʻo ka laikini kekahi o nā ʻahaʻāina hou o Kelemania i kāna hihia laikini kalaiwa e hoʻomaka me ka neʻe ʻana mai ka loaʻa ʻana o kahi laikini hoʻokele e lawe i nā pae o ka mea e hana ai inā pono e wehewehe pōkole no ka mea ʻo ka loaʻa ʻana o nā laikini mai Turkey wale nō ka mea pono no nā mahina 6 mua ma Kelemania a komo a puka i waho yaptigimizda hou ma Surah uzamiy e pili ana mai kēia alo. ʻO nā ʻanuʻu e hoʻoholo ʻia e wehewehe ʻia i loko o ka ʻatikala. E loli paha ka ʻatikala aʻe mai ka mokuʻāina a i ka mokuʻāina, no laila ke hiki mua mākou a i ka wā a mākou e hoʻāʻo ai e hoʻololi i ka laikini ma hope o ko mākou hiki ʻana, hiki iā mākou ke nīnau i nā mea āpau a aʻo i ke kaʻina hana kūpono. Koi ʻia kahi puke aʻo ma hope o ke kau inoa ʻana,
                                                                            Ke paʻi nei au i kēia pakuhi noʻoe ma keʻano PDF ma kahi loulou   
    ʻAʻole hiki iaʻu ke hāʻawi iāʻoe i ka hōʻoia no ka mea ua loiloi nā ho'āʻo, akā hiki iaʻu ke kōkua iāʻoe eʻike i ka hōʻoia kūpono ma hope o ke kākau inoaʻana no ka'ōnaehana e makemake lākou e hāʻawi iāʻoe i ke kumu hōʻailona ma waena o 40 a me 100 euro ma kēia pūnaewele e like me kēia: ʻoe i ka nīnau a ke kumu eʻike ai i kāu hoʻoholo e komo i ka hoʻonalohua hikiʻole iāʻoe ke komo i ka hoʻonui pololei 70% 80 o ka pololei, hiki iāʻoe ke komo i ka hopena e'ōlelo nei hiki iāʻoe ke komo i ka hōʻikeʻo XUMX mahina mahina XUMX 3 euro E hiki iaʻu ke kōkua i nā hoaaloha e makemake ana e hoʻokolohua i ka loulou e pili ana i ka hoʻailonaʻo 24 i nā helu a pau e pono ai mākou e hoʻoponopono i nā hoʻokolohua holoʻokoʻa o ka 6 i nā nīnau likeʻole ma ka hanaʻana i kahiʻano hoʻomanaʻoʻana i ke komoʻana i kekahiʻano o ka hoʻokolokoloʻana ma ka ' Mākou azide ..

                          Inā ʻaʻole 3 mau makahiki mai kou neʻe ʻana i Kelemania a loaʻa iā ʻoe kahi laikini Tureke kūpono, hiki ke hāhai ʻia nā kaʻina aʻe.

    ʻo ka mua, ua hoʻomākaukauʻia nā pepa ma hope iho nei;

    - Ke unuhi ʻana o kāu palapala ʻokekini Tākia mai ADAC a me ka laikini kaʻa kumu mua
    - kahi mākaʻikaʻi maka maka i pono no kahi laikini laikini
    - kope kiʻi o ka passport
    – almanya'da ilk ikamet ettiğiniz şehirden onaylı ikametgah belgesi
    - 8 hola "palapala kōkua mua" aʻoi aku.
    - ke hōʻoia nei ua kau inoa ʻoe i kahi papa kaʻa (inā ʻaʻole ʻoe e kau i nā papa)

    e hoʻouna i kēia mau palapala i ka hale kaʻa a i ka landmenamt kahi i pili ai ka holo kaʻa. Ma muli o ka hana paʻa, hāʻawi ke keʻena o ke kia'āina i kahi leka i kahi kula hoʻolālā ma waena o nā 3-8 wiki e hōʻike ana he pololei loa kāu palapala hoʻokele a hiki iāʻoe ke hōʻoia i nā hoʻonaʻauao me ka laweʻole i kahi papa. Ke hōʻike aku nei ka hale kaʻa iāʻoe i ke kūlana a hōʻike iāʻoe e hiki iāʻoe ke lawe i ka hoʻonāʻana i ka papa i kākauʻia inā ua makaukauʻoe.

    Ma hope o kou hoʻopau ʻana i nā nīnau he 60 o nā nīnau 30 ma kou lima, kāhea ʻoe i ka papa a haʻi i ka lā āu e makemake ai e lawe i ka hōʻike, a inā aia kahi ma ke kikowaena hōʻike, hoʻopaʻa inoa lākou no ka hōʻike. Loaʻa iā ʻoe ka manawa kūpono e hana i nā helu hemahema he 110 mai ka 10 i loko o ka hōʻike. Aia nā nīnau i ke ʻano o nā mea nui, 2-3-4-5 mau helu, a ma lalo o kēlā me kēia nīnau, kākau ʻia ka helu o nā helu e pili ana ka nīnau. Hoʻokahi wale nō manawa e hana ai i nā helu he 10 a hāʻule ʻole ka hōʻike, a ʻo ia ka hewa i ʻelua mau helu ʻelima. ʻO nā nīnau 5-point nā nīnau nui a nui a maʻalahi nā nīnau, no laila mai makaʻu. Hāʻawi lākou i ke kuleana e lawe i kēia hōʻike ma ka manawa he 2 mau manawa, inā ʻaʻole hiki iā ʻoe ke lawe iā ia i nā manawa he 5, hoʻomaka ka hana holoʻokoʻa o ka loaʻa ʻana o kahi laikini mai ka hoʻomaka.

    yazılı sınavdan geçmeniz durumunda önünüzde artık son bir engel kalmıştır. pratik sınav. bu sınava girmeden önce bir tavsiyem, eğer Türkiye'de büyük şehirlerde özellikle de istanbul'da araba kullandıysanız, yaptığınız tüm alışkanlıkları unutun ve ben yaparım diyip delikanlılık yapmayın, efendi efendi 1-2 sürüş dersi (yaklaşık 45 dakika) alın. sınava gireceğiniz bölgeyi öğrenin, zorlukları öğrenin, ve özellikle “dur” tabelasının önündeki çizgide durmayı öğrenin ve 40 km ile giderken acil fren debriyaj yapmayı öğrenin. pratik sınav 1-45 dakika arasında bir süre içinde tamamlanır. eğer yaya geçidine birileri yaklaşırken durmazsanız, kenara çek lütfen komutu ile 1. dakikada sınavınız bitebilir ya da aynı şekilde bisikletli birini 1.5 m açıktan sollamazsanız, ileride sağda müsait bir yerde komutunu duyabilirsiniz.

    nā mea ponoʻole e hoʻopoina iāʻoe i ka hoʻolāʻau hana;

    * e nānā i ka holoʻana o nā kaʻa ma ke aniani ma mua o ka hōʻailona - hōʻailona - e hele i ke ala pololei - eʻimi ana i kahi mea hele wāwae a kaʻa paha ma mua o ka huliʻana a nānā i ka wahi makapō ma luna o ka poʻohiwi - hiki i ko mākou ala hele ma ke ala hele aiʻole ka poʻe holo lio ma ke alanui e hoʻi anaʻoe

    * Pono e hōʻoia i ke kuleana ma nā huahana koʻikoʻi

    * ke kū nei ka huila 4 ma mua o ka hōʻailona hana a inā loaʻa ke alanui, e hoʻomau hou

    * e hoʻomalu i ke kaʻa ma hope o ke aniani me ka hoʻokūʻoleʻana i ka kukui uila a me ka alaʻana ma ka'ōmaʻomaʻo

    * e mālie i ka nānāʻana i nā kaʻa maʻamau i kēlā me kēia puka alanui

    * ka hōʻailona ma mua o 300m ma mua o ka puka 'ana o ke alaloa a hoʻomaka e komo i ka' ākau pololei i ka wā i hoʻomaka ai nā laina kuhū

    *ʻaʻole i ka mahalo

    * eʻae i ka hoʻokomoʻana i nā kaʻapili me ka heleʻole ma nāʻaoʻao o 2 ma lalo

    Inā ʻoe e nānā i kēia mau mea, hiki iā ʻoe ke ʻike i ka laikini kaʻa i kāu ʻeke. Inā hoʻopau pono ʻoe i nā hoʻokolohua, e loaʻa koke iā ʻoe kāu laikini kaʻa a i ʻole e loaʻa iā ʻoe kahi palapala mai ka ʻanakala mai i lawe i ka hoʻokolokolo a i ka lā aʻe e loaʻa iā ʻoe kāu laikini kaʻa mai TÜV. lana 'iʻo ka manaʻo.

                                                                    https://turbobit.net/8ylt83h0s9tn

    ʻO ka mālama ola i kou lima.

    ka yeliz_orh
    Mea komo

    ʻAe, maikaʻi ʻoe, UA HIKI KA HOʻOHE A1, I kēia manawa ua huli ʻoe no kāu Laikini Kaʻa, ʻEhia nā hoʻokolohua ma kēia laina, cofe:)

    fuk_xnumx
    Mea komo

    hele i ka papahele hiki iāʻoe ke loaʻa i kaʻikepili piha mai kahi'ē aʻe

    ʻAe, maikaʻi ʻoe, UA HIKI KA HOʻOHE A1, I kēia manawa ua huli ʻoe no kāu Laikini Kaʻa, ʻEhia nā hoʻokolohua ma kēia laina, cofe:)

    fuk_xnumx
    Mea komo

    Inā hoʻomaka ka hōʻike 40 hōʻike iāʻoe, akāʻaʻoleʻoe eʻae, hiki iāʻoe ke loaʻa nā koi likeʻole me ka 3 ma ka pūnaewele.

    ckok ma
    Mea komo

    Hi Ufuk,

    Bu 3 aylik 20euro olan online calisma sitesi hangisi oluyor? Benim tek bildigim http://www.fahrschulecard.de, o da kursun genelde önerdigi olan, 40 euro.

    ke alanui
    Mea komo

    E nā hoaaloha, ua noi wau e hoʻololi i kaʻu laikini hoʻokele, ua hala wau i ka hoʻokolohua kumuhana, ka mea i lawe i ka hoʻokolokolo ma mua o ka hoʻomaka ʻana e hōʻaʻano iki iaʻu, ua noi wau i kekahi mau nīnau loea i hana wau i koʻu hanohano mua loa iaʻu ka lua o ka hanohano i hoʻokahi pule ma hope mai he hoʻokolohua kaʻu. E nīnau, pehea wau e hāʻawi ai i ka cvp? ʻO ka nīnau maʻamau e pili ana i ka huila, ka quadruple, ka hoʻomaʻamaʻa ʻana i ka mamao wiper, wawahi, ʻo wai o lākou i nīnau ʻia iā ʻoe, pehea ʻoe i hāʻawi ai iā CVP.

    Jeynes
    Mea komo

    Hele wau i kuʻu hoaaloha i ka praktische prüfunga 2 mau lā aku nei. Mahalo iāʻoe no kāu laikini kaʻa. Ua hele mai au mai ka German mai,ʻoiai ua nāwaliwali kuʻu Kiamani. ʻO nā pūnana lōʻihi, nā pūnewele mua, nā Lighters 4, nā hāmele kiʻekiʻe a me ka haʻahaʻa i German, e nīnau waleʻoe iā lākou. Akā,ʻaʻole'ōlelo kāu kumu i ka'ōlelo Kelemāniaʻaʻole'ōlelo i ke kanakaʻaʻole i nīnau i nā nīnau e nīnauʻole i ka pāpāʻole e noi. ʻAʻole wau iʻike i kahi Kelemānia hoʻokahi aʻu e hele nei i ka papahana aʻu e hana hou ai i ka hoʻokolokolo. Ka mea, i ole noi. Ma ka'ākau, ka hema, ka papa ma hope o ke kaʻa i ka hoʻokolokolo, me ka hoʻohanaʻana i nā hua'ōlelo e like me ka hoʻiʻana e hoʻomaopopo i kēlā me kēia. E hoʻoikaika.

    fuk_xnumx
    Mea komo

    He maikaʻi loaʻo ia me ke kūpono loa e loaʻa ai ka palapala laikini

    1.) E hana i kāu laikini kalaiwa mua turkiyede i Kelemānia mai Turkey e ʻae ana i INCOME 6 mau mahina (ka 180g) i kāu passport e hana i kekahi mea no ʻoe e hiki ai iā ʻoe ke hoʻohana i kāu kāleka e me nā pono hana maikaʻi loa a manaʻo e holo mau.

    2.

    3.) Ke kākau inoaʻoe no kekahi papa, ponoʻoleʻoe e pākuhi i ka papa maikaʻi, a ināʻoe e kākau i ka hoʻonaninu i kākauʻia, e hiki iāʻoe keʻae i ka hoʻokolohua alakaʻi e hoʻoholo i ka nui o nā hana āu e hana ai ma hope o kāu kākauʻana.

    4.) Nānā i kākauʻia, a laila hiki iāʻoe ke komo i ka papa hoʻokele i kēia manawa e hoʻoholoʻoe i ke kumu aʻo kula, akāʻo kēia mau papa e hana i kēlā me kēia mahina, no laila ponoʻoe e hoʻolohe i ka maikaʻi āu iʻike ai, inā pahaʻoe eʻike pono ana e makemakeʻoe e loaʻa nā haʻawina'ē aʻe a me nā kālā.

    5) hoʻohana laikini i nā mea hana olupd ma Turkey a ma Kelemania no 5 mau makahiki waena i kēlā me kēia manawa e piʻi i 3 alakaʻi i ke ala o kahi kokoke i kahi kiʻekiʻe o 5 d no ka mea ua ʻike mua ʻoe i ka holo ʻana ma nā mea e pono ai ʻike i nā lula o ke kaʻa alanui e pili ana no ka wikiwiki āu e hana nei i kahi palena i E hoʻolohe a nānā mau i ka manawa kuʻuna o ka ʻākau ke kuleana o ke kuleana e hele ma nā ala āpau o 30, no laila ke hele ʻoe i kahi huina alanui, pono ʻoe e kau i kou wāwae ma ka wāwahi a mākaukau e wāwahi i kahi hanana hikiwawe no ka mea ʻo ka luna e hana ana i ka hoʻokolohua ma ka hope o ke ala pono ʻoe e hele i 30 ma ke ala o 35. ʻO ia ke kumu o kou noho ʻana, no laila ua aʻo mua ke kumu iā lākou i ka haʻawina hoʻokele, a e aʻo maoli kekahi kanaka iā lākou i nā haʻawina he 5.

    I ka wā e hele ai i ke kau kula, 6.Ders 1 he minuke loa aʻo 45 ka lōʻihi o ka euro. Inā makemakeʻoe e hoʻoholo i ka lā 40 mau minuke 90 e hana aiʻoe i nā manaʻo 2 holomua 5 minuke no ka poʻe i makemake i nā pahuhopu i loko o ko lākou pono'ī e like me kaʻu'ōleloʻana i kekahi mau kumu e kākau i nā hora hou e pono ai e mālama iā lākou a pau.

    Inā he mau nīnau kāu, hiki iāʻoe ke nīnau hou iaʻu a e pane paha kaʻu mau hoaaloha.

    ke alanui
    Mea komo

    cevaplariniz icin tesekkurler bu gittim kurs tamamen cikar saglamak istiyo ve bunuda zaten belli ediyolar biz senden fazla para kazanmiyoruz diyo ve arkasinina 5 6 fahr yapariz diyo kursu degistirmek istiyorum hem oturdugum bölgeye uzak biyerde sinava sokuyolar hemde alan buyuk kendi oturdugum bölgede bir yere gecip bi iki fahr yaparim daha iyi türkler diye gittim ama sadece soymanin pesindelermis ve sinav tarihimi sallayip duruyolar…

    fuk_xnumx
    Mea komo

    akā, ua'ōlelo muaʻo 5 6ʻaʻole he pilikia i ka heluheluʻana i ka 2 mau manawa 90 mau minuke 3 a hiki i ka kaʻa i nā lā likeʻole ma keʻano inā hāʻawiʻoe i nā mea a pau i nā lima o 500 600 ināʻoe i waena o nā mea'ē aʻe e huki i ke kālā salina 1000 E kūʻai ana i 50 e pili ana i ka euro

    cevaplariniz icin tesekkurler bu gittim kurs tamamen cikar saglamak istiyo ve bunuda zaten belli ediyolar biz senden fazla para kazanmiyoruz diyo ve arkasinina 5 6 fahr yapariz diyo kursu degistirmek istiyorum hem oturdugum bölgeye uzak biyerde sinava sokuyolar hemde alan buyuk kendi oturdugum bölgede bir yere gecip bi iki fahr yaparim daha iyi türkler diye gittim ama sadece soymanin pesindelermis ve sinav tarihimi sallayip duruyolar…

    fuk_xnumx
    Mea komo

    maoli

    fuk_xnumx
    Mea komo

    .

    karismaboy
    Mea komo

    Mahalo nui no ke kumuhana, ka ʻike a me ka faile. Nui ka pilikia o ka zshare i ka hoʻoiho ʻana, akā i ka hopena ua kūleʻa wau Ua make ka loulou turbobit. ʻO kaʻu mau testbogens ka mea i hōʻeha ʻia i kahi ulia, ua ʻimi nui au a loaʻa hou iā lākou nā mahalo :) Ke hoʻohana nei wau i fahren lernen v1.5 i kēia manawa. ʻO ka polokalamu kamepiula e like me ka hōʻike. Hoʻokahi manawa wau i hoʻokolokolo ai, akā ua maʻi nui wau i kēlā lā, a ua haʻalele wau i ka hōʻike ma kahi o ka hapalua.

    Hiki iaʻu ke hoʻouka i kēia polokalamu inā makemake kekahi.

    Aloha maikaʻi kākou āpau.

    Rodolfo
    Mea komo

    Wow hoaaloha he aha ka palapala laikini hoʻokele :D He laikini kalaiwa koʻu 13 makahiki ma TR. ʻOiai, ua lawe wau i nā hōʻike. ʻAʻole wau i ʻike i ke koʻikoʻi a me ka pīhoihoi e like me ka hōʻike laikini hoʻokele ma aneʻi. ;) Na ke Akua e kōkua iā ʻoe.

Hōʻike ʻia 15 pane - 1 a 15 (61 ka huina)
  • No ka pane ʻana i kēia kumuhana Pono ʻoe e komo.